Owsianka z truskawkami
- Płatki owsiane - 5 łyżek (50 g)
- Mleko 2% - pół szklanki (125 ml)
- Truskawki - 1 garść (70 g)
- Miód - 1 łyżeczka (5 g)
Przepis na owsiankę z truskawkami krok po kroku
W garnku zagotuj mleko. Dodaj do niego płatki. Wsyp szczyptę cynamonu.
Owsiankę gotuj przez 10 minut do zmięknięcia płatków, od czasu do czasu mieszając.
Gotową owsiankę podawaj z opłukanymi truskawkami i odrobiną miodu.
Więcej informacji na temat owsianki z truskawkami
Owsianka z truskawkami jest przepisem idealnym dla wszystkich osób, które stawiają na zbilansowane i odżywcze posiłki. Ma wspaniały, słodki smak, a przy tym jest niezwykle lekka. To śniadanie, które zapewnia sytość na cały dzień. Owsianka jest bardzo delikatna dla żołądka, więc sprawdzi się nawet na diecie lekkostrawnej. To wspaniały pomysł na pożywne i smaczne rozpoczęcie dnia.
Przepis na owsiankę z truskawkami jest niezwykle łatwy i można go przygotować w ekspresowym czasie. To śniadanie dla wszystkich, którzy nie mają rano zbyt dużo czasu na przygotowanie posiłków. Choć owsianka jest błyskawiczna, wcale nie jest zbyt niesmaczna, czy nudna. Ten podstawowy przepis pozwoli ci przygotować owsiankę idealną, o odpowiedniej konsystencji, gęstości i smaku.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić owsiankę z truskawkami, która zaskakuje naprawdę pysznym smakiem, to ten przepis na pewno przypadnie ci do gustu. Powstaje z niego danie, które rozpieszcza kubki smakowe swoją prostotą i słodyczą. Choć owsianki nie cieszą się zbyt dużą popularnością, a dla wielu osób kojarzą się z czymś nudnym, niesmacznym i nieapetycznym, to ten przepis udowadnia, że może być zupełnie inaczej.
To wspaniała propozycja na śniadanie dla całej rodziny. Sprawdzi się nawet dla dzieci. Płatki owsiane z dodatkiem truskawek skradną serce każdego, kto ich spróbuje. Całość nie jest poddana zbyt długiej obróbce termicznej, dzięki temu płatki nie rozklejają się za bardzo i nie mają tak wysokiego indeksu glikemicznego. Jednak osoby z insulinoopornością powinny jeszcze bardziej skrócić gotowanie. Truskawki są wspaniałym dodatkiem, gdyż zawierają małą ilość cukru, a przy tym sporo witaminy C. Nie poddaje się ich obróbce termicznej, dlatego zachowują pełną zawartość wartości odżywczych.
To owsianka z truskawkami to wspaniały pomysł na naprawdę zdrowy i zbilansowany posiłek. To idealna opcja dla wszystkich miłośników śniadań na słodko. Duży dodatek płatków owsianych sprawia, że całość dostarcza naprawdę sporo błonnika i dobroczynnych beta glutanów, które wpływają pozytywnie na układ krwionośny i obniżają poziom cholesterolu we krwi. Całość zrobiona jest na mleku, dlatego ma sporo białko i syci na długo.
Alergeny w owsiance z truskawkami
Lista alergenów dla owsianki z truskawkami przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Płatki owsiane
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 2%
Wartości odżywcze owsianki z truskawkami
To bardzo zdrowy pomysł na posiłek pełen białka i witamin.
Energia i białka
(250g)
Węglowodany
(250g)
Tłuszcze
(250g)
Witaminy
(250g)
Składniki mineralne
(250g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.