Filety z dorsza
- Dorsz filet (600 g)
- Oliwa z oliwek - 3 łyżki (45 ml)
- Cytryna - pół szt (50 g)
- Tymianek świeży - 3 garści (9 g)
- Bazylia świeża - 3 garści (9 g)
Przepis na filety z dorsza krok po kroku
Rybę opłucz i delikatnie otrzyj ją ręcznikiem papierowym. Posyp ją solą, pieprzem i skrop odrobiną soku z cytryny.
W miseczce zmieszaj oliwę, zioła prowansalskie, pieprz cytrynowy. Tak powstałą mieszanką natrzyj rybę i zawiń ją w folię spożywczą. Całość odstaw do lodówki na 15 minut.
Rybę poukładaj w naczyniu żaroodpornym. Dodaj do niej pokrojoną w plastry cytrynę, a także podzielone na mniejsze części tymianek i bazylię.
Całość piecz w piekarniku nagrzanym do 180 stopni przez 25 minut.
Więcej informacji na temat filetów z dorsza
Filety z dorsza to wspaniały pomysł na pyszny i sycący posiłek. Całość nie potrzebuje zbyt dużo przypraw, by naprawdę świetnie smakować. To idealny wybór dla wszystkich na diecie, gdyż ta ryba jest wspaniałym źródłem białka i dobrych tłuszczów. Najlepiej komponuje się z kaszą lub ryżem, a także ziemniakami z wody. Dobrze podawać ją również z warzywami, by stworzyć w pełni zbilansowany posiłek. Z tego przepisu dowiesz się jak przyrządzić świeżego dorsza, by był smaczny, ale również niezwykle zdrowy.
Przepis na filety z dorsza pozwala stworzyć naprawdę pyszny posiłek, w kilka minut. Choć dostępnych jest wiele różnych receptur, które pozwalają przygotować tę rybę, to jednak w najprostszej wersji jest ona zdecydowanie najsmaczniejsza. Dlatego wystarczy dodać do niej odrobinę soku z cytryny, a także zioła, by stworzyć niezwykle pyszną i naprawdę wspaniałą potrawę. Całość nie zabiera zbyt dużo czasu, co spodoba się szczególnie osobą zabieganym, a także tym, które nie przepadają za zbyt skomplikowanymi przepisami.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić filety z dorsza, by były soczyste, a przy tym delikatne, to ten przepis na pewno przypadnie ci do gustu. Dzięki tej recepturze dorsz jest naprawdę fantastyczny. Wystarczy tylko kilka chwil, by go przygotować. Choć wiele osób preferuje filety smażone, to jednak lepiej upiec je w piekarniku, gdyż dzięki temu całość jest bardziej lekkostrawna i zdrowa. Pieczenie jest dużo lepszą obróbką termiczną, gdyż w jej trakcie nie powstają niebezpieczne substancje, dlatego powinna być częściej wybierana na co dzień.
Filety w delikatnym sosie ziołowym są tak dobre, że znikają z talerzy w ekspresowym tempie. To wspaniały sposób, by ryba gościła w menu znacznie częściej. Dorsz jest niezwykle delikatny, ma bardzo chude mięso. Dostarcza naprawdę sporo białka, a mało tłuszczu, dzięki temu będzie idealnym wyborem na diecie redukcyjnej. Filety pieczone w piekarniku z cytryną i ziołami są naprawdę pyszne. To wspaniały pomysł na pyszną i sycącą kolację, ale również na obiad dla całej rodziny, który
jest pełny smaku i aromatu. To idealny pomysł na to jak przyrządzić pyszną i domową rybę.
Alergeny w filetach z dorsza
Lista alergenów dla filetów z dorsza przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Dorsz filet
Wartości odżywcze filetów z dorsza
To niezwykle zdrowa propozycja, dostarczająca białka, zdrowych tłuszczów, a także sporo selenu.
Energia i białka
(119g)
Węglowodany
(119g)
Tłuszcze
(119g)
Witaminy
(119g)
Składniki mineralne
(119g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.