Bigos z grzybami
- Kapusta kiszona (500 g)
- Suszone grzyby (150 g)
- Cebula - 1 szt (100 g)
- Oliwa z oliwek - 2 łyżki (30 ml)
Przepis na bigos z grzybami krok po kroku
Kapustę poszatkuj drobno, włóż do dużego garnka i zalej wodą. Dodaj liść laurowy i ziele angielskie i gotuj do miękkości przez około 40 minut.
Grzyby zalej 1 szklanką wody i odstaw na 20 minut. Następnie ugotuj je w wodzie z moczenia przez 30 minut.
Na patelni rozgrzej oliwę i podsmaż na niej cebulę. Dodaj do niej pokrojone na małe kawałki grzyby.
Całość podsmaż przez chwilę, następnie dodaj posiekaną cebulę.
Całość dokładnie wymieszaj. Dopraw solą, pieprzem.
-
Bigos staropolski
-
Bigos
-
Bigos z kiszonej kapusty
-
Bigos tradycyjny
-
Bigos z młodej kapusty
-
Bigos z cukinii
-
Bigos wigilijny
-
Bigos wegetariański
-
Bigos ze słodkiej kapusty
-
Bigos z białej kapusty
-
Bigos myśliwski
-
Bigos świąteczny
-
Bigos z kapusty mieszanej
-
Bigos cygański
-
Bigos wegański
-
Bigos z kabaczka
-
Bigos z kapusty pekińskiej
-
Bigos w słoikach
-
Bigos
Więcej informacji na temat bigosu z grzybami
Bigos z grzybami jest doskonałą opcją na pyszny posiłek dla całej rodziny. Ma niezwykły smak, a przy okazji jest bardzo odżywczy. Wspaniale prezentuje się na stole. Ciężko sobie wyobrazić święta bez jego dodatku. Kapusta wzbogacona grzybami jest tak aromatyczna, że jej zapach niesie się po całej kuchni. To tradycyjne dnie, które nigdy się nie nudzi.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić bigos z grzybami, który zachwyci nie tylko smakiem, ale również aromatem, to ten przepis na pewno przypadnie ci do gustu. Całość jest niezwykle kremowa i pełna smaku. Kapusta długo gotowana, połączona z aromatycznymi grzybami leśnymi, to połączenie, które nigdy nie zawodzi. Choć świetnie sprawdza się jako farsz, równie dobrze może być osobnym daniem, które rozpieszcza kubki smakowe.
Przepis na bigos z grzybami jest bardzo łatwy, dlatego świetnie sprawdzi się dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z gotowaniem. Dodatkowo, zawsze wychodzi, dlatego nie trzeba się bać, że coś może się w nim nie udać. Całość została podzielona na kilka prostych kroków, by mógł sobie z nimi poradzić każdy. Te danie choć bardzo odświętne może również być używane na co dzień. Kapusta, choć potrzebuje sporo czasu, by zmięknąć nie jest zbyt pracochłonna. Wystarczy lekko ją pokroić i połączyć z podsmażonymi grzybami. Choć w przepisie cebula i grzyby smażone są na oliwie, można ją zastąpić masłem, by całość była jeszcze bardziej aromatyczna.
Ten prosty przepis będzie idealnym wyborem na święta. Jest postny i bardzo lekki, a przy tym niezwykle aromatyczny. To zasługa grzybów. Najlepiej w tej recepturze sprawdzają się grzyby leśne, a szczególnie podgrzybki, ale w przypadku ich braku można użyć także pieczarek, które podsmażone z cebulą stają się równie pyszne i pełne smaku. Najlepiej wykorzystać grzyby suszone, które są bardzo łatwo dostępne. Można również użyć tych mrożonych. To świetny pomysł na tradycyjny i bardzo smaczny bigos. Sprawdzi się on zarówno na obiad, ale również na kolację. Choć idealnie pasuje do niego pieczywo, całość jest tak pyszna, że można go jeść bez dodatków.
Alergeny w bigosie z grzybami
Lista alergenów dla bigosu z grzybami przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na bigos z grzybami
Wartości odżywcze bigosu z grzybami
To danie zdrowe, jednak ciężkostrawne, więc nie sprawdzi się dla osób z chorobami układu pokarmowego.
Energia i białka
(195g)
Węglowodany
(195g)
Tłuszcze
(195g)
Witaminy
(195g)
Składniki mineralne
(195g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.