Lody bezglutenowe
- Mleczko kokosowe - 2 szklanki (500 ml)
- Wiórki kokosowe (100 g)
- Cukier trzcinowy - 4 łyżki (40 g)
Przepis na lody bezglutenowe krok po kroku
W rondelku podgrzej mleko kokosowe wraz z cukrem i aromatem. Doprowadź do wrzenia i ostudź.
Wrzuć do mleka wiórki i zblenduj całość na gładką masę.
Masę przełóż do pojemnika, następnie włóż całość do zamrażalnika na 3 godziny.
-
Naleśniki bez jajek
-
Deser z tapioki
-
Rachatłukum
-
Wegańskie bezy
-
Sorbet truskawkowy
-
Ciasto wegańskie
-
Wegańskie naleśniki
-
Tajskie lody
-
Tort wegański
-
Lody wegańskie
-
Wegańskie ciasto marchewkowe
-
Wegańskie ciastka
-
Wege ciasto marchewkowe
-
Piernik z pomidorów
-
Ciastka z ciecierzycy
-
Wegańska czekolada
-
Wegańskie lody
-
Sernik z kaszy jaglanej
-
Wegańskie słodycze
Więcej informacji na temat lodów bezglutenowych
Lody bezglutenowe to wspaniały pomysł na lody wolne od alergenów. Ich zrobienie jest niezwykle proste, nawet w warunkach domowych. Całość jest bardzo smaczna i kremowa. Te lody mogą też być wspaniałą bazą do stworzenia innych smaków, wersja podana w przepisie jest najbardziej klasyczna. Będzie idealnym dopełnieniem domowych deserów, zwłaszcza tych letnich, gdyż wspaniale orzeźwiają.
Przepis na lody bezglutenowe jest niezwykle bezproblemowy. To łatwa opcja dla wszystkich, którzy nie przepadają za zbyt długimi i skomplikowanymi recepturami. Całość zabiera kilkanaście minut. Do zrobienia tych lodów potrzeba tylko kilku składników. Głównym produktem jest mleczko kokosowe, które jest niezwykle łatwo dostępne. Najlepiej wybierać takie, które zawiera jak najwięcej kokosa. Dobrze by jego zawartość oscylowała w okolicach 75 - 80 %. Idealnie wybierać również takie, które nie mają dodatków emulgatorów. Do lodów dodaje się również wiórków kokosowych, które wzbogacają produkt o wspaniały smak. Jeśli nie przepada się za zbyt kokosowymi słodyczami, można pominąć ich dodatek, a zwiększyć ilość ekstraktu waniliowego. Można również dodać soku owocowego, by stworzyć lody o dowolnym ulubionym smaku. Dzięki temu powstaną wspaniałe, domowe lody, bez glutenu, ale również wegańskie.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić lody bezglutenowe, które zachwycą smakiem, a przy okazji sprawią, że będą bezpieczne dla osób z alergiami pokarmowymi, to ten przepis na pewno przypadnie ci do gustu. Te lody można z łatwością przygotować w domowych warunkach. Do ich zrobienia wcale nie potrzeba żadnych skomplikowanych i specjalnych urządzeń. Wystarczy tylko blender, a także zamrażarka. Dzięki temu łatwo można je zrobić w domu. Można je zamrozić w specjalnie stworzonych do tego celu pojemniczkach, które można z łatwością kupić w sklepie, albo wykorzystać jeden duży plastikowy pojemnik, który nadaje się do mrożenia.
Przepis stworzony jest specjalnie tak, by lody były bez glutenu, ale również bez laktozy. Wszystkie składniki można kupić w większym sklepie. Choć proste, są niezwykle pyszne. Będą również dobre dla dzieci.
Alergeny w lodach bezglutenowych
Lista alergenów dla lodów bezglutenowych przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na lody bezglutenowe
Wartości odżywcze lodów bezglutenowych
To zdrowa opcja dla osób, które nie mogą spożywać gluetnu czy nabiału.
Energia i białka
(160g)
Węglowodany
(160g)
Tłuszcze
(160g)
Witaminy
(160g)
Składniki mineralne
(160g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.