Papryka z mięsem mielonym
- Papryka czerwona - 4 duże sztuki (1000 g)
- Mięso mielone z indyka (500 g)
- Kukurydza konserwowa (200 g)
- Cebula - 1 średnia sztuka (70 g)
- Czosnek - 2 ząbki (10 g)
- Pomidory w puszce - 1 puszka (400 g)
- Ser cheddar (100 g)
- Olej rzepakowy - 2 łyżki stołowe (20 ml)
Przepis na paprykę z mięsem mielonym krok po kroku
Papryki umyj, przekrój na pół i usuń gniazda nasienne.
Cebulę obierz i pokrój w kostkę.
Na patelni rozgrzej olej i podsmaż na nim cebulę.
Następnie dodaj mięso mielone, szczyptę soli, przeciśnięty przez praskę czosnek oraz 2 łyżeczki papryki słodkiej. Mięso smaż na małej mocy palnika, aż będzie dobrze ścięte.
Następnie do mięsa dodaj pomidory z puszki oraz kukurydzę konserwową. Składniki wymieszaj i duś na małej mocy palnika przez około 8 minut.
Ser zetrzyj na tarce o grubych oczkach.
Papryki ułóż do naczynia żaroodpornego, napełni je farszem i posyp serem żółtym.
Papryki faszerowane piecz w piekarniku nagrzanym do 200 st. C przez około 30 minut.
Gotowe papryki z mięsem mielonym podawaj na ciepło.
-
Papryka faszerowana
-
Faszerowana papryka
-
Papryki faszerowane
-
Papryka faszerowana mięsem mielonym
-
Papryka faszerowana wege
-
Papryka faszerowana z piekarnika
-
Papryka faszerowana warzywami
-
Papryczki czereśniowe
-
Papryka faszerowana mięsem mielonym i ryżem
-
Papryka faszerowana surowym mięsem mielonym
-
Papryka faszerowana fit
-
Papryka faszerowana kaszą
-
Papryka faszerowana wegetariańska
-
Papryka faszerowana mięsem mielonym w sosie pomidorowym
-
Papryka faszerowana kurczakiem
-
Papryka faszerowana mięsem mielonym i pieczarkami
-
Pieczona papryka faszerowana
-
Papryka faszerowana pieczarkami
-
Papryka faszerowana
Więcej informacji na temat papryki z mięsem mielonym
Papryka z mięsem mielonym to doskonała propozycja na obiad dla całej rodziny. Papryka faszerowana mięsem mielonym najlepiej smakuje na ciepło. Przepis na paprykę z mięsem mielonym jest bardzo prosty i nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Do wykonania potrawy potrzebne będą następujące produkty spożywcze: papryka czerwona, mięso mielone z indyka, kukurydza konserwowa, cebula, czosnek, pomidory w puszce, ser cheddar, olej rzepakowy, sól, pieprz, papryka słodka, oregano i bazylia.
A jak zrobić paprykę z mięsem mielonym? Papryki umyj, przekrój na pół i usuń gniazda nasienne. Cebulę obierz i pokrój w kostkę. Na patelni rozgrzej olej i podsmaż na nim cebulę. Następnie dodaj mięso mielone, szczyptę soli, przeciśnięty przez praskę czosnek oraz 2 łyżeczki papryki słodkiej. Mięso smaż na małej mocy palnika, aż będzie dobrze ścięte. Następnie do mięsa dodaj pomidory z puszki oraz kukurydzę konserwową. Składniki wymieszaj i duś na małej mocy palnika przez około 8 minut. Papryki ułóż do naczynia żaroodpornego, napełni je farszem i posyp serem żółtym. Papryki faszerowane piecz w piekarniku nagrzanym do 200°C przez około 30 minut. Gotowe papryki z mięsem mielonym podawaj na ciepło.
Papryka stanowi doskonałe źródło witaminy A, witaminy C oraz witaminy E. Znajdziemy w niej również kwas foliowy. Witaminy A, C oraz E zaliczane są do silnych przeciwutleniaczy, które zmniejszają produkcję wolnych rodników i przyczyniają się tym samym do zmniejszenia ryzyka rozwoju chorób nowotworowych oraz spowolnienia procesów starzenia się skóry. Kwas foliowy natomiast niezbędny jest w diecie kobiet w ciąży, ponieważ zmniejsza ryzyko rozwoju wad cewy nerwowej u płodu.
Podsumowując papryka nadziewana mięsem mielonym to doskonała propozycja na pyszne danie obiadowe. Farsz do papryki przygotowywany jest na bazie mięsa mielonego, pomidorów oraz kukurydzy. Papryka faszerowana jest dobra do spożycia bezpośrednio po przygotowaniu. Produkty niezbędne do przygotowania potrawy dostępne są w większości sklepów spożywczych w przystępnej cenie.
Alergeny w papryce z mięsem mielonym
Lista alergenów dla papryki z mięsem mielonym przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Ser cheddar
Wartości odżywcze papryki z mięsem mielonym
Papryka z mięsem mielonym to doskonała propozycja na pyszne danie obiadowe. Papryka stanowi doskonałe źródło cennych składników odżywczych, dlatego warto wykorzystać ją do przygotowania obiadu. Natomiast mięso mielone z indyka stanowi doskonałe źródło białka.
Energia i białka
(575g)
Węglowodany
(575g)
Tłuszcze
(575g)
Witaminy
(575g)
Składniki mineralne
(575g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.