Pasta bezjajeczna
- Tofu wzbogacane wapniem (200 g)
- Majonez wegański (75 g)
- Musztarda (10 g)
- Cebula (50 g)
- Ciecierzyca konserwowa (200 g)
Przepis na pastę bezjajeczną krok po kroku
Tofu pokrój w kostkę i włóż do blendera.
Do tofu dodaj ciecierzycę, a także cebulę, całość blenduj powoli, dodając majonez.
Do pasty dodaj musztardę i przyprawy.
Całość dokładnie wymieszaj.
-
Pasta jajeczna
-
Pasta z awokado i jajkiem
-
Pasta z awokado i jajek
-
Pasta z awokado i jajka
-
Pasta z tuńczyka i jajka
-
Pasta jajeczna z awokado
-
Pasta z awokado z jajkiem
-
Pasta z makreli i jajka
-
Pasta z makreli i jajek
-
Pasta jajeczna fit
-
Pasta jajeczna z tuńczykiem
-
Pasta jajeczna ze szczypiorkiem
-
Pasta jajeczna z serem
-
Pasta jajeczna Thermomix
-
Pasta jajeczna z makrelą
-
Klasyczna pasta z makreli
-
Pasta z makreli fit
-
Pasta z makreli w oleju
-
Pasta jajeczna
Więcej informacji na temat pasty bezjajecznej
Pasta bezjajeczna jest świetną opcją dla wszystkich miłośników tradycyjnej wersji tego dania, jednak poszukujących wegańskiej wersji. Pasta jest smaczna i zdrowa. Wspaniale sprawdza się na kanapkach, ale można ją również dodawać do wrapów. Podobnie jak jej niewegański odpowiednik dostarcza sporo białka, to ze względu na dodatek tofu i cieciorki.
Przepis na pastę bezjajeczną to prosty i szybki sposób na stworzenie niezwykle smacznego smarowidła do kanapek. Będzie doskonałym wyborem dla wszystkich, którzy kochają smaczne, ale również proste dodatki. Jej przygotowanie zabiera tylko kilka chwil, dlatego sprawdzi się nawet w sytuacjach awaryjnych. Bazuje tylko na 4 głównych składnikach, które z łatwością można kupić w większości sklepów. Cały proces polega tylko na zblendowaniu składników, więc przyda się dobrej jakości blender ręczny lub robot kuchenny. Dzięki temu całość będzie miała doskonałą konsystencję.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić pastę bezjajeczną we własnym domu w jak najprostszy sposób, to ten przepis na pewno przypadnie ci do gustu. Całość jest smaczna i prosta, wystarczy kilka chwil, by stworzyć ją od podstaw. Do jej przygotowania przyda się cieciorka i tofu, które są wspaniałym źródłem roślinnego białka. Niezwykle ważne jest, by na diecie wegańskiej zastępować produkty będące źródłem białka, czymś, co również go posiada, dzięki temu zmniejsza się ryzyko niedoborów pokarmowych. Choć strączki są dość ciężkostrawne, zawierają sporo błonnika, który pozytywnie wpływa na pracę układu pokarmowego. Wystarczy odrobina kminku, by zniwelować ten efekt. Oprócz nich przyda się także czarna sól. Kala namak to rodzaj przyprawy, która nie tylko nadaje potrawom słonego smaku, ale także nieco jajeczny aromat, dlatego wspaniale sprawdza się właśnie w tej wege paście. Nie można pomijać jej dodatku, gdyż wtedy starci się ten niepowtarzalny smak. Sól ta jest do kupienia w większych sklepach, ale również przez internet. To wspaniały pomysł na smarowidło do kanapek, zwłaszcza na śniadanie. To smaczna wegańska alternatywa. Ten sprawdzony przepis to dobra opcja dla osób, które chcą jeść bardziej roślinnie, ale kochają jajka.
Alergeny w paście bezjajecznej
Lista alergenów dla pasty bezjajecznej przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Soja i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Tofu wzbogacane wapniem
-
Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- majonez wegański
- Musztarda
W przepisie na pastę bezjajeczną nie posiadamy danych o alergiach dla następujących składników:
- płatki drożdżowe dezaktywowane, czarna sól
Wartości odżywcze pasty bezjajecznej
To zdrowa alternatywa dla pasty z jajek. Zawiera sporo białka.
Energia i białka
(134g)
Węglowodany
(134g)
Tłuszcze
(134g)
Witaminy
(134g)
Składniki mineralne
(134g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.