Owsianka kakaowa
- Płatki owsiane (45 g)
- Mleko 2% (250 ml)
- Banan (100 g)
- Kakao 16% (proszek) (15 g)
- Erytrytol (30 g)
Przepis na owsiankę kakaową krok po kroku
W garnku podgrzej mleko.
Do mleka wrzuć płatki i dodaj kakao.
Dodaj słodzik i wymieszaj.
Całość gotuj, aż do osiągnięcia preferowanej gęstości.
Podawaj z pokrojonym bananem.
Więcej informacji na temat owsianki kakaowej
Owsianka kakaowa to doskonały pomysł na naprawdę fantastyczne, a przy okazji smaczne śniadanie, którego przygotowanie zajmuje kilka chwil. Jest po prostu najlepsza. To zdrowe danie, które przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom słodkich śniadań. Dostarcza sporo błonnika, ale również naprawdę dużo wapnia.
Przepis na owsiankę kakaową to sprawdzony sposób na zdrowe śniadanie dla każdego, kto wybiera zbilansowane menu. Jest prosta w przygotowaniu, a przy okazji naprawdę fantastycznie smakuje. Można ją przygotować na kilka różnych sposobów, jednak ten podany w przepisie jest najłatwiejszy, a przy okazji najszybszy. Ze względu na sporą zawartość błonnika syci na długo. Najlepiej smakuje na ciepło, zaraz po przygotowaniu. Najlepiej podawać ją z dodatkiem świeżych owoców, które wniosą odrobinę słodyczy, ale również sprawia, że całość będzie jeszcze zdrowsza. To danie idealne dla miłośników śniadań w słodkiej odsłonie.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić owsiankę kakaową, która będzie smaczna, a przy okazji zdrowa i bardzo szybka, to ten przepis sprawdzi się idealnie. Do jej przygotowania wystarczy kilka chwil i podstawowe produkty spożywcze. Głównym są oczywiście płatki owsiane. Jednak nie warto wybierać tych błyskawicznych, gdyż są dużo bardziej przetworzone i zawierają znacznie mniej błonnika. Najlepszą opcja są płatki owsiane pełnoziarniste, które dostarczają więcej witamin i składników mineralnych, ale również lepiej wspierają pracę układu trawiennego. Można je spokojnie zakupić w każdym większym sklepie. Osoby na diecie bezglutenowej mogą je zastąpić płatkami owsianymi bez udziału tego białka.
To fantastyczny pomysł na pyszne danie, które świetnie sprawdzi się na śniadanie. Do owsianki dodaje się gorzkie kakao, które jest źródłem wielu polifenoli, substancji, które zmniejszają ryzyko zachorowania z powodu nowotworów. Nie należy wybierać tylko napojów kakaowych w proszku, ze względu na spory dodatek cukru. Dodatkowo dodaje się do nich również płatki owsiane, które są bogate w witaminy z grupy B, wspierające układ nerwowy. To szybkie,
łatwe, ale również pyszne danie, które stanowi dobre rozwiązanie nawet dla początkujących kucharzy.
Alergeny w owsiance kakaowej
Lista alergenów dla owsianki kakaowej przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Płatki owsiane
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 2%
Wartości odżywcze owsianki kakaowej
To zdrowa opcja dla wszystkich, która dostarcza sporo błonnika.
Energia i białka
(440g)
Węglowodany
(440g)
Tłuszcze
(440g)
Witaminy
(440g)
Składniki mineralne
(440g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.