Jak szybko rozmrozić kurczaka?

Jeśli chcesz rozmrozić kurczaka w łatwy i szybki sposób, możesz wykorzystać dwie metody. A więc jak szybko rozmrozić kurczaka?

1. w mikrofali - mięso należy włożyć do wysokiego naczynia, np. miski i ustawić program defrost. Mięso można odwracać, by równomiernie się podgrzewało. Rozmrażanie zajmie około 15 minut.

2. w misce z zimną wodą - do wody wlej zimną wodę i przełóż do niej kurczaka w szczelnie zamkniętym pojemniku. Pamiętaj, że mięso powinno być całe zanurzone w wodzie. Należy przeznaczyć 30 minut rozmrażania na 0,5 kg mięsa i wymieniać wodę co 30 minut, aby była chłodna.

Zobacz pytania podobne do jak szybko rozmrozić kurczaka?

To może wydać Ci się interesujące

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Jak szybko rozmrozić kurczaka? Co jeszcze warto wiedzieć?

Zamrażanie mięsa jest najlepszym sposobem na jego dłuższe przechowywanie. Chroni je przed zepsuciem oraz szkodliwymi dla ludzkiego zdrowia bakteriami i zarazkami. Odpowiednio spakowane kawałki surowizny mogą leżeć w zamrażarce nawet do 9 miesięcy. Mrożenie powoduje opóźnienie psucia się jedzenia, a także hamuje powstawanie i rozwój mikroorganizmów, które powodują powstawanie pleśni, bądź rozkład produktów spożywczych.

Jeśli chcesz rozmrozić kurczaka w łatwy i szybki sposób, możesz wykorzystać dwie metody. Jeżeli chcesz rozmrozić pierś z kurczaka na obiad, warto pamiętać o tym, aby zrobić to odpowiednio… wcześniej. Im wolniej drób będzie się bowiem rozmrażać, tym mniej wytrąci się z niego smaku, właściwości oraz struktury. Rozmrażanie kurczaka, jak i innego surowego mięsa, jest bardzo ważne - jeśli zrobimy to niewłaściwie, ryzykujemy poważnym zatruciem. Nieodpowiednie rozmrażanie kurczaka naraża nas na zakażenie drobnoustrojami. A więc jak szybko rozmrozić kurczaka?

1. w mikrofali - mięso należy włożyć do wysokiego naczynia, np. miski i ustawić program defrost. Mięso można odwracać, by równomiernie się podgrzewało. Rozmrażanie zajmie około 15 minut. To prosty i sprawdzony sposób. Nigdy nie rozmrażamy żywności w opakowaniu (folia, plastik, styropianowe tacki), ponieważ mogą topnieć pod wpływem fal i wydzielać szkodliwe substancje chemiczne.

2. w misce z zimną wodą - do wody wlej zimną wodę i przełóż do niej kurczaka w szczelnie zamkniętym pojemniku. Pamiętaj, że mięso powinno być całe zanurzone w wodzie. Należy przeznaczyć 30 minut rozmrażania na 0,5 kg mięsa i wymieniać wodę co 30 minut, aby była chłodna. Jeśli jest miękkie i ugina się pod wpływem nacisku, oznacza to, że jest gotowe do dalszej obróbki cieplnej i nie ma potrzeby dłuższego leżakowania w wodzie.

Szybkie rozmrożenie kurczaka nie jest proste, to fakt. Nie wystarczy wyłącznie wyjąć mięsa z zamrażalnika i odstawić je na talerzyk po to, by samoczynnie się rozmroziło w pokojowej temperaturze. To błąd, jaki stale popełniany jest przez wiele osób. Dlaczego takie rozmrażanie mięsa nie ma sensu? Otóż temperatura utrzymywana w domu sprzyja rozwijaniu się na mięsie różnych bakterii, stanowiących bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia.

Wiele osób zapomina o kawałku mięsa w zamrażalniku i przypomina sobie o nim dopiero przed obiadem. W takiej sytuacji pojawia się pytanie: jak szybko rozmrozić mięso?. Cóż najszybciej można to zrobić na pewno w kuchence mikrofalowej. Jednak należy pamiętać, że da się go wykorzystać, tylko jeśli posiadamy sprzęt z odpowiednim trybem. Inny szybki sposób to zanurzenie mięsa w wodzie. Tak rozmrozi się nie tylko pierś z kurczaka, ale również inne części.

Najbezpieczniejszym sposobem na odmrażanie mięsa to włożenie go do wysokiego naczynia i umieszczenie go w lodówce. Jednak należy pamiętać, że to sposób niezwykle długotrwały. Przez co dla wielu osób nie będzie zbyt przydatny, czy atrakcyjny. Nic dziwnego, by odmrozić mięso w taki sposób potrzeba co najmniej 12 godzin, a najczęściej całej doby.

Załóż konto
  • zapisywać ulubione przepisy
  • otrzymywać dopasowane przepisy na maila
  • komentować przepisy pod własnym nickiem
Załóż konto