Kurczak ze szpinakiem
- Piersi kurczaka bez skóry - 1 filet (100 g)
- Szpinak - 2 garści (40 g)
- Śmietanka kremowa 30% - 3 łyżki (30 g)
- Czosnek - ząbek (5 g)
- Suszone pomidory w oleju - 4 sztuki (30 g)
- Oliwa z oliwek - 1 łyżka (10 ml)
Przepis na kurczaka ze szpinakiem krok po kroku
Kurczaka pokrój w kostkęm wymieszaj z oliwą, przeciśniętym przez praskę czosnkiem i przyprawami. Podsmaż na patelni.
Suszone pomidory pokrój w mniejsze cząstki.
Na patelnię z kurczakiem dodaj suszone pomidory i szpinak.
Podsmażaj, aż szpinak lekko zwiędnie.
Dodaj śmietankę i tartą mozarellę.
Wszystko dokładnie wymieszaj i dopraw.
Możesz podawać z makaronem, ryżem, kaszą lub ziemniakami.
-
Kapuśniak
-
Pierś z kurczaka
-
Kurczak curry
-
Tortilla z kurczakiem
-
Filet z kurczaka
-
Ryż z warzywami
-
Pad thai z kurczakiem
-
Butter chicken
-
Kurczak po chińsku
-
Kotleciki siekane z kurczaka
-
Pieczona pierś z kurczaka
-
Filet z kurczaka z piekarnika
-
Sałatka z kurczakiem i makaronem
-
Zapiekanka gyros
-
Nuggetsy z piekarnika
-
Tagliatelle z kurczakiem
-
Kotlety z piersi kurczaka
-
Kapsalon
-
Filet z kurczaka
Więcej informacji na temat kurczaka ze szpinakiem
Kurczak ze szpinakiem to idealny pomysł na szybki, smaczny i pożywny obiad dla całej rodziny. Najczęściej przygotowywany jest z makaronem i suszonymi pomidorami, z dodatkiem sosu śmietanowego. To połączenie smaków, to danie które nie może się nie udać. Filet z kurczaka i świeży szpinak tworzą posiłek, który jest bardzo sycący, dlatego sprawdzi się zwłaszcza w sytuacjach kiedy jesteśmy bardzo głodni. Jego kolejną zaletą jest to, że za jednym razem można przygotować większą porcję, odłożyć część i odgrzać i zjeść kolejnego dnia, zaoszczędzając czas spędzony w kuchni. To zdecydowanie danie, które warto znać i umieć przyrządzić dlatego poznaj nasz przepis na kurczaka ze szpinakiem - to idealny obiad dla całej rodziny. Jak zrobić pierś z kurczaka ze szpinakiem? Posiłek jest bardzo prosty i szybki w wykonaniu, nie wymaga ani specjalistycznego sprzętu, ani większych zdolności kulinarnych. Potrzebny będzie oczywiście filet z kurczaka, świeży szpinak, suszone pomidory, śmietanka, odrobina tartego sera ( na przykład mozarella, parmezan, grana padano) oraz przyprawy. Jeśli akurat nie masz świeżego szpinaku kurczaka możesz przygotować także z mrożonym szpinakiem. Mięso wystarczy doprawić, pokroić w kostkę, podsmażyć na patelni, dodać szpinak, suszone pomidory, zalać śmietanką i podawać z makaronem. Możesz dodać również świeże pomidorki koktajlowe. Kurczak ze szpinakiem najlepiej smakuje doprawiony świeżym lub granulowanym czosnkiem, cebulką oraz majerankiem. Najbardziej kalorycznym składnikiem całego posiłki jest śmietanka, którą można zamienić na jogurt naturalny zawierający mniej kalorii - wskazówka ta jest szczególnie istotna dla osób odchudzających się oraz z problemem nadmiernego stężenia cholesterolu we krwi. Gotując makaron pamiętać, aby gotować go al dente - wtedy będzie miał niższy indeks glikemiczny niż miękki, rozgotowany makaron. Kurczak ze szpinakiem to pyszne, uniwersalne danie na każdą okazję, również dla dzieci, które mogą aktywnie uczestniczyć w jego przygotowaniu.
Alergeny w kurczaku ze szpinakiem
Lista alergenów dla Kurczaka ze szpinakiem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Śmietanka kremowa 30%
Wartości odżywcze kurczaka ze szpinakiem
Aby zmniejszyć kaloryczność posiłku można zamienić śmietankę 30% na śmietanę o mniejszej zawartości tłuszczu lub jogurt naturalny.
Energia i białka
(220g)
Węglowodany
(220g)
Tłuszcze
(220g)
Witaminy
(220g)
Składniki mineralne
(220g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.