Pudding z tapioki
- Maliny - 2 garście (150 g)
- Mleczko kokosowe - 1 puszka (400 ml)
- Cukier wanilinowy - 1 opakowanie (16 g)
- Cukier - 2 łyżki (24 g)
- Tapioka w granulkach - 3 łyżki (45 g)
Przepis na pudding z tapioki krok po kroku
Do garnka wlej mleko, a potem wsyp perełki tapioki.
Odstaw garnek na ok. 60-90 min.
Po tym czasie dodaj cukier i cukier wanilinowy, a potem zagotuj mleko z tapioką.
Gotuj ok. 15 min, często mieszając.
Pudding rozdziel do szklanek.
Gdy masa stężeje, na wierzch dodaj świeże maliny.
Więcej informacji na temat puddingu z tapioki
Jak zrobić deser z tapioki? Przygotowanie tego puddingu jest naprawdę proste. Wystarczy zalać mlekiem perełki tapioki i zostawić do namoczenia. Po ok. 60 min (do 90 min) należy dodać cukier i wszystko razem zagotować. Należy pamiętać o tym, aby często mieszać pudding w czasie gotowania. Danie jest gotowe, gdy kuleczki tapioki będą przezroczyste. Masę wystarczy rozlać do wybranych pojemniczków i podać z wybranymi dodatkami. Pudding możesz podać od razu lub dopiero po schłodzeniu.
Przepis na pudding z tapioki możesz dowolnie zmodyfikować. Jeżeli zależy ci na fit puddingu, możesz pominąć cukier biały lub zamienić go np. na cukier brzozowy (ksylitol). Do mleka możesz też dodać ekstrakt z wanilii zamiast cukru wanilinowego. Tapioka (ze skrobi manioku) nie ma smaku, więc można ją wykorzystywać do różnych rzeczy w celu zagęszczenia danej potrawy. To właśnie wybrane dodatki dodają jej smaku.
Pudding z tapioki na mleku bardzo dobrze smakuje m.in. z truskawkami, malinami. Owoce możesz posypać startą na grubych oczkach czekoladą. Pudding z tapioki można przygotować zarówno na mleku kokosowym, jak i na krowim. Odpowiednie będzie także mleko migdałowe. Mleko krowie możesz też wymieszać z wodą (proporcje 2/3 i 1/3 lub pół na pół) lub z mlekiem kokosowym.
Pamiętaj, że ugotowana tapioka będzie przezroczysta. Warto mieć na uwadze to, że duże perełki mogą potrzebować więcej czasu, aby się ugotowały. Ten pudding możesz podać z różnymi dodatkami. Pyszny będzie zarówno z owocami surowymi (np. mango, maliny, borówki, truskawki), jak i z konfiturą lub sosem owocowym. Do puddingu możesz też dodać czekoladę (gorzką, mleczną, białą). Wystarczy wrzucić kilka kostek pod koniec gotowania tapioki z mlekiem. Jeżeli lubisz słodkie desery, to nie zmniejszaj ilości cukru. Możesz też zdecydować się np. na orzechy przyprażone na patelni w syropie daktylowym lub w miodzie. Odpowiednie będą także nasiona słonecznika lub pestki dyni. Do tego puddingu możesz też dodać domową granolę. Opcji jest naprawdę bardzo wiele.
Alergeny w puddingu z tapioki
Lista alergenów dla puddingu z tapioki przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na pudding z tapioki
Wartości odżywcze puddingu z tapioki
Energia i białka
(300g)
Węglowodany
(300g)
Tłuszcze
(300g)
Witaminy
(300g)
Składniki mineralne
(300g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.