Sernik jogurtowy
- Herbatniki - 1 opakowanie (200 g)
- Masło - 1/2 kostki (100 g)
- Ser twarogowy chudy - 1 opakowanie (500 g)
- Jajko (3 szt.)
- Cukier - 1/2 szklanki (125 g)
- Skrobia ziemniaczana (mąka ziemniaczana) - 2 łyżki (20 g)
- Jogurt naturalny 2% - 2 opakowania (400 g)
Przepis na sernik jogurtowy krok po kroku
Rozgnieć herbatniki.
W misce wymieszaj rozgniecione ciastka z roztopionym masłem, aż składniki się połączą. Przełóż masę na spód blaszki do pieczenia o średnicy około 22-24 cm.
W misce wymieszaj twaróg, jogurt, cukier, jajka, ekstrakt waniliowy i skórkę otartą z cytryny.
Dodaj mąkę ziemniaczaną, ponownie wymieszaj.
Wlej przygotowaną masę serową na spód ciastka w formie.
Wstaw formę do piekarnika rozgrzanego do 160 st. C i piecz sernik przez około 50-60 minut.
-
Placki jogurtowe
-
Ciasto jogurtowe ze śliwkami, czekoladą i kajmakiem
-
Ciasto jogurtowe
-
Babka jogurtowa
-
Ciasto jogurtowe z truskawkami
-
Ciasto jogurtowe z jabłkami
-
Ciasto jogurtowe z brzoskwiniami
-
Ciasto jogurtowe z jagodami
-
Ciasto jogurtowe z malinami
-
Ciasto jogurtowe z borówkami
-
Ciasto jogurtowe z owocami
-
Jogurtowiec z galaretkami
-
Ciasto z mandarynkami
-
Ciasto jogurtowe z kruszonką
-
Ciasto jogurtowe kubeczkowe
-
Ciasto jogurtowe ze śliwkami i kruszonką
-
Dietetyczne ciasto jogurtowe
-
Ciasto jogurtowe dla cukrzyków
-
Jogurtowiec
Więcej informacji na temat sernika jogurtowego
Masz ochotę na szybkie i łatwe ciasto lub słodką przekąskę w ciągu dnia?
Świetnie się składa, poznaj mój przepis na sernik jogurtowy, który przygotujesz w krótkim czasie.
Nasza słodka przekąska powstanie w krótkim czasie, ponieważ nie będzie to ciasto drożdżowe.
Do jego przygotowania będą potrzebne Ci podstawowe składniki, takie jak: herbatniki, jogurt, ser twarogowy, cukier, jajka, herbatniki i masło oraz dowolne owoce do dekoracji. Idealnie sprawdza się też tutaj borówki, maliny czy czereśnie.
W przepisie występują herbatniki tradycyjne, które naturalnie zawierają gluten, czyli białka zbóż występujące w większości odmian. Jeśli chcesz przygotować bezglutenowy spód, wystarczy zamienić tylko ciastka na wersję bezglutenową. Będzie to niezwykle ważna informacja dla wszystkich osób na diecie bezglutenowej, które zmagają się z chorobami glutenozależnymi. Do których należy celiakia, alergia na pszenicę czy nadwrażliwość na gluten. Osoby te powinny korzystać właśnie z takich produktów i zwracać szczególną uwagę na symbol przekreślonego kłosa, oznacza on, że produkt nie zawiera więcej niż 20 ppm (20 mg na kg produktu) glutenu w swoim składzie.
Dodatkowo będzie nam potrzebny cukier. Użyłam cukru białego, zamiast niego możesz użyć cukru brązowego, nie robi to jednak wielkiej różnicy.
Nasz organizm tak samo metabolizuje cukier biały, jak i brązowy, różnią się praktycznie tylko źródłem pochodzenia. Cukier biały pozyskiwany jest z buraków, a brązowy z trzciny cukrowej.
Zatem, jak zrobić sernik jogurtowy?
Rozgnieć herbatniki. W misce wymieszaj rozgniecione ciastka z roztopionym masłem, aż składniki się połączą.
Przełóż masę na spód blaszki do pieczenia o średnicy około 22-24 cm. W misce wymieszaj twaróg, jogurt, cukier, jajka, ekstrakt waniliowy i skórkę otartą z cytryny. Dodaj mąkę ziemniaczaną, ponownie wymieszaj. Wlej przygotowaną masę serową na spód ciastka w formie. Wstaw formę do piekarnika rozgrzanego do 160°C i piecz sernik przez około 50-60 minut. Jeśli już znasz mój prosty przepis na sernik jogurtowy, wykorzystaj go na deser do kawy i przekonaj się, jaki jest pyszny.
Będzie to najlepszy pomysł na dobry placek dla każdego. Przekonaj się, jaki jest smaczny
Alergeny w serniku jogurtowym
Lista alergenów dla sernika jogurtowego przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Herbatniki
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Herbatniki
- Masło
- Ser twarogowy chudy
- Jogurt naturalny 2%
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze sernika jogurtowego
Sernik możesz podawać z lodami waniliowymi lub owocami na ciepło.
Energia i białka
(100g)
Węglowodany
(100g)
Tłuszcze
(100g)
Witaminy
(100g)
Składniki mineralne
(100g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.