Ciasto stefanka na herbatnikach
- Herbatniki (200 g)
- Mleko 2% (500 ml)
- Kasza manna (48 g)
- Cukier (60 g)
- Ekstrakt waniliowy (2 ml)
- Masło (200 g)
- Dżem śliwkowy niskosłodzony (27 g)
- Czekolada deserowa (36 g)
- Miód (50 g)
Przepis na ciasto stefankę na herbatnikach krok po kroku
Blachę wyłóż papierem do pieczenia. Na spodzie ułóż połowę biszkoptów i posmaruj je połową dżemu śliwkowego.
Do rondelka wlej mleko, dodaj kaszę i miód. Gotuj aż do zgęstnienia kaszy. Ostudź.
Masło utrzyj razem z cukrem.
Do masy maślanej dodawaj po jednej łyżce kaszy, cały czas mieszając. Kontynuuj do połączenia składników.
Masę wyłóż na herbatniki. Przykryj kolejną warstwą ciastek i dżemu. Wyłóż krem. Kontynuuj do wykończenia składników.
Ciasto udekoruj posiekaną lub tartą czekoladą.
Więcej informacji na temat ciasta stefanki na herbatnikach
Ciasto stefanka na herbatnikach to dobra opcja, jeśli kochasz tradycyjne polskie wypieki, ale nie masz czasu na długie siedzenie w kuchni lub nie posiadasz piekarnika.
Przepis na ciasto stefanka na herbatnikach to dobry pomysł na szybki wypiek, który możesz podać na imprezę lub raczyć się nim w niedzielne popołudnie. Na pewno nie spędzisz całego dnia, próbując je przygotować. To domowe ciasto jest smaczne i naprawdę ciekawe. Choć zwykle sięga się po przepis, w którym trzeba je upiec, to doskonale sprawdza się również w wersji na zimno. To najlepsze rozwiązanie, jeśli nie chcesz wykorzystywać piekarnika. Powstaje z niego ciasto idealnie miękkie, pełne pysznego kremu, który skradnie serca każdego, kto uwielbia naprawdę słodkie desery. Tak przygotowany placek jest niezwykle pyszny i pełen słodyczy. To ciasto da się przygotować w kilkanaście minut. Wszystkie składniki są łatwo dostępne, co znacznie ułatwia wykonanie ciasta. Jest tak łatwe, że spokojnie poradzi sobie z nim nawet początkujący kucharz.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić ciasto stefanka na herbatnikach, by było pyszne i dobre również bez pieczenia, to ten prosty przepis sprawdzi się doskonale. Na pewno przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom domowych wypieków, zwłaszcza tych z dodatkiem miodu. W tym cieście to właśnie miodowy smak gra pierwsze skrzypce. Całość w połączeniu z pysznymi orzechami jest tak wspaniała, że ciężko jest przejść obok niej obojętnie. To ciasto dobre na wszelkie uroczystości, gdyż pięknie się prezentuje. Do jego wykonania nie trzeba żadnych profesjonalnych sprzętów czy drogich składników, jednak warto zadbać o dobrą jakość miodu. W tym przepisie najlepiej sprawdzi się miód prawdziwy, sztuczny, choć łatwiej się miesza, nie smakuje tak samo. Użycie prawdziwego miodu sprawia również, że całość będzie miała dłuższy okres przydatności do spożycia. Do przygotowania najlepiej wybrać składniki dobrej jakości. To ciasto doskonale sprawdza się jesienią i zimą. Jeśli brakuje Ci pomysłu co podać na jesiennej imprezie, koniecznie wypróbuj ten przepis.
Alergeny w cieście stefance na herbatnikach
Lista alergenów dla ciasta stefanki na herbatnikach przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Herbatniki
- Kasza manna
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Herbatniki
- Mleko 2%
- Masło
- Czekolada deserowa
Wartości odżywcze ciasta stefanki na herbatnikach
To opcja, która zawiera sporo cukru, więc nie powinna gościć w menu zbyt często.
Energia i białka
(112g)
Węglowodany
(112g)
Tłuszcze
(112g)
Witaminy
(112g)
Składniki mineralne
(112g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.