Gofry bez mleka
- Napój migdałowy (mleko roślinne) niesłodzone - 1 szklanka (250 ml)
- Jajko (4 szt.)
- Masło (250 g)
- Cukier (120 g)
- Proszek do pieczenia - 1 płaska łyżka stołowa (10 g)
- Cukier puder (40 g)
- Mąka orkiszowa (300 g)
Przepis na gofry bez mleka krok po kroku
W misce umieść ciepłe masło.
Zmiksuj je do powstania białej puszystej masy.
Dodaj cukier i ubij.
Wbij jajka do miski i ubijaj z masłem przez 4-5 minut.
Wlej napój migdałowy, przesiej mąkę orkiszową, proszek do pieczenia i zmiksuj do połączenia składników.
Rozgrzej gofrownicę i smaż partiami gofry na złoty kolor.
Podawaj na dużym talerzu udekorowane cukrem pudrem.
Więcej informacji na temat gofrów bez mleka
Gofry bez mleka to bardzo dobry pomysł na pyszny deser dla Twojej rodziny. Gofry wypiekane w gofrownicy podawać można z wieloma różnymi dodatkami. Sprawdzony przepis na smaczne gofry bez laktozy jest idealny dla osób mających jej nietolerancję. Przepis na gofry bez mleka jest prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego, aby je przygotować. Do zrobienia gofrów potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: napój migdałowy, jajka, masło, cukier, proszek do pieczenia, cukier puder, mąka orkiszowa.
Jak zrobić gofry bez mleka? W misce umieść ciepłe masło. Zmiksuj je do powstania białej puszystej masy. Dodaj cukier i ubij. Wbij jajka do miski i ubijaj z masłem przez 4-5 minut. Wlej napój migdałowy, przesiej mąkę orkiszową, proszek do pieczenia i zmiksuj do połączenia składników. Rozgrzej gofrownicę i smaż partiami gofry na złoty kolor. Podawaj na dużym talerzu udekorowane cukrem pudrem.
Jajka zawarte w przepisie są bogatym źródłem wielu cennych dla naszego organizmu witamin takich jak witamina A, witaminy z grupy B. Zawierają mikroelementy takie jak żelazo i fosfor, są
też dobrym źródłem luteiny i zeaksantyny tak potrzebnej naszym oczom. Jajka są niskokaloryczne, zawierają dużą ilość łatwo przyswajalnego białka. Staraj się wybierać jajka od kur z wolnego wybiegu. Mąka orkiszowa produkowana jest z pradawnej odmiany pszenicy. Mąka orkiszowa jest bardzo dobrym źródłem błonnika pokarmowego, który wspomaga pracę jelit i zapobiega zaparciom. Błonnik pomaga ponadto obniżać stężenie glukozy we krwi i regulować stężenie cholesterolu. Mąka jest bardzo dobrym źródłem cynku i selenu oraz witaminy E. Selen jest składnikiem mineralnym potrzebnym do prawidłowej produkcji hormonów przez tarczycę.
Podsumowując najlepsze gofry niezawierające mleka są smaczne i świetnie sprawdzą się na deser. Sprawdzony przepis przygotować można z pomocą dzieci. Pyszne gofry są dobre do spożycia od razu po przygotowaniu. Można je przechowywać w temperaturze pokojowej przez 2 dni. Gofry można podawać także z dodatkiem dżemu i bitej śmietany lub świeżych owoców.
Alergeny w gofrach bez mleka
Lista alergenów dla gofrów bez mleka przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Orzechy, tj. migdały, orzechy laskowe, orzechy włoskie, orzechy nerkowca, orzeszki pekan, orzechy brazylijskie, pistacje/orzechy pistacjowe, orzechy makadamia lub orzechy Queensland, a także produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- napój migdałowy (mleko roślinne) niesłodzone
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Proszek do pieczenia
- mąka orkiszowa
Wartości odżywcze gofrów bez mleka
Gofry bez mleka to bardzo dobre źródło węglowodanów złożonych. Podnoszą one powoli poziom glukozy we krwi, dlatego świetnie sprawdzą się dla osób mających problemy z metabolizmem węglowodanów.
Energia i białka
(195g)
Węglowodany
(195g)
Tłuszcze
(195g)
Witaminy
(195g)
Składniki mineralne
(195g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.