Przepis na pieczona pierś z kurczaka krok po kroku

Składniki dla 2 porcji
Liczba porcji:
Przyprawy
sól, pieprz, skórka z cytryny
To będzie niezbędne
piekarnik, naczynie żaroodporne

Przygotuj marynatę do piersi: w miseczce wymieszaj jogurt naturalny, pół łyżeczki soli, pieprz czarny mielony i skórkę z cytryny oraz poszatkowaną drobno papryczkę chili bez pestek. Mięso trzymaj w marynacie 2-3 godziny.

Mięso przełóż do naczynia żaroodpornego i piecz je w nagrzanym do 200 stopni piekarniku przez 20-25 minut.

Pieczona pierś z kurczaka podana jest na okrągłym talerzu. Udekorowana jest natką pietruszki.
Pieczona pierś z kurczaka
Koszt przygotowania dania
15.43 zł
Energia w porcji
(liczba kalorii)
297 kcal
Liczba alergenów w daniu
1
20

Pieczona pierś z kurczaka - cechy przepisu

Rodzaj dania:
Kuchnia:
Sposób przyrządzenia:
Przepis odpowiedni na:
  • Od autora
  • Wartości odżywcze
  • Alergie
  • Koszt potrawy
Od autora

Więcej o pieczonej piersi z kurczaka

Pieczona pierś z kurczaka to doskonała propozycja na pyszne danie obiadowe dla całej rodziny. Pieczona w piekarniku pierś jest soczysta i miękka. Przepis na pieczoną pierś z kurczaka jest bardzo prosty dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego aby go wykonać. Do przygotowania piersi w piekarniku będą Ci potrzebne następujące produkty spożywcze: pierś z kurczaka, jogurt naturalny, sól, pieprz czarny oraz papryczka chili i skórka z cytryny.

Jak zrobić pieczoną pierś z kurczaka? Na początek przygotuj marynatę do mięsa. W miseczce wymieszaj jogurt naturalny, sól, pieprz mielony, skórkę z cytryny oraz pokrojoną drobno papryczkę chili bez pestek. Umieść pierś w jogurcie i pozwól aby smaki się przegryzły przez 2-3 godziny. Po tym czasie pierś włóż do naczynia żaroodpornego i piecz w piekarniku nagrzanym do 200 stopni przez 20-25 minut. Mięso możesz podać z zieloną sałatą z oliwą i świeżymi warzywami lub gotowaną kaszą czy ryżem.

Pierś z kurczaka jest mięsem o wysokiej zawartości pełnowartościowego białka zwierzęcego. Zawiera bardzo małe ilości tłuszczu, jest nisko kaloryczne i daje sytość na dłużej. Pierś kury jest źródłem potasu i fosforu oraz witamin takich jak A, D, E i K. Potas pomaga obniżyć ciśnienie krwi oraz odpowiada za prawidłową pracę serca. Mięso z piersi kurczaka przygotowywane bez dodatku tłuszczu należy trzymać w piekarniku stosunkowo krótko, inaczej zrobi się suche i będzie nie przyjemne w smaku.

Jogurt naturalny będący podstawą marynaty dzięki zawartości kwasu mlekowego sprawia że mięso jest bardziej kruche, zapobiega także przed jego wysychaniem podczas pieczenia. Dodatkowo jest źródłem wapnia i cennych bakterii probiotycznych, które mają dobroczynny wpływ na nasze jelita, pozwalają odbudować naszą naturalną florę bakteryjną po antybiotykoterapiach.

Podsumowując pieczona pierś z kurczaka jest smaczna i soczysta. Pieczona pierś to dobre danie do pracy lub obiad w gronie rodziny. Dodatek jogurtu sprawia że mięso piecze się bez dodatku tłuszczu jest więc nisko kaloryczne.

Wartości odżywcze pieczonej piersi z kurczaka

na 100g gotowej potrawy

Energia i białka

Na 100g
Na porcję
(300g)
Energia (kalorie)
Białko
15.91 g
47.74 g

Węglowodany w pieczonej piersi z kurczaka

Na 100g
Na porcję
(300g)
Węglowodany
2.52 g
7.55 g
Węglowodany przyswajalne
2.45 g
7.34 g
Błonnik (nieprzyswajalne)
0.07 g
0.21 g

Tłuszcze

Na 100g
Na porcję
(300g)
Tłuszcz
2.38 g
7.15 g
Tłuszcze nasycone
1.46 g
4.37 g
Tłuszcze nienasycone
0.72 g
2.15 g
Tłuszcze trans
0.01 g
0.02 g
Cholesterol
49.84 mg
149.52 mg

Witaminy w przepisie na pieczona pierś z kurczaka

Na 100g
Na porcję
(300g)
Witamina C
6.84 mg
20.53 mg

Składniki mineralne w przepisie na pieczona pierś z kurczaka

Na 100g
Na porcję
(300g)
Sód
69.63 mg
208.90 mg
Wapń
59.71 mg
179.14 mg
Żelazo
0.28 mg
0.85 mg
Szacunkowy indeks glikemiczny pieczonej piersi z kurczaka 20
Sprawdź indeks glikemiczny składników przepisu:
Niestety nie posiadamy pełnych informacji o wartościach odżywczych dla części składników. Przy każdej wartości odżywczej powyżej znajdziesz informację o ewentualnych brakach. Pomimo dokładanych starań nie byliśmy w stanie pozyskać tych danych, dlatego rzeczywiste wartości odżywcze mogą się różnić od wartości wskazanych w tabeli powyżej. W szczególności dane z tabeli nie zawierają pełnych wartości odżywczych dla składników wskazanych w poprzednim zdaniu.
Wartości odżywcze w przeliczeniu na 100 gram gotowej potrawy. Nie uwzględniają przypraw.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.

Alergeny w pieczonej piersi z kurczaka

Lista alergenów dla pieczonej piersi z kurczaka przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.

Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.

  • Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
    • Jogurt naturalny 2%

Cena przygotowania pieczonej piersi z kurczaka

Składnik
Ilość
Cena składnika
Koszt w daniu
Piersi kurczaka bez skóry
400 g
1 duża sztuka
16.00
Za 500.0 g
Liczba opakowań 1
12.80
Za 400 g
Jogurt naturalny 2%
200 g
1.30
Za 150.0 g
Liczba opakowań 2
1.73
Za 200 g
Papryczka chili czerwona świeża
30 g
3.00
Za 100.0 g
Liczba opakowań 1
0.90
Za 30 g
Koszt składników
21.60
Jak oceniasz przepis na pieczona pierś z kurczaka
Oceń
Nasz przepis pozytywnie ocenia 100.0% osób