Babeczki bananowe
- Mąka pszenna typ 500 (250 g)
- Proszek do pieczenia - 1 łyżeczka (4 g)
- Cukier - 5 łyżek (50 g)
- Masło (70 g)
- Jajko (1 szt.)
- Banan - 3 szt (360 g)
- Maślanka 1% - 1/2 szklanki (125 g)
- Orzechy pekan (100 g)
Przepis na babeczki bananowe krok po kroku
Mąkę przesiej razem z proszkiem do pieczenia, sodą oczyszczoną i cukrem pudrem, a także dużą szczyptą soli do miski.
W rondelku roztop masło i ostudź je.
2 banany obierz i rozgnieć widelcem.
W osobnej misce wymieszaj roztopione masło, ekstrakt waniliowy, jajka, rozgniecione banany i maślankę przy pomocy rózgi.
Mokre i suche składniki wymieszaj widelcem.
Ciasto przełóż ostrożnie do foremek na babeczki. Wierzch udekoruj orzechami i jednym pokrojonym w plasterki bananem.
Całość piecz 25 minut w piekarniku nagrzanym do 180 stopni C.
-
Placek bananowiec
-
Kopiec kreta
-
Ciasto z bananami
-
Placek z bananami
-
Chlebek bananowy fit
-
Ciasto czekoladowe z bananami
-
Szybkie ciasto bananowe
-
Ciasto bananowe
-
Ciasto bananowe fit
-
Omlet bananowy
-
Bananowiec ciasto
-
Babka bananowa
-
Brownie z cukinii
-
Gofry bananowe
-
Chleb bananowy Thermomix
-
Muffinki z bananami
-
Ciasto owsiane bez cukru
-
Tort bananowy
-
Ciasto bananowe
Więcej informacji na temat babeczek bananowych
Babeczki bananowe to naprawdę świetny wybór dla miłośników domowych wypieków. Są smaczne, a przy okazji naprawdę łatwe w przygotowaniu. To dobra opcja na co dzień.
Przepis na babeczki bananowe jest idealną opcją dla wszystkich, którzy kochają proste, domowe słodkości. Z jego pomocą można przygotować naprawdę fantastyczne słodkości. Są delikatne, miękkie i po prostu najlepsze. Na pewno przypadną do gustu wszystkim miłośnikom bananów, gdyż są nimi wypełnione po brzegi. Do stworzenia tego przepisu wystarczy tylko kilka podstawowych składników. Głównym są oczywiście banany. Te owoce ze względu na wyjątkową słodycz wspaniale sprawdzają się w wypiekach. Najlepiej używać do pieczenia bananów bardzo dojrzałych, które są najbardziej słodkie. Dzięki temu można zredukować ilość cukru, którą dodaje się do ciasta. To również naprawdę świetna opcja na wykorzystanie owoców, które są przejrzałe i zapewne wylądowałyby w koszu. Ten przepis będzie idealnym wyborem dla osób, które chcą marnować mniej. Choć może się wydawać, że ze względu na duży udział cukru banany nie powinny zbyt często gościć w diecie, to jednak nie jest to prawda. To naprawdę wartościowe owoce. Dostarczają sporo potasu, pierwiastka, który jest odpowiedzialny za prawidłowe funkcjonowanie układu krwionośnego, a także mięśniowego.
Te babeczki ze względu na swój słodki smak świetnie sprawdzą się dla dzieci. Ten sprawdzony przepis na słodkości z bananami będzie idealnym rozwiązaniem na co dzień, gdyż jest bardzo łatwy. W dodatku robi się je tylko z kilku składników. Podstawą jest oczywiście mąka. Najlepiej sprawdzi się mąka pszenna o niższym typie, gdyż jest bardzo delikatna, przez co dobrze komponuje się ze słodkimi ciastami. Można również zamienić ją na mąkę owsianą, która również charakteryzuje się słodkim smakiem. Ciasto łączy się z bananami, dzięki czemu ma niepowtarzalny, bardzo słodki smak. Babeczki są pyszne i łatwe w przygotowaniu. To dobre rozwiązanie dla wszystkich, którzy kochają szybkie i smaczne desery. Z tego przepisu dowiesz się ile czasu piec i jakie składniki użyć, by stworzyć najlepsze babeczki.
Alergeny w babeczkach bananowych
Lista alergenów dla babeczek bananowych przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
- Proszek do pieczenia
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
- Maślanka 1%
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Orzechy, tj. migdały, orzechy laskowe, orzechy włoskie, orzechy nerkowca, orzeszki pekan, orzechy brazylijskie, pistacje/orzechy pistacjowe, orzechy makadamia lub orzechy Queensland, a także produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- orzechy pekan
Wartości odżywcze babeczek bananowych
To deser, który nie powinien gościć w menu zbyt często, ze względu na dużą zawartość cukru.
Energia i białka
(101g)
Węglowodany
(101g)
Tłuszcze
(101g)
Witaminy
(101g)
Składniki mineralne
(101g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.