Sernik kawowy
- Herbatniki (150 g)
- Masło (80 g)
- Twaróg sernikowy (1000 g)
- Mascarpone (500 g)
- Espresso (150 ml)
- Cukier wanilinowy (5 g)
- Cukier (240 g)
- Likier kawowy (50 ml)
- Mąka ziemniaczana (60 g)
- Jajko (4 szt.)
- Żelatyna (5 g)
- Espresso - do glazury (150 ml)
- Kakao 16% (proszek) (7 g)
Przepis na sernik kawowy krok po kroku
Herbatniki pokrusz. Masło rozpuść. Formę (okrągła o średnicy 26 cm) wyłóż papierem do pieczenia.
Rozgrzej piekarnik do 180 stopni. Pokruszone herbatniki wymieszaj z rozpuszczonym masłem i kakao, wyłóż do formy. Ugnieć i wygładź.
Tak przygotowany spód ciasta wstaw do piekarnika na ok. 10 min. Następnie ostudź.
Do miski dodaj ser, mascarpone, cukier, espresso, likier, cukier waniliowy oraz mąkę. Dokładnie zmiksuj masę.
Następnie do masy dodaj jajka, ręcznie wmieszaj tylko do połączenia.
Piecz w kąpieli wodnej. Na dno piekarnika wstaw formę z wyposażenia i wypełnij ją wrzątkiem. Kratkę wsuń na najniższy poziom.
Sernik wstaw do nagrzanego piekarnika do 180°C i piecz początkowo 40 minut. Po tym czasie temperaturę zmniejsz do 120°C i piecz kolejne 60 minut. Odstaw do wystudzenia.
Do wystudzonej kawy wsyp żelatynę i odstaw do napęcznienia.
Po około 10 minutach podgrzej kawę, rozpuszczając całkowicie żelatynę. Odstaw do lodówki.
Kiedy kawa zacznie tężeć, przelej galaretkę na najlepiej schłodzony sernik.
Sernik kawowy wstaw do lodówki do zastygnięcia glazury.
-
Serniczki na zimno
-
Sernik na zimno z mascarpone mango
-
Puszysty sernik na zimno z wiaderka
-
Sernik na zimno z truskawkami
-
Sernik na zimno z wiaderka
-
Sernik na zimno z galaretką
-
Sernik na zimno z twarogu
-
Prosty sernik na zimno
-
Sernik bez sera
-
Sernik na zimno z malinami
-
Sernik na zimno z brzoskwiniami
-
Sernik oreo na zimno
-
Sernik ze śmietany
-
Fit sernik na zimno
-
Sernik z masą kajmakową
-
Sernik snickers
-
Sernik kokosowy
-
Sernik na zimno z borówkami
-
Sernik na zimno
Więcej informacji na temat sernika kawowego
Sernik kawowy to doskonała opcja na smaczny i szybki deser. Jeśli zastanawiasz się jak zrobić go w prosty sposób, koniecznie sięgnij po ten prosty przepis.
Przepis na sernik kawowy to doskonały pomysł na deser do kawy. Można go zrobić w kilka chwil, nie trzeba go nawet piec. Sernik zrobisz na herbatnikach, dzięki czemu nie musisz zarabiać i piec ciasta. To najlepszy wybór dla miłośników kawy. Do jego wykonania jest potrzebny tylko piekarnik. Nie trzeba również przygotowywać biszkoptu, dlatego to świetny pomysł na deser dla początkujących kucharzy, a także osób, które nie przepadają za wypiekami. W takiej, ułatwionej wersji, całość jest równie smaczna, a herbatniki po schłodzeniu miękną i są świetną alternatywą dla pieczonego ciasta. Potrzeba do niego tylko kilku produktów, a głównym jest oczywiście twaróg, który dostępny jest w każdym większym sklepie. To dobry pomysł na pyszne ciasto dla początkujących osób. Jego przygotowanie zajmuje tylko kilka chwil.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić sernik kawowy, by był pyszny i dobry dla początkujących, to ten sprawdzony przepis będzie doskonałym rozwiązaniem. Całość robi się bardzo szybko i bez spiny. Masa tak przygotowana dobrze się trzyma i nie opada, w przeciwieństwie do przygotowanej z jednego sera. To idealna alternatywa dla klasycznego sernika, tylko że w dużo prostszej odsłonie. Powstaje z niego ciasto idealne. Masa ma wspaniałą strukturę, która ze względu na pieczenie sera jest bardzo zwarta. Do tego przepisu najlepiej wybrać podwójnie mielony twaróg, który jest niezwykle delikatny i bardzo sypki. Można go znaleźć pod nazwą sernikowy, gdyż świetnie sprawdza się właśnie w tym wypieku. Najlepiej wybrać sprawdzony twaróg, który nie jest zbyt kwaśny, ponieważ to mogłoby zepsuć cały efekt. Warto również skorzystać z serka mascarpone, który jest bardzo gęsty, a przy tym niezwykle kremowy. Wybór odpowiedniego sera jest niezwykle kluczowy, bo wpływa na całą jakość i finalną prezentację deseru. Ma wspaniałe i bardzo delikatne nadzienie, które zachwyca i fantastycznie komponuje się z herbatnikami. W wersji fit można również użyć ciastek pełnoziarnistych. To dobry sposób na deser dla osób z insulinoopornością, gdyż w wersji z ciastkami z mąki pełnoziarnistej całość ma dość niski indeks glikemiczny.
Alergeny w serniku kawowym
Lista alergenów dla sernika kawowego przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Herbatniki
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Herbatniki
- Masło
- twaróg sernikowy
- mascarpone
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze sernika kawowego
To opcja, która zawiera sporo cukru, więc nie powinna gościć w menu zbyt często.
Energia i białka
(260g)
Węglowodany
(260g)
Tłuszcze
(260g)
Witaminy
(260g)
Składniki mineralne
(260g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.