Gofry z płatków owsianych
- Płatki owsiane (300 g)
- Olej rzepakowy - 2 łyżki stołowe (20 ml)
- Cukier - 5 płaskich łyżek stołowych (50 g)
- Mleko owsiane - 3 szklanki (750 ml)
Przepis na gofry z płatków owsianych krok po kroku
Do pojemnika blendera wsyp płatki owsiane. Następnie dodaj do nich olej rzepakowy, cukier, mleko owsiane, 1 łyżeczkę soli oraz 1 łyżeczkę proszku do pieczenia.
Składniki zblenduj na gładką, jednolitą masę i odstaw na 15 minut, aby ciasto zgęstniało.
Gofrownice dobrze rozgrzej i w razie potrzeby przesmaruj ją olejem.
Na gofrownice wylej część masy i piecz do momentu, aż gofry staną się złote i chrupiące.
Gotowe gofry owsiane podawaj z ulubionymi dodatkami.
Więcej informacji na temat gofrów z płatków owsianych
Płatki owsiane i gofry - jesteś ciekawy jak je przygotować? Koniecznie dotrwaj do końca. Gofry z płatków owsianych to zdrowsza wersja tradycyjnych gofrów, które przygotowywane są na bazie mąki pszennej. Gofry świetnie sprawdzą się na śniadanie na słodko dla dzieci i dorosłych. Pyszne gofry możesz podać z dodatkiem dżemu, świeżych owoców lub z cukrem pudrem. Przepis na gofry z płatków owsianych jest bardzo prosty i nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Do przygotowania gofrów potrzebne będą następujące produkty spożywcze: płatki owsiane, olej rzepakowy, cukier, mleko owsiane, sól oraz proszek do pieczenia.
A jak zrobić gofry z płatków owsianych? Do pojemnika blendera wsyp płatki owsiane. Następnie dodaj do nich olej rzepakowy, cukier, mleko owsiane, 1 łyżeczkę soli oraz 1 łyżeczkę proszku do pieczenia. Składniki zblenduj na gładką, jednolitą masę i odstaw na 15 minut, aby ciasto zgęstniało. Gofrownice dobrze rozgrzej i w razie potrzeby przesmaruj ją olejem. Na gofrownice wylej część masy i piecz do momentu, aż gofry staną się złote i chrupiące. Gotowe gofry owsiane podawaj z ulubionymi dodatkami.
Płatki owsiane to doskonałe źródło węglowodanów. Płatki owsiane zawierają także sporą ilość witamin i składników. Do witamin obecnych w płatkach możemy zaliczyć witaminę B1, witaminę B5 oraz witaminę E. Natomiast do składników mineralnych obecnych w płatkach owsianych możemy zaliczyć fosfor, wapń, magnez, krzem oraz cynk. Witamina B5 jest niezbędna do metabolizowania białek, tłuszczów oraz węglowodanów. Odpowiednia podaż witaminy B1 wpływa natomiast na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego.
Podsumowując wiesz już jak przygotować pyszne gofry z płatków owsianych. Gofry są dobre do spożycia bezpośrednio po przygotowaniu - są wtedy bardzo chrupiące. Gotowe gofry podaj z dodatkiem dżemu, bitej śmietany z owocami lub po prostu posypane cukrem pudrem. Możesz podać je z dodatkiem kawy, herbaty lub kakao. Produkty niezbędne do wykonania smacznego deseru lub śniadania dostępne są w większości sklepów spożywczych.
Alergeny w gofrach z płatków owsianych
Lista alergenów dla gofrów z płatków owsianych przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Płatki owsiane
- mleko owsiane
- proszek do pieczenia
Wartości odżywcze gofrów z płatków owsianych
Gofry z płatków owsianych to doskonała propozycja na pożywne śniadanie. Jako dodatek do gofrów wykorzystaj domowy dżem lub świeże owoce.
Energia i białka
(90g)
Węglowodany
(90g)
Tłuszcze
(90g)
Witaminy
(90g)
Składniki mineralne
(90g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.