Pasta z groszku
- Groszek zielony mrożony - 1 opakowanie (450 g)
- Słonecznik nasiona łuskane - 5 łyżek (50 g)
- Oliwa z oliwek - 5 łyżek (60 ml)
- Czosnek - 0,5 ząbka (6 g)
- Mięta - 3 garście (9 g)
- Sok z cytryny - 1 łyżka (12 ml)
Przepis na pastę z groszku krok po kroku
Zagotuj wodę w garnku. Do gotującej się wody wsyp zamrożony groszek i ugotuj według instrukcji na opakowaniu.
Groszek odcedź i pozostaw do wystudzenia.
Wystudzony groszek przełóż do naczynia blendera.
Do groszku dodaj wszystkie pozostałe składniki i zblenduj na gładko.
Pastę dopraw sporą szczyptą soli i pieprzu do smaku.
-
Pasztet z cukinią
-
Sałatka z cukinii
-
Placki z dyni
-
Pasztet wegetariański
-
Rogaliki drożdżowe
-
Kotlety z kalafiora
-
Pomidory z mozzarellą
-
Koreczki
-
Ciasto francuskie ze szpinakiem
-
Ciasto marchewkowe fit
-
Kotleciki z kaszy gryczanej
-
Rogale marcińskie
-
Ciasto francuskie na słono
-
Kotlety z cukinii
-
Szybka pizza
-
Pasta z ciecierzycy
-
Brownie z fasoli
-
Tarta z warzywami
-
Wegetariańskie przekąski
Więcej informacji na temat pasty z groszku
Pasta z groszku to bardzo prosty i szybki w przygotowaniu dodatek, który możesz wykorzystać na wiele sposobów. Pasta z zielonego groszku idealnie sprawdzi się jako dodatek do chleba, burgerów, tortilli czy nawet jako dip do warzyw i słonych przekąsek.
Wegańska pasta z groszku to także zdrowa i pyszna propozycja zamiennika masła w diecie wegańskiej. Pasta z groszku może być wykonana ze świeżego groszku lub z puszki. Pasta z zielonego groszku konserwowego będzie miała inny smak niż ta wykonana ze świeżego. Jeśli nie lubisz groszku konserwowego, od razu wypróbuj wersję ze świeżego groszku. Taka pasta będzie także zawierała więcej składników odżywczych. Zielony groszek jest znakomitym źródłem białka, zawiera cenne witaminy z grupy B, dodatkowo bogata jest w witaminę C, witaminę A, witaminę K oraz witaminę E. Oprócz tego zawiera składniki mineralne takie jak cynk, magnez, potas i fosfor. Dzięki zawartości witaminy C oraz innych przeciwutleniaczy spożywanie groszku pomaga w niwelowaniu wolnych rodników w organizmie, dzięki czemu spowalnia procesy starzenia oraz chroni przed chorobami. Spożywanie groszku wpływa pozytywnie także na uszczelnianie naczyń krwionośnych dzięki zawartości witaminy K i C. Zielony groszek zawiera także błonnik. Błonnik jest ważnym składnikiem diety, wpływa pozytywnie, na regulację pracy układu pokarmowego, szczególnie jelit, pomaga utrzymać dłużej sytość, a także ogranicza wchłanianie cukrów prostych i tłuszczu. Dzięki temu błonnik pomaga obniżyć stężenie cholesterolu i glukozy we krwi. Co więcej, groszek jest doskonałym źródłem żelaza, a dzięki dużej zawartości witaminy C i kwasu foliowego jest ono bardzo dobrze przyswajalne, przez nasz organizm czym zapobiega anemii. Dodatkowo spożywanie groszku bardzo dobrze wpływa na wzrok poprzez zawartość luteiny, działa hamująco na rozwój wirusów poprzez zawartość odpowiednich enzymów, a także chroni przed zawałem. Częste spożywanie groszku może powodować zmniejszenie płodności u kobiet i mężczyzn poprzez działanie antykoncepcyjne.
Fit pasta z zielonego groszku to nie tylko wyśmienity dodatek na kanapki. Możesz wykorzystać ją na wiele sposobów, a także możesz urozmaicać jej smak poprzez różne dodatki smakowe.
Alergeny w paście z groszku
Lista alergenów dla pasty z groszku przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na pastę z groszku
Wartości odżywcze pasty z groszku
Pasta z groszku to wyśmienita i zdrowa propozycja nie tylko jako dodatek do kanapek.
Energia i białka
(47g)
Węglowodany
(47g)
Tłuszcze
(47g)
Witaminy
(47g)
Składniki mineralne
(47g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.