Ciasto z malinami i budyniem
- Mąka pszenna typ 500 - 1 szklanka (250 g)
- Masło - 1 kostka (250 g)
- Cukier - 1/2 szklanki (125 g)
- Jajko (1 szt.)
- Budyń (proszek) - 2 opakowania (160 g)
- Mleko 2% - 2 szklanki (500 ml)
- Maliny (500 g)
Przepis na ciasto z malinami i budyniem krok po kroku
Mąkę przesiej przez sito, wymieszaj z proszkiem do pieczenia.
Dodaj cukier i pokrojone na mniejsze kawałki masło.
Ugniataj ciasto rękoma, dodaj jajka. Uformuj ciasto w kulę i odłóż na 30 minut do lodówki.
Mleko wlej do garnka i delikatnie podgrzej, dodaj budyń i mieszaj.
Masę budyniową odstaw do ostygnięcia.
Ciasto podziel na dwie części, mniejszą i większą.
Większą część rozwałkuj i wyłóż nią blachę.
Dodaj masę budyniową i maliny, a następnie rozkrusz w rękach mniejszy kawałek ciasta.
Upiecz ciasto w piekarniku przez 40 minut w 180 stopniach.
-
Charlotte
-
Sernik z rosą
-
Ciasto z malinami
-
Sernikobrownie z malinami
-
Tort pavlova
-
Malinowa księżniczka
-
Ciasto balladyna
-
Ciasto bezowe
-
Tort z malinami
-
Tort lodowy
-
Krem malinowy do tortów
-
Ciasto bez pieczenia na biszkoptach
-
Ciasto czekoladowe z malinami
-
Kruche ciasto z malinami
-
Ciasto kruche z malinami
-
Tarta z mascarpone i owocami
-
Ciasto jogurtowe z malinami
-
Ciasto z malinami i bezą
-
Ciasto z malinami
Więcej informacji na temat ciasta z malinami i budyniem
Masz ochotę na pyszny deser lub słodki podwieczorek? Połączenie kruchego ciasta z delikatnym budyniem i słodkimi malinami to świetny pomysł na domowe łakocie. Ciasto nie dosyć, że jest pyszne, to dodatkowo szybkie i łatwe.
Poznaj mój przepis na ciasto z malinami i budyniem. Do jego przygotowania będziesz potrzebować podstawowych składników, które bez problemu dostaniesz, w każdym sklepie. A nawet jest duża szansa, że wszystkie z nich masz w domu.
Zatem jak zrobić ciasto z malinami i budyniem?
Wystarczy, że zaopatrzysz się w mąkę pszenną, masło, cukier, jajko, mleko, budyń w proszku i maliny. Do tego przepisu najlepiej pasuje budyń o smaku waniliowym lub śmietankowym, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, abyś użył innego smaku. W kwestii owoców mogą to być maliny mrożone lub świeże. Jeśli zdecydujesz się na mrożone owoce, pamiętaj o ich prawidłowym odmrażaniu. Sposobów jest kilka albo wsyp zamrożone owoce do miski i włóż ją do lodówki lub wsyp mrożone owoce do gotującej się wody. Nie powinno się jednak rozmrażać owoców w temperaturze pokojowej, sprzyja to rozmnażaniu się bakterii i utracie witamin. Nie ma znaczenia, jakich owoców użyjesz, wszystkie będą dobre. Zatem, jeśli mamy wszystkie składniki, możemy zacząć przygotowywać ciasto z malinami i budyniem. W pierwszej kolejności przesiej mąkę przez sito i wymieszaj z proszkiem do pieczenia. Następnie dodaj cukier i pokrojone na mniejsze kawałki masło. Na samym końcu dodaj jajka i ugniataj ciasto w rękach, uformuję kulę i odłóż ciasto do lodówki na 30 minut. W tym czasie powstanie nasza masa budyniowa. W garnku podgrzej mleko, a po chwili dodaj budyń w proszku. Podczas podgrzewania cały czas mieszaj, ponieważ masa budyniowa szybko się przypala. Opcjonalnie, możesz dodać cukier waniliowy lub aromat waniliowy. Ciasto podziel na dwie części, jedna mniejsza, druga większa. Większą część rozwałkuj i wyłóż nią blachę, dodaj masę budyniową i maliny, a mniejszą część ciasta rozkrusz w rękach i posyp na wierzchu. Upiecz ciasto w piekarniku. Po 40 minutach nasze najlepsze ciasto z malinami gotowe. Smacznego!
Alergeny w cieście z malinami i budyniem
Lista alergenów dla ciasta z malinami i budyniem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
- proszek do pieczenia
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
- Mleko 2%
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze ciasta z malinami i budyniem
Możesz użyć owoców mrożonych. Pamiętaj tylko o ich właściwym odmrożeniu.
Energia i białka
(100g)
Węglowodany
(100g)
Tłuszcze
(100g)
Witaminy
(100g)
Składniki mineralne
(100g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.