Biszkopty z budyniem
- Jajko (5 szt.)
- Cukier (100 g)
- Proszek do pieczenia (5 g)
- Mąka pszenna typ 500 (300 g)
- Masło (250 g)
- Budyń (proszek) (80 g)
- Mleko 2% (750 ml)
- Jabłko (800 g)
- Cynamon (2 g)
Przepis na biszkopty z budyniem krok po kroku
Masło ubij z cukrem na puszystą masę.
Białka i żółtka oddziel do dwóch różnych misek.
Żółtka dodawaj pojedynczo do masła, ciągle ubijając.
Do masy maślanej przesiej mąkę i proszek do pieczenia. Wymieszaj łyżką.
Białka ubij na pianę i dodawaj powoli do ciasta. Mieszaj delikatnie łyżką.
Ciasto wylej na blachę pokrytą papierem do pieczenia. Włóż do piekarnika nagrzanego do 180 st. C i piecz około 30 minut.
W tym czasie przygotuj budyń według instrukcji, użyj jednak 750 ml mleka. Ostudź.
Jabłka obierz i zetrzyj na tarce.
Wrzuć je na patelnię, dodaj 1/4 szklanki wody i szczyptę cynamonu. Duś do miękkości.
Upieczony biszkopt ostudź i przedziel na 2 części.
Na spód 1 części dodaj masę jabłkową, a na nią budyń. Przykryj blatem ciasta.
Włóż do lodówki na 2 godziny.
-
Biszkopt
-
Biszkopty
-
Biszkopty na tort
-
Biszkopt na tort
-
Biszkopt z 4 jajek
-
Biszkopt czekoladowy
-
Ciasto biszkoptowe
-
Biszkopt rzucany
-
Biszkopt kakaowy
-
Biszkopt orzechowy
-
Biszkopt bezglutenowy
-
Biszkopty bez cukru
-
Biszkopt z makiem
-
Biszkopty do tiramisu
-
Ciasto z białek i budyniu
-
Biszkopt ze szpinakiem
-
Biszkopt bez mąki ziemniaczanej
-
Biszkopt z olejem
-
Biszkopt
Więcej informacji na temat biszkoptów z budyniem
Biszkopty z budyniem to przepis na niezwykle proste i bardzo smaczne ciasto. Do jego przygotowania użyjesz tylko kilku składników, a smak na pewno Cię zaskoczy.
Przepis na biszkopty z budyniem to pyszne ciastka, które zasmakują każdemu, kto ich spróbuje. To niezwykle ciekawa potrawa, która idealnie sprawdzi się na deser, II śniadanie, czy słodki podwieczorek. Robi się je z jabłkami i budyniem, czyli składnikami, które doskonale do siebie pasują. Kwaśne jabłka połączone ze słodkim budyniem idealnie się ze sobą łączą. To fantastyczna opcja, jeśli kochasz proste wypieki, ten taki właśnie jest. Nie zabierze Ci zbyt dużo czasu, a zachwyci swoim smakiem. Jego nazwa bierze się stąd, że ciasto składa się z 2 biszkoptów połączonych smacznym farszem. To nadzienie nadaje całości wyjątkowego smaku. Możesz ten wypiek zrobić również w wersji "na zimno", czyli bez pieczenia. Biszkopty możesz wtedy zastąpić herbatnikami lub ciastkami biszkoptami. Dzięki temu w kilka chwil stworzysz naprawdę smaczny deser, bez konieczności wypieku bazowego ciasta. Taka opcja sprawdzi się, gdy nie masz piekarnika, nie przepadasz za pieczeniem lub nie lubisz spędzać w kuchni zbyt dużo czasu. W wersji tradycyjnej biszkopt potrzebuje około 30 minut na upieczenie. Jednak w tym czasie możesz zabrać się za przygotowanie smacznego nadzienia.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić biszkopty z budyniem, by były pyszne i dobre dla początkujących to ten prosty przepis będzie doskonałym rozwiązaniem. Zrobisz je w domu w kilka chwil. Wiele osób obawia się sięgania po ciasta, których bazą są biszkopty. To ciasto kojarzy się z wypiekiem trudnym, jednak nie musi tak być! Ważne, by nie spieszyć się podczas przygotowania, a także używać produktów w temperaturze pokojowej. Dzięki temu lepiej i bardziej spójnie się połączą. Nie piecz ciasta w zbyt wysokiej temperaturze. To sprawi, że popęka, a w tej wersji nie przykrywa się go polewą, choć oczywiście można, jeśli tylko ma się na to ochotę. W gotowaniu chodzi przecież o to, by eksperymentować i tworzyć dania, które będą dla nas smaczne.
Alergeny w biszkoptach z budyniem
Lista alergenów dla biszkoptów z budyniem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Proszek do pieczenia
- Mąka pszenna typ 500
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
- Mleko 2%
Wartości odżywcze biszkoptów z budyniem
To opcja, która zawiera sporo cukru, więc nie powinna pojawiać się w menu zbyt często. Jeśli chcesz, by deser był zdrowszy, wymień cukier na ksylitol lub erytrytol.
Energia i białka
(254g)
Węglowodany
(254g)
Tłuszcze
(254g)
Witaminy
(254g)
Składniki mineralne
(254g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.