Parówka w cieście
- Parówki - 4 szt (240 g)
- Ciasto francuskie (240 g)
- Ketchup - 4 łyżeczki (25 g)
- Ser gouda - 4 plastry (80 g)
Przepis na parówkę w cieście krok po kroku
Ciasto francuskie podziel na 4 równe paski. Każdy pasek posmaruj ketchupem zostawiając kilka centymetrów marginesu przy każdym boku i posyp ziołami prowansalskimi.
Każdą parówkę owiń serem i zawiń w ciasto francuskie.
Blachę piekarnika wyłóż papierem do pieczenia i ułóż na niej parówki.
Całość piecz w piekarniku nagrzanym do 180 stopni przez 15 minut.
Więcej informacji na temat parówki w cieście
Parówka w cieście to pomysł na ekspresowy posiłek, który nie tylko jest sycący, ale również naprawdę smaczny. Ten przepis sprawdzi się dla wszystkich, którym brakuje czasu na pracochłonne potrawy. To danie świetnie sprawdzi się też na imprezy, gdyż jest niezwykle łatwe i naprawdę smaczne. Można podawać je z różnymi sosami lub z surówkami. To idealny pomysł na pyszną i szybką kolację dla całej rodziny.
Parówki zawijane są w ser, który pod wpływem ciepła roztapia się i pysznie smakuje. Najlepiej sprawdzi się do tego żółty ser, jednak można użyć również mozzarellę. Wtedy całość będzie mniej kaloryczna i idealnie nada się dla osób na diecie redukcyjnej. Wersja z goudą jest jednak smaczniejsza i bardziej pożywna.
Do wykonania tego przepisu potrzebne jest ciasto francuskie. Najlepiej użyć gotowego, które łatwo można znaleźć w każdym sklepie. Ciasto można też wykonać samodzielnie, jednak jest to proces bardzo skomplikowany i pracochłonny. W niektórych przepisach używa się również ciasta drożdżowego, jednak w wersji z ciastem francuskim cały proces jest dużo szybszy i można pyszny posiłek przygotować już w 15 minut.
Przepis na parówki w cieście jest niezwykle prosty, dlatego świetnie poradzą z nim sobie osoby początkujące, a nawet dzieci. Dla najmłodszych zawijanie parówek w ciasto jest niezwykle ekscytujące i stanowi świetną zabawę, dlatego warto poprosić je o pomoc przy przygotowaniu. Do zrobienia tego przepisu nie potrzebne są żadne specjalne umiejętności czy drogie sprzęty. Robi się je także z kilku prostych składników, które bez problemu można dostać w najbliższym sklepie, dzięki czemu całość nie tylko jest prosta, ale również tania.
Przepis na ciasto francuskie nadziewane parówką i serem to idealny pomysł na wspaniały, choć naprawdę prosty posiłek dla całej rodziny. Ta receptura podpowie Ci jaki czas pieczenia będzie najlepszy, by parówka się przyrumieniła, ale nie spiekała za bardzo. Można ją również podać na obiad. Wystarczy do niej dodać surówkę lub pieczone warzywa i całe danie jest w pełni gotowe.
Alergeny w parówce w cieście
Lista alergenów dla parówki w cieście przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Ciasto francuskie
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Ser gouda
Wartości odżywcze parówki w cieście
Ta przekąska nie jest zbyt wartościowym posiłkiem, dlatego nie powinna gościć w diecie zbyt często.
Energia i białka
(146g)
Węglowodany
(146g)
Tłuszcze
(146g)
Witaminy
(146g)
Składniki mineralne
(146g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.