Sakiewki z ciasta francuskiego ze szpinakiem
- Ciasto francuskie (300 g)
- Szpinak mrożony - pół opakowania (225 g)
- Ser Feta (150 g)
- Cebula - 1 średnia sztuka (150 g)
- Czosnek - 3 ząbki (15 g)
- Jajko (1 szt.)
- Olej rzepakowy (30 ml)
Przepis na sakiewki z ciasta francuskiego ze szpinakiem krok po kroku
Cebulę i czosnek obierz i pokrój w drobną kostkę.
Na rozgrzanym oleju podsmaż cebulę oraz czosnek.
Następnie dodaj szpinak, przykryj przykrywką i duś do momentu, aż szpinak się rozmrozi.
Ser fetę pokrój w kostkę i dodaj go na patelnię ze szpinakiem. Całość wymieszaj.
Blaszkę wyłóż papierem do pieczenia.
Ciasto francuskie pokrój na 12 równych kwadratów.
Na każdy kwadrat wyłóż łyżkę farszu i sklej rogi ciasta na krzyż. Następnie zlep boki ciasta francuskiego, aby powstała sakiewka.
Każdą sakiewkę ułóż na papierze do pieczenia i posmaruj rozbełtanym jajkiem.
Sakiewki piecz w piekarniku nagrzanym do 190 st. C przez około 15 min.
Gotowe sakiewki z ciasta francuskiego wyciągnij z piekarnika i pozostaw do wystudzenia.
-
Tarta ze szpinakiem
-
Ciastko shrek
-
Ciasto francuskie ze szpinakiem
-
Ciasto francuskie ze szpinakiem i boczkiem
-
Ciasto szpinakowe
-
Tarta ze szpinakiem i fetą
-
Tarta ze szpinakiem i kurczakiem
-
Ciasto francuskie ze szpinakiem i fetą
-
Ciasto runo leśne
-
Tarta z łososiem i szpinakiem
-
Tarta z ciasta francuskiego ze szpinakiem
-
Tarta ze szpinakiem i serem feta
-
Ciasto filo ze szpinakiem
-
Ciasto leśny mech z malinami
-
Tort leśny
-
Ślimaczki z ciasta francuskiego ze szpinakiem
-
Tarta ze szpinakiem na cieście francuskim
-
Ciasto szpinakowe z truskawkami
-
Ciasto ze szpinakiem
Więcej informacji na temat sakiewek z ciasta francuskiego ze szpinakiem
Sakiewki z ciasta francuskiego ze szpinakiem to doskonała propozycja na smaczny danie, które możesz podać na kolację. Pyszne i szybkie w przygotowaniu sakiewki z ciasta francuskiego świetnie sprawdzą się również jako przystawka podczas spotkań rodzinnych lub ze znajomymi. Potrawę możesz zabrać ze sobą do pracy, ponieważ doskonale smakuje na zimno. Przepis na sakiewki z ciasta francuskiego ze szpinakiem jest bardzo prosty, dlatego nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Do przygotowania potrawy niezbędne będą następujące produkty spożywcze: ciasto francuskie, szpinak mrożony, ser feta, cebula, czosnek, jajka, olej rzepakowy, sól oraz pieprz. Produkty te dostępne są w przystępnych cenach w większości sklepów spożywczych.
Jak zrobić sakiewki z ciasta francuskiego ze szpinakiem? Na rozgrzanym oleju podsmaż cebulę oraz czosnek. Następnie dodaj szpinak, przykryj przykrywką i duś do momentu, aż szpinak się rozmrozi. Ser fetę pokrój w kostkę i dodaj go na patelnię ze szpinakiem. Całość wymieszaj. Blaszkę do pieczenia wyłóż papierem do pieczenia. Ciasto francuskie pokrój na 12 równych kwadratów. Na każdy kwadrat wyłóż łyżkę farszu i sklej rogi ciasta na krzyż. Następnie zlep boki ciasta francuskiego, aby powstała sakiewka. Każdą sakiewkę ułóż na papierze do pieczenia i posmaruj rozbełtanym jajkiem. Sakiewki piecz w nagrzanym piekarniku. Gotowe sakiewki z ciasta francuskiego wyciągnij z piekarnika i pozostaw do wystudzenia.
Szpinak jest niskokalorycznym warzywem, zawierającym duże ilości żelaza, witaminy C i magnezu. Szpinak zawiera także dużo błonnika, który poprawia perystaltykę jelit i zapobiega zaparciom. Ser feta jest źródłem łatwo przyswajalnego i pełnowartościowego białka. Feta jest doskonałym źródłem wapnia, witamin z grupy B i sodu. Wapń odpowiada za prawidłową budowę naszych kości. Dlatego powinniśmy zwracać uwagę na jego prawidłową podaż w diecie.
Podsumowując dobre sakiewki z ciasta francuskiego ze szpinakiem i serem feta świetnie sprawdza się jako smaczna przekąska lub kolację. Sprawdzony przepis jest bardzo prosty, a produkt jego wykonania są przystępne cenowo.
Alergeny w sakiewkach z ciasta francuskiego ze szpinakiem
Lista alergenów dla sakiewek z ciasta francuskiego ze szpinakiem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Ciasto francuskie
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Ser Feta
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze sakiewek z ciasta francuskiego ze szpinakiem
Sakiewki z ciasta francuskiego ze szpinakiem to doskonała propozycja na smaczną przekąskę. Danie to dostarczy do organizmu sporej ilości żelaza oraz białka pochodzenia zwierzęcego.
Energia i białka
(180g)
Węglowodany
(180g)
Tłuszcze
(180g)
Witaminy
(180g)
Składniki mineralne
(180g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.