Chowder kukurydziany
- Bulion warzywny (1000 ml)
- Mleko 2% (500 ml)
- Śmietana 12% (150 g)
- Kukurydza konserwowa (400 g)
- Cebula (100 g)
- Marchewka (90 g)
- Seler korzeniowy (90 g)
- Ziemniaki późne (300 g)
- Natka pietruszki (45 g)
Przepis na chowder kukurydziany krok po kroku
Umieść kukurydzę w garnku. Dodaj bulion, mleko i śmietanę do garnka. Doprowadź do wrzenia, następnie duś bez przykrycia przez 20 minut.
Następnie dodaj posiekaną cebulę, seler i marchewkę i gotuj bez przykrycia, od czasu do czasu mieszając, aż cebula będzie miękka.
Dodaj pokrojone w plastry ziemniaki i przyprawy. A następnie duś bez przykrycia 10-15 minut lub do miękkości ziemniaków.
Zupę podawaj udekorowaną natką pietruszki.
Więcej informacji na temat chowderu kukurydziany
Chowder kukurydziany to wspaniała opcja na pyszną, kremową zupę, która wspaniale sprawdzi się na obiad i kolację. Jest smaczna, prosta i wręcz aksamitna.
Przepis na chowder kukurydziany to doskonały pomysł na włączenie do swojego menu dużej ilości warzyw. Jest smaczna i niezwykle prosta w przygotowaniu, a zachwyca. Z tego przepis dowiesz się jak zrobić chowder, który skradnie serca wszystkich, którzy go spróbują. Ta angielska zupa jest bowiem znana już od dawna. Choć dopiero od niedawna zyskuje coraz większą popularność. Można ją przygotować w wielu różnych konfiguracjach. Z dodatkiem różnych produktów, najpopularniejsza jest ta na bazie kukurydzy, ale również rybna. Wiele osób robi ją również z owocami morza. W tym przepisie kukurydza została połączona z innymi warzywami, dzięki czemu jest bardzo odżywcza, a przy tym niezwykle smaczna.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić chowder kukurydziany, by powstała pyszna i łatwa zupa z kukurydzy, to ten prosty przepis sprawdzi się doskonale. Całość robi się ze śmietaną, dzięki czemu zupa jest gęsta i kremowa. To dobra opcja dla miłośników warzywnych dań, zwłaszcza pysznych zup. Ten przepis pozwala przygotować takie właśnie danie. Zupa jest tak smaczna, że ciężko jest przejść obok niej obojętnie. To doskonały pomysł na smaczne danie, które świetnie sprawdzi się na obiad. Choć najlepiej smakuje podana z grzankami czosnkowymi. To najlepsza i bardzo treściwa zupa, która na pewno skradnie serca wszystkich domowników swoją delikatnością i głębokim smakiem. Do zupy można użyć kukurydzy w kolbach, jednak znacznie łatwiej skorzystać z opcji konserwowej. Jeśli chcesz ograniczyć ilość sodu w diecie, możesz kukurydzę opłukać zimną wodą, by zmniejszyć ilość tego pierwiastka, gdyż w nadmiarze ma on negatywny wpływ na układ krwionośny. Ta zupa pozwala w naprawdę łatwy sposób zwiększyć znacznie ilość warzyw w diecie. W dodatku całość jest tak smaczna, że dzieje się to w sposób niezwykle prosty. Warto sięgnąć po nią zwłaszcza latem i jesienią, ze względu na łatwą dostępność kukurydzy.
Alergeny w chowderze kukurydziany
Lista alergenów dla chowderu kukurydziany przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- bulion warzywny
- Seler korzeniowy
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 2%
- Śmietana 12%
Wartości odżywcze chowderu kukurydziany
To zdrowa opcja, która dostarcza sporo błonnika.
Energia i białka
(445g)
Węglowodany
(445g)
Tłuszcze
(445g)
Witaminy
(445g)
Składniki mineralne
(445g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.