Ananasowiec
- Wiórki kokosowe (300 g)
- Orzechy nerkowca (130 g)
- Masło (50 g)
- Daktyle suszone (150 g)
- Ananas w puszce - 2 puszki (750 g)
- Galaretka - 2 opakowania galaretki cytrynowej (150 g)
- Białko jajka - z 4 jaj (4 szt.)
- Ksylitol (cukier brzozowy) (100 g)
Przepis na ananasowiec krok po kroku
Daktyle zalej wrzątkiem i odstaw na 30 minut i odsącz.
Dodaj miękkie masło, 150 g wiórków kokosowych oraz orzechy, całość zblenduj na gładką masę.
Masą wyłóż blachę od tarty.
W międzyczasie przygotuj bezę: ubij biała z odrobiną soli, ksylitolem oraz wiórkami kokosowymi, wiórki wsyp pod koniec ubijania.
Masę wyłóż na papier do pieczenia, uformuj koło wielkości blachy od tarty, włóż do nagrzanego piekarnika i piecz w 120 stopniach przez 1,5 godziny.
Galaretki rozpuść w 300 ml wrzątku i zostaw do lekkiego stężenia.
Tężejące galaretki zblenduj z ananasem oraz 100 ml soku ananasowego z puszki.
Na spód tarty wylej masę ananasową, włóż do lodówki.
Jak masa stężeje, to na wierzchu połóż wystudzoną bezę.
Całość przechowuj w lodówce.
-
Szarlotka
-
Ciasto zebra
-
Tort
-
Sernik złota rosa
-
Sernikobrownie z brzoskwiniami
-
Tort bezowy
-
Ciasto krówkowe
-
Sernik gotowany
-
Seromakowiec
-
Kinder country
-
Szarlotka z kruszonką
-
Placek z bananami
-
Ciasto rafaello
-
Ciasto góra lodowa
-
Ciasto snikers
-
Ciasto z wiśniami
-
Szarlotka z bezą
-
Ciasto krówka
-
Ciasto na imieniny
Więcej informacji na temat ananasowca
Koniecznie spróbuj połączenia ananasa i kokosa w pysznej tarcie bez pieczenia z bezą kokosową! Połączenie kokosa i ananasa to niczym Pina Colada. Jest to ciasto, któremu nie można się oprzeć.
Kruchy kokosowy, słodki spód z dodatkiem daktyli, ananas oraz kokosowa beza. Eksplozja smaków.
Kokosowo-ananasowa tarta na zimno smakuje wyjątkowo, a podana prosto z lodówki idealnie orzeźwia w upalne, letnie popołudnia. Ciasto można dodatkowo wykonać z kremem śmietankowym, jednak nawet bez kremu smakuje wyśmienicie.
Placek a ananasem i kokosem jest najlepszy ze wszystkich ciast bez pieczenia, jakie robiłam. Poza tym jest lekki, delikatny i naprawdę bardzo smaczny.
Składniki kupisz w każdym sklepie, nie ma tutaj żadnych wymyślnych produktów.
Jak zrobić ananasowca, aby był dobry i zachwycił rodzinę? Przedstawię swój przepis na ananasowiec, który ostatnio stworzyłam.
Ciasto kruche wykonałam bez użycia piekarnika. W tym celu zalałam daktyle wrzątkiem. Dzięki nim spód będzie słodki bez konieczności dosładzania cukrem. Do odsączonych daktyli dodałam miękkie masło, wiórki kokosowe oraz orzechy nerkowca. Wszystkie składniki są zdrowe, się ciasto idealnie sprawdzi się jako deser dla dzieci. Daktyle nazywane są "chlebem życia". Bogate są m.in. w błonnik, witaminy (zwłaszcza B3), składniki mineralne (szczególnie potas magnez oraz duże ilości wapnia), a także przeciwutleniacze i salicylany, które działają jak aspiryna. Daktyle chronią przed odkładaniem się złogów cholesterolu w naczyniach krwionośnych oraz działają przeciwzapalnie i przeciwzakrzepowo.
Wszystkie składniki na spód zblendowałam i wylepiłam blachę od tarty.
W międzyczasie przygotowałam bezę kokosową. Jest to jedyna część ciasta, którą piekłam w piekarniku, ale zrobieni jej zajmuje kilka chwil. Dłużej schodzi z pieczeniem, dlatego włożyłam ją do piekarnika podczas przygotowywania ciasta. Białka jaja ubiłam na sztywną pianę z dodatkiem ksylitolu oraz wiórków kokosowych. Ksylitol warto zmienić na puder. Czas pieczenia bezy to ok. 1,5 godziny, ponieważ aby ładnie się upiekła, powinna być pieczona w niskiej temperaturze przez dłuższy czas. Następnie przystąpiłam do przygotowania masy ananasowej. W tym celu wykorzystałam ananas z puszki galaretkę w kolorze żółtym lub pomarańczowym. Polecam cytrynową lub ananasowa, jeśli uda się spotkać w sklepie.
Na spód nałożyłam masę ananasową, na wierzch upieczoną bezę i umie
Ananasowiec z tego przepisu jest wspaniały.
Alergeny w ananasowcu
Lista alergenów dla Ananasowca przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Orzechy, tj. migdały, orzechy laskowe, orzechy włoskie, orzechy nerkowca, orzeszki pekan, orzechy brazylijskie, pistacje/orzechy pistacjowe, orzechy makadamia lub orzechy Queensland, a także produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- orzechy nerkowca
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
-
Jaja i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Białko jajka
Wartości odżywcze ananasowca
Ciasto bez dodatku cukru, dobre dla osób z insulinoopornością.
Energia i białka
(200g)
Węglowodany
(200g)
Tłuszcze
(200g)
Witaminy
(200g)
Składniki mineralne
(200g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.