Kawa po bawarsku
- Kawa, gotowy napar bez cukru - pół szklanki (120 ml)
- Czekolada deserowa - 4 kostki (20 g)
- Śmietanka kremowa 30% (50 g)
- Cukier - 1 płaska łyżeczka (5 g)
Przepis na kawę po bawarsku krok po kroku
Czekoladę rozpuść w kąpieli wodnej (w garnku zagotuj wodę i nad parą umieść miseczkę z czekoladą, czekoladę mieszaj do całkowitego roztopienia).
W szklance zaparz ulubioną kawę (np. podwójne espresso z dodatkiem większej ilości wody).
Rozpuszczoną czekoladę przelej do dwóch szklanek i dodaj do nich po połowie kawy.
Śmietankę ubij z dodatkiem cukru na puszystą masę.
Po połowie bitej śmietany ułóż na wierzch kawy, następnie śmietankę posyp odrobiną cynamonu.
Gotową kawę podawaj bezpośrednio po przygotowaniu.
Więcej informacji na temat kawy po bawarsku
Kawa po bawarsku z dodatkiem rozpuszczonej czekolady to doskonała propozycja na napój, który możesz podać podczas spotkań rodzinnych lub ze znajomymi. Smaczna kawa po bawarsku świetnie sprawdzi się jako dodatek do mniej słodkich ciast, ponieważ kawa sama w sobie jest dość słodka. Przepis na kawę po bawarsku jest bardzo prosty i nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Do przygotowania napoju potrzebne będą następujące produkty spożywcze: napar z kawy, czekolada deserowa, śmietanka kremówka, cukier oraz cynamon.
A jak zrobić kawę po bawarsku? Czekoladę rozpuść w kąpieli wodnej (w garnku zagotuj wodę i nad parą umieść miseczkę z czekoladą, czekoladę mieszaj do całkowitego roztopienia). W szklance zaparz ulubioną kawę (np. podwójne espresso z dodatkiem większej ilości wody). Rozpuszczoną czekoladę przelej do dwóch szklanek i dodaj do nich po połowie kawy. Śmietankę ubij z dodatkiem cukru na puszystą masę. Po połowie bitej śmietany ułóż na wierzch kawy, następnie śmietankę posyp odrobiną cynamonu. Gotową kawę podawaj bezpośrednio po przygotowaniu.
Kawa posiada składniki odżywcze, które korzystanie wpływają na nasze zdrowie. Kawa często wykorzystywana jest w przemyśle farmaceutycznym oraz kosmetycznym, np. ze względu na obecność w ziarnach kawy substancji opóźniających proces starzenia się skóry. Ziarnka kawy stanowią doskonałe źródło antyoksydantów, które neutralizują wolne rodniki w organizmie oraz zmniejszają ryzyko rozwoju chorób nowotworowych. Dodatkowo kawa dostarcza witaminy oraz składniki mineralne, do których zaliczyć możemy: witaminy z grupy B, żelazo, sód, cynk, miedź, magnez, mangan czy nikiel.
Podsumowując pyszna kawa po bawarsku stanowi doskonały pomysł na napój, który warto podać podczas spotkań rodzinnych lub ze znajomymi. Najlepsza kawa jest dobra do spożycia bezpośrednio po przygotowaniu. Produkty spożywcze niezbędne do wykonania przepisu dostępne są w większości sklepów spożywczych w przystępnych cenach. Kawę warto podać jako dodatek do mniej słodkich wypieków.
Alergeny w kawie po bawarsku
Lista alergenów dla kawy po bawarsku przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Czekolada deserowa
- Śmietanka kremowa 30%
Wartości odżywcze kawy po bawarsku
Kawa po bawarsku to doskonały dodatek do pysznych ciast. Kawa po bawarsku jest dość kaloryczna, dlatego warto uważać z jej ilością w diecie.
Energia i białka
(100g)
Węglowodany
(100g)
Tłuszcze
(100g)
Witaminy
(100g)
Składniki mineralne
(100g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.