Omlet dla dziecka
- Jajko (1 szt.)
- Oliwa z oliwek - 1 łyżeczka (5 ml)
Przepis na omlet dla dziecka krok po kroku
Jajko wymieszaj z 2 łyżkami wody.
Na patelnię z oliwą, wylej masę jajeczną i skaż pod przykryciem, na wolnym ogniu, aż jajka się zetną.
-
Omlet na słodko
-
Omlet bananowy
-
Omlet szarlotka
-
Omlet owsiany
-
Omlet z białek
-
Omlet dla dzieci
-
Omlet francuski
-
Omlet z pomidorami
-
Omlet z jabłkiem
-
Klasyczny omlet
-
Omlet z owocami
-
Omlet czekoladowy
-
Omlet z odżywką białkową
-
Omlet z truskawkami
-
Omlet grzybek
-
Omlet z mąką
-
Omlet marchewkowy
-
Omlet na słodko bez ubijania
-
Omlet na słodko
Więcej informacji na temat omletu dla dziecka
Omlet dla dzieci przygotujesz bardzo szybko i na samego omleta potrzebujesz tylko 2 podstawowych składników. Taki omlet świetnie sprawdzi się na śniadanie. Reszta składników zależy od tego, czy chcesz omlet na słodko, z owocami, czy na słono, z warzywami. Główne składniki to tylko jajko lub jajka (zależnie ile omletów chcesz zrobić) i woda. Do omleta nie dodajemy soli ani cukru, w wersji na słodko. W diecie dzieci należy starać się ograniczać sól i cukier. Zamiast tego można dodawać do dań inne przyprawy. To jak zrobić omlet dla dziecka jest banalnie proste. Wystarczy wymieszać ze sobą jajko i wodę, a potem usmażyć, najlepiej na suchej patelni. Taki szybki omlecik dla niemowlaka osobom dorosłym może wydawać się mdły, ze względu na brak przypraw, ale o nadanie smaku możesz zadbać dodatkami. Żeby uzyskać omlet na słodko, możesz dodać owoce, które lubi twoje dziecko, natomiast omlet na słono podaj z warzywami. Na początek mogą to być gotowane owoce i warzywa, a dla starszych dzieci, które już nie mają problemów z gryzieniem, mogą to być różne świeże dodatki. Jako dorośli jesteśmy przyzwyczajeni do intensywnych, słonych lub słodkich potraw, ale jeżeli od małego będziemy przyzwyczajać dzieci do naturalnego smaku żywności, to wyjdzie im to na lepsze. Oczywiście nie jestem za skrajnym podejściem do żywienia i nie uważam, że demonizowanie jakichkolwiek produktów czy składników jest dobre, ale też nie ma co przesadzać w drugą stronę i podawać dziecku masę słodyczy i innych wysokoprzetworzonych składników. Dziecko kiedyś pozna słodycze, nie da się ich całkowicie usunąć, bo są dostępne na każdym rogu, ale można uczyć dzieci zdrowszych alternatyw, jak owoce, czy wybieranie dżemu 100% zamiast takiego, który ma masę cukru i przyzwyczajanie do jedzenia warzyw i owoców, które powinny stanowić podstawę diety. To wpłynie na ich późniejsze nawyki żywieniowe i może uchronić przed otyłością w dorosłym życiu.
Koniecznie wypróbuj ten przepis na omlet dla dziecka, bo z odpowiednimi dodatkami będzie naprawdę smaczny.
Alergeny w omlecie dla dziecka
Lista alergenów dla omletu dla dziecka przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze omletu dla dziecka
Omlet możesz podawać z owocami, w wersji na słodko, lub z warzywami, w wersji na słono.
Energia i białka
(75g)
Węglowodany
(75g)
Tłuszcze
(75g)
Witaminy
(75g)
Składniki mineralne
(75g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.