Zupa owocowa z wiśni
- Wiśnie (300 g)
- Cukier (60 g)
- Mąka ziemniaczana (15 g)
- Cynamon (5 g)
- Makaron muszelki (100 g)
- Śmietanka kremowa 36% (40 ml)
- Migdały - płatki (20 g)
Przepis na zupę owocową z wiśni krok po kroku
Przygotuj garnek z 1 litrem wody. Pół szklanki wody odlej, resztę zagotuj z cynamonem i kilkoma goździkami.
Wiśnie wydryluj, wrzuć do wody, gotuj 5 minut, dopraw do smaku cukrem.
Pół szklanki wody wymieszaj z mąką ziemniaczaną, wlej do garnka, dobrze wymieszaj. Zupa lekko zgęstnieje. Osobno ugotuj makaron według instrukcji na opakowaniu.
Zupę podawaj z makaronem, kleksem śmietany oraz prażonymi na suchej patelni płatkami migdałów.
Więcej informacji na temat zupy owocowej z wiśni
Zupa owocowa z wiśni to doskonała opcja dla wszystkich miłośników lekkich, owocowych dań. Zachwyca delikatnością i niezwykle intensywnym, wiśniowym smakiem.
Przepis na zupę owocową z wiśni to najlepsza propozycja na letni obiad. Jest smaczna, prosta, a przy tym naprawdę ciekawa. Idealnie sprawdzi się, kiedy na zewnątrz jest gorąco i nie masz siły na ciężkie posiłki. Zupę możesz zjadać zarówno na ciepło, jak i zimno. Jest tak smaczna, że przypomina raczej słodki deser. Najlepiej podawać ją z kaszą manną lub makaronem, które są delikatne, a przy tym naprawdę smaczne. Idealnie łączą się właśnie z wiśniami. Całość jest też lekkostrawna. Jeśli musisz zrezygnować z glutenu, zamiast kaszy lub makaronu postaw na kaszę jaglaną, jest równie smaczna, ale nie zawiera glutenu.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić zupę owocową z wiśni, by była smaczna i odżywcza, to ten prosty przepis sprawdzi się idealnie. Dowiesz się z niego jak ugotować naprawdę pyszny posiłek dla całej rodziny. Sprawdzi się zwłaszcza dla dzieci. Możesz ją robić również z kisielem, dzięki czemu smak jest bardziej intensywny. Trzeba zrobić ją z drylowanymi wiśniami, nie muszą jednak być świeże, choć oczywiście takie smakują najlepiej. Sprawdzą się jednak również mrożone wiśnie, które dostępne są w sklepach przez cały rok, dzięki czemu możesz cieszyć się tym smacznym deserem przez cały rok.
Głównym składnikiem tego dania są wiśnie. To owoce, których właściwości nie są doceniane. Warto to zmienić. Wiśnie mają bowiem naprawdę fantastyczny wpływ na organizm. Wiśnie bogate są w pektynę, czyli rozpuszczalny błonnik pokarmowy, który zapewnia uczucie sytości na dłużej. Pektyna przyspiesza również przemianę materii, pomaga w obniżeniu poziomu złego cholesterolu i chroni przed nadciśnieniem tętniczym. Na właściwości wiśni świetnie wpływają zawarte w ich miąższu antyoksydanty. To związki, które wspomagają profilaktykę przeciwnowotworową. Antocyjany zwiększają elastyczność naczyń włosowatych oraz wzmacniają serce. Wiśnia ma też właściwości odżywcze, antybakteryjne i przeciwzapalne. Dlatego zdecydowanie warto po nią sięgać na co dzień.
Alergeny w zupie owocowej z wiśni
Lista alergenów dla zupy owocowej z wiśni przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
- Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Makaron muszelki
- Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Śmietanka kremowa 36%
- Orzechy, tj. migdały, orzechy laskowe, orzechy włoskie, orzechy nerkowca, orzeszki pekan, orzechy brazylijskie, pistacje/orzechy pistacjowe, orzechy makadamia lub orzechy Queensland, a także produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Migdały - płatki
Wartości odżywcze zupy owocowej z wiśni
To zdrowa opcja, która dostarczy dużo witamin.
Energia i białka
(90g)
Węglowodany
(90g)
Tłuszcze
(90g)
Witaminy
(90g)
Składniki mineralne
(90g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.