Szaszłyki owocowe
- Winogrona czerwone (100 g)
- Banan (120 g)
- Ananas (140 g)
- Pomarańcza (200 g)
- Winogrona zielone (100 g)
- Brzoskwinie (całe, świeże) (240 g)
- Sok z cytryny (10 ml)
Przepis na szaszłyki owocowe krok po kroku
Banana obierz i namocz w soku z cytryny. Następnie pokrój na mniejsze kawałki.
Winogrona i brzoskwinie umyj i pokrój na mniejsze kawałki.
Podobnie postąp z ananasem i pomarańczą, obierz i pokrój na mniejsze kawałki.
Owoce nakłuwaj na patyczki do szaszłyków naprzemiennie.
Więcej informacji na temat szaszłyków owocowych
Szaszłyki owocowe to doskonała opcja dla wszystkich, którzy szukają prostej, ale niezwykle ciekawej opcji na przekąskę. Te szaszłyki są zdrowe, a przy tym smaczne.
Przepis na szaszłyki owocowe to świetny pomysł na przekąski, które sprawdzą się na imprezę. To najlepsze rozwiązanie na smaczne, ale zdrowe danie. To pyszne danie, obok którego ciężko jest przejść obojętnie. Jest nie tylko smaczne, ale również bardzo kolorowe i pięknie się prezentuje na stole. To dobre rozwiązanie na sycący podwieczorek. Ten prosty przepis pokaże ci jak zrobić szaszłyki owocowe, które nie tylko są szybkie, ale również bardzo apetyczne, więc sprawdzą się świetnie na imprezę. By je wykonać potrzebujesz zakupić tylko wykałaczki i pyszne owoce.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić szaszłyki owocowe, by były pyszne, szybkie i dobre dla zdrowia, to ten prosty przepis będzie doskonałym wyborem. Te szaszłyki sprawdzą się również jako dobry deser. Ta niskokaloryczna przekąska jest idealna na ciepłe dni. Robi się je bardzo szybko, a są niezwykle uniwersalne. Świetnie nadadzą się zarówno na imprezę, jak i pyszną przekąskę na co dzień. To świetna opcja na zwiększenie spożycia owoców. Będą również naprawdę fantastyczne dla dzieci. To wspaniała alternatywa dla przekąsek pełnych tłuszczu czy cukru. Te są naturalnie słodkie i nie potrzebują żadnych dodatkowych słodzików. Mają również sporo witamin i składników prozdrowotnych. To idealna opcja dla wszystkich, którzy szukają ciekawej opcji na imprezę, ale również takiej, która będzie zdrowsza i bardziej zbilansowana. Najlepsze jest w niej również to, że poszczególne składniki można również zamieniać w zależności od pory roku i dostępności sezonowych owoców. Bazą tych szaszłyków są proste składniki, które można znaleźć w każdym sklepie. Sporo w nich bananów, które to są świetnymi prebiotykami, czyli substancjami karmiącymi bakterie jelitowe, dzięki czemu wpływają na lepsze trawienie. Oczywiście nie mogło zabraknąć również winogron, które ze względu na ciemny barwnik walczą z wolnymi rodnikami i chronią całe ciało przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.
Alergeny w szaszłykach owocowych
Lista alergenów dla szaszłyków owocowych przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na szaszłyki owocowe
Wartości odżywcze szaszłyków owocowych
To zdrowa opcja pełna błonnika i witamin.
Energia i białka
(455g)
Węglowodany
(455g)
Tłuszcze
(455g)
Witaminy
(455g)
Składniki mineralne
(455g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.