Pancakes na mleku
- Mąka pszenna typ 500 (200 g)
- Jajko (2 szt.)
- Mleko 2% (350 ml)
- Proszek do pieczenia - 2 płaskie łyżeczki (10 g)
- Masło (10 g)
- Jabłko (100 g)
Przepis na pancakes na mleku krok po kroku
Oddziel białka od żółtek.
W misce wymieszaj mąkę, żółtka, mleko i proszek do pieczenia do uzyskania jednolitej masy.
Białka ubij na sztywną pianę.
Ubitą pianę dodaj do pozostałych składników i delikatnie wymieszaj.
Na patelni rozgrzej masło
Porcje ciasta wylewaj na patelnię i smaż placki obustronnie do złocistego koloru
Pancakes podawaj z plastrami jabłka, posypane cynamonem.
Więcej informacji na temat pancakesów na mleku
Pancakes, czyli tradycyjne naleśniki amerykańskie to danie, którego chyba nikomu nie trzeba przestawiać. Puszyste, pulchne, słodkie placuszki to jedno z ulubionych słodkich śniadań wszystkich miłośników słodkości. Choć pankejki tradycyjnie wywodzą się z kuchni amerykańskiej, w krótkim czasie zyskały popularność na całym świecie i powstało wiele wersji, wariantów i odmiennych sposobów na ich przygotowanie tak, aby trafiły we wszystkie usta. Przedstawiamy prosty przepis na pancakes z mlekiem w porcji idealnej dla jednej osoby, na słodkie pożywne śniadanie lub podwieczorek.
Aby przygotować pancakes na mleku potrzebne będą mąka pszenna, jajka oraz oczywiście mleko. Nie można pominąć także środka spulchniającego, na przykład sody kuchennej lub proszku do pieczenia, które zagwarantują to, że pankejki na mleku będą puszyste, pulchne i delikatne. Jak widać, jest to bardzo łatwy przepis na pancakes na mleku z którym poradzi sobie każdy, nawet najbardziej początkujący kucharz, a niezbędne do ich przygotowania składnika zazwyczaj większość z nas ma w domu.
Jak zrobić ciasto na amerykańskie placki na mleku? Przygotowanie jest bardzo szybkie i proste. Wszystkie składniki wystarczy wymieszać trzepaczką, rózgą kuchenną lub mikserem do uzyskania jednolitej, gładkiej masy, uważając aby nie powstały grudki. Następnie porcje ciasta wystarczy wylewać na rozgrzaną, wysmarowaną masłem lub dobrej jakości oliwą patelnię i smażyć do zarumienienia z obu stron.
Tak przygotowane pancakes na mleku najlepiej smakują ze świeżymi owocami, zwłaszcza jagodowymi, na przykład jagodami, malinami, wiśniami, truskawkami lub borówkami. W sezonie jesienno-zimowym, kiedy dostęp do nich jest ograniczony bez obaw można sięgnąć po owoce mrożone. Placki na mleku można podawać też z dżemami, konfiturami, musami owocowymi, a także syropem klonowym, bitą śmietaną, cukrem pudrem lub cynamonem.
Pancakes na mleku to idealna propozycja śniadaniowa, jednak śmiało można wykorzystać je również jako spożywny deser, podwieczorek czy lekką, słodką kolację. Placki naleśnikowe najlepiej smakują na ciepło, więc dobrze jest zjeść je bezpośrednio po przygotowaniu, zanim ostygnął.
Alergeny w pancakesach na mleku
Lista alergenów dla pancakesów na mleku przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
- Proszek do pieczenia
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 2%
- Masło
Wartości odżywcze pancakesów na mleku
Energia i białka
(380g)
Węglowodany
(380g)
Tłuszcze
(380g)
Witaminy
(380g)
Składniki mineralne
(380g)
-
mąka pszenna,
jajka,
mleko,
masło,
jabłko,
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.