Ciasto królowa śniegu
- Mąka pszenna typ 500 (200 g)
- Jajko (4 szt.)
- Cukier (200 g)
- Śmietanka kremowa 30% (400 g)
- Mleko 3,2% - 2 szklanki (500 ml)
- Budyń (proszek) (50 g)
- Galaretka (300 g)
- Biszkopty (150 g)
Przepis na ciasto królową śniegu krok po kroku
Oddziel białka od żółtek.
Białka ubij na sztywną pianę.
Dodaj cukier i zmiksuj do uzyskania szklistej masy.
Cały czas miksując, dodawaj po jednym żółtku.
Do masy jajecznej przesiej mąkę pszenną i delikatnie wymieszaj.
Przełóż masę do tortownicy wyłożonej papierem do pieczenia.
Piecz w nagrzanym do 170 st. C piekarniku przez 40 minut.
Wystudź w piekarniku z uchylonymi drzwiami.
Budyń rozpuść w mleku.
Dodaj cukier i wymieszaj.
Gotuj na średnim ogniu przez 4 minuty.
Zdejmij z ognia i dodaj do budyniu jedną galaretkę.
Wymieszaj dokładnie i pozostaw do wystudzenia.
Jedną galaretkę rozpuść w 350 ml wrzątku i wystudź.
W misce umieść śmietankę kremówkę i ubij na sztywną pianę.
Wlej lekko stężałą galaretą i wymieszaj dokładnie.
W 750 ml gorącej wody rozpuść pozostałą galaretkę i wystudź.
Na biszkopt wyłóż masę budyniową.
Na niej wyłóż biszkopty i masę śmietanową.
Całość zalej tężejącą galaretką i schłodź w lodówce przez 8 godzin.
Podziel na porcje i podawaj na małym talerzyku.
-
Śmietanowiec
-
Galaretkowiec
-
Malinowa księżniczka
-
Ciasto pszczółka
-
Ciasto balladyna
-
Sernik na zimno z galaretką
-
Boża krówka
-
Ciasto kubuś
-
Sernik mango
-
Biszkopt z galaretką
-
Ciasto popapraniec
-
Sernik bez sera
-
Biszkopt z owocami
-
Ciasto z truskawkami i mascarpone
-
Malinowa chmurka Thermomix
-
Ciasto orchidea
-
Kora orzechowa
-
Ciasto jajko sadzone
-
Ciasta z galaretką
Więcej informacji na temat ciasta królowej śniegu
Ciasto królowa śniegu to bardzo dobry pomysł na pyszny deser dla całej rodziny. Sprawdzony przepis na kolorowe ciasto będzie idealny na kinder party dla dzieci i dorosłych. Ciasto z kremem i galaretką jest bardzo kremowe i idealnie sprawdzi się podane z dodatkiem kawy lub herbaty. Przepis na ciasto królowa śniegu jest prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego, aby je przygotować. Do zrobienia ciasta potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: mąka pszenna, jajka, cukier, śmietanka kremówka, mleko, budyń, galaretka niebieska, biszkopty.
Jak zrobić ciasto królowa śniegu? Oddziel białka od żółtek. Białka ubij na sztywną pianę. Dodaj cukier i zmiksuj do uzyskania szklistej masy. Cały czas miksując, dodawaj po jednym żółtku. Do masy jajecznej przesiej mąkę pszenną i delikatnie wymieszaj. Przełóż masę do tortownicy wyłożonej papierem do pieczenia. Piecz w nagrzanym do 170 stopni piekarniku przez 40 minut. Wystudź w piekarniku z uchylonymi drzwiami. Budyń rozpuść w mleku. Dodaj cukier i wymieszaj. Gotuj na średnim ogniu przez 4 minuty. Zdejmij z ognia i dodaj do budyniu galaretkę. Wymieszaj dokładnie i pozostaw do wystudzenia. Galaretkę rozpuść we wrzątku i wystudź. W misce umieść śmietankę kremówkę i ubij na sztywną pianę. Wlej połowę lekko stężałej galaretki i wymieszaj dokładnie. Na biszkopt wyłóż masę budyniową. Na niej wyłóż biszkopty i masę śmietanową. Całość zalej tężejącą galaretką i schłodź w lodówce przez 8 godzin. Podziel na porcje i podawaj na małym talerzyku. Jajka są bogatym źródłem wielu cennych dla naszego organizmu witamin takich jak witamina A, witaminy z grupy B. Witaminy z grupy B biorą udział w przemianach pożywienia w energię, pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego, biorą udział w syntezie krwinek czerwonych, pomagają wzmacniać nasz układ odpornościowy, odpowiadają za dobry stan naszych włosów, paznokci oraz skóry.
Podsumowując: najlepsze ciasto z kremem sprawdzi się podane na deser dla całej rodziny. Pyszne ciasto jest idealne dla dzieci. Ciasto z kremem śmietanowym można przygotować także z zieloną galaretką. Ciasto jest dobre do spożycia po schłodzeniu w lodówce. Można je przechowywać w szczelnie zamkniętym pojemniku przez kilka dni.
Alergeny w cieście królowej śniegu
Lista alergenów dla ciasta królowej śniegu przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
- biszkopty
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Śmietanka kremowa 30%
- Mleko 3,2%
-
Jaja i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- biszkopty
Wartości odżywcze ciasta królowej śniegu
Ciasto królowa śniegu to domowy wyrób zawierający dużą ilość cukru i węglowodanów prostych. Ciasto zawiera sporą ilość kalorii i nie powinny go w dużych ilościach spożywać osoby na diecie redukcyjnej.
Energia i białka
(200g)
Węglowodany
(200g)
Tłuszcze
(200g)
Składniki mineralne
(200g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.