Rolada schabowa
- Pieczarki - 4 sztuki (80 g)
- Cebula - 1/3 (30 g)
- Olej rzepakowy - 1 łyżka (10 ml)
- Schab wieprzowy bez kości (150 g)
- Musztarda - 2 łyżeczki (15 g)
- Ogórek kiszony - 1 sztuka (70 g)
Przepis na roladę schabową krok po kroku
Pieczarki i cebulę drobno posiekaj. Podsmaż na patelni na oleju
Ogórki kiszone pokrój w kostkę.
Mięso rozbij tłuczkiem na cienki filet i dopraw.
Jedną stronę posmaruj musztardą, ułóż pieczarki z cebulką i pokrojonego ogórka. Zawiń w roladę.
Podsmażaj na patelni na oleju z każdej strony ok. 3-4 minut, następnie ułóż w naczyniu żaroopornym, przykryj folią aluminiową i piecz ok. 30 minut w 180 stopniach.
Więcej informacji na temat rolady schabowej
Pieczona rolada schabowa faszerowana pieczarkami to świetny pomysł na sycące i pyszne danie dla całej rodziny. Sprawdzi się na obiad, zarówno weekendowy, jak i w tygodniu, ponieważ nie jest bardzo skomplikowana w przygotowaniu. Sprawdzi się również na wynos, ponieważ łatwo podzielić ją na porcję, spakować do lunchboxów i zabrać ze sobą do pracy, czy szkoły. Zdecydowanie warto wiedzieć jak zrobić roladę schabową ponieważ jest daniem uniwersalnym i sprawdzi się na wiele okazji oraz z pewnością posmakuje miłośnikom dań ze schabu i tradycyjnej polskiej kuchni. Najczęściej przygotowuje się roladę z mięsa wieprzowego jednak z powodzeniem można je przygotować także z mięsa drobiowego (z kurczaka, lub indyka). Takie rozwiązanie będzie szczególnie polecane osobom na dietach redukcyjnych oraz borykających się z chorobami układu sercowo-naczyniowego, na przykład podwyższonym stężeniem cholesterolu. Przepis na roladę ze schabu jest bardzo prosty. Potrzebne są tylko mięso oraz składniki na farsz, którym rolada będzie nadziewana. Pieczona rolada schabowa świetnie smakuje z farszem pieczarkowym, przygotowanym z podsmażanych pieczarek z cebulką, z dodatkiem ogórków kiszonych i musztardy. Wszystkie składniki i smaki i aromat idealnie się komponują i dopełniają. Podana w ten sposób rolada schabowa jest jednak daniem dość ciężkostrawnym, dlatego w lżejszej wersji świetnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju świeże warzywa, na przykład papryka, marchewka, czy cukinia. Roladę schabową można podawać panierowaną w jajku i bułce tartej, jednak z powodzeniem można pominąć ten etap i przygotować roladki bez panierki. Będą wtedy zdecydowanie łatwiej strawne i mniej kaloryczne, ponieważ to właśnie panierka z bułki tartej chłonie największą ilość tłuszczu wykorzystanego do smażenia. Mięso wystarczy rozbić tłuczkiem, wyłożyć przygotowany farsz i zawinąć w roladę. Jeśli będą się rozpadać można wykorzystać małe drewniane wykałaczki, do podtrzymania mięsa. Roladę ze schabu wystarczy delikatnie obsmażyć na patelni i piec w naczyniu żaroopornym pod folią aluminiową w piekarniku nagrzanym do 180 stopni. Wystarczy ok. 20-30 minut. Rolada schabowa nadziewana pieczarkami świetnie smakuje z pieczonymi lub gotowanymi ziemniakami i surówką, na przykład z buraczków lub białej czy czerwonej kapusty.
Alergeny w roladzie schabowej
Lista alergenów dla rolady schabowej przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Musztarda
Wartości odżywcze rolady schabowej
Połączenie pieczarek, cebuli, musztardy u osób z dolegliwościami żołądkowo-jelitowymi, zgagą i refluksem może nasilać te problemy.
Energia i białka
(350g)
Węglowodany
(350g)
Tłuszcze
(350g)
Witaminy
(350g)
Składniki mineralne
(350g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.