Placek włoski
- Mąka pszenna typ 500 (250 g)
- Jajko (4 szt.)
- Cukier (100 g)
- Olej rzepakowy (70 ml)
- Orzechy włoskie (80 g)
- Jabłko (350 g)
- Proszek do pieczenia (4 g)
- Cynamon (3 g)
Przepis na placek włoski krok po kroku
Jajka ubij z cukrem na gładką i puszystą masę za pomocą miksera.
Mąkę połącz z proszkiem do pieczenia i cynamonem.
Produkty sypkie dodaj do jajek, kontynuując ubijanie.
Dodaj olej i miksuj składniki do momentu uzyskania jednolitej konsystencji.
Jabłka obierz ze skórki i zetrzyj na tarce o grubych oczkach. Dodaj do ciasta.
Orzechy drobno posiekaj. Dodaj do ciasta i dokładnie wymieszaj.
Masę przelej do blaszki. Ciasto piecz w piekarniku około 60 minut w temperaturze 180 st.C.
-
Jabłecznik na kruchym cieście
-
Jabłecznik z budyniem
-
Jabłecznik z bezą
-
Biszkopt z jabłkami
-
Szybkie ciasto z jabłkami i olejem
-
Szybki jabłecznik
-
Jabłecznik na biszkopcie
-
Jabłecznik z kruszonką
-
Jabłecznik sypany
-
Ucierane ciasto z jabłkami
-
Puszysty jabłecznik z kruszonką
-
Ciasto z budyniem i jabłkiem
-
Ciasto biszkoptowe z jabłkiem
-
Ciasto z połówkami jabłek
-
Ciasto biszkoptowe z jabłkami
-
Ciasto z jabłkami i galaretką
-
Kruchy placek z jabłkami i budyniową pianką
-
Jabłecznik królewski
-
Jabłeczniki
Więcej informacji na temat placka włoskiego
Placek włoski to ciasto, które ma wielu miłośników. Jeśli jeszcze nigdy nie gościło w Twoim menu, warto to zmienić i wykorzystać ten prosty przepis na nie.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić włoski placek, by był pyszny, ale również dobry dla początkujących kucharzy, to ten sprawdzony przepis, będzie doskonałym wyborem. Powstaje z niego smaczny placek z jabłkami i bakaliami. Będzie najlepszą opcją na jesienne popołudnia ze względu na dużą dawkę rozgrzewających korzennych przypraw. Na pewno przypadnie do gustu miłośnikom słodkich wypieków. To najlepsze ciasto bakaliowe! Składa się na nie puszyste ciasto podane z jabłkami i orzechami włoskimi, które nie tylko pięknie go dekorują, ale również dodają sporo smaku. Można korzystać z wcześniej podprażonych orzechów, jednak równie dobrze sprawdzą się również zwykłe. Dobrze wybrać jabłka dojrzałe i bardzo słodkie. Dzięki temu ciasto będzie wyśmienite. Osoby, które nie przepadają za zbyt słodkim smakiem, mogą wybrać odmiany twardsze i bardziej kwaskowe. To ciasto idealnie łączy w sobie smak jabłek, orzechów i cynamonu. Dzięki takiej kompozycji jest po prostu pyszne. To dobre rozwiązanie na szybki wypiek w kilka chwil, sprawdzi się nawet dla początkujących kucharzy. Jest tak smaczne, że ciężko jest przejść obok niego obojętnie. Na pewno skradnie serca wszystkich miłośników tradycyjnych szarlotek, choć w tym wydaniu jest nieco ciekawsze i świeże.
Przepis na włoski placek to wspaniała opcja na najlepszy placek z bakaliami. Robi się go nie tylko z orzechami, ale również z jabłkami. Najlepszy jest zaraz po upieczeniu. Do jego przygotowania przyda się tylko piekarnik i mikser. Całość można stworzyć w 20 minut, później wystarczy tylko czekać na jego upieczenie. To ciasto, które jest niezwykle aromatyczne, dlatego podczas jego pieczenia pachnie cały dom. Choć zwykle wystarcza tylko 45 minut, by było w pełni upieczone, to jednak warto dostosować czas indywidualnie do posiadanego sprzętu. Najlepiej pod koniec obróbki wsadzić do środka ciasta drewniany patyczek do szaszłyków, jeśli nie pozostanie na nim ciasto, wtedy jest gotowe.
Alergeny w placku włoskim
Lista alergenów dla placka włoskiego przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
- Proszek do pieczenia
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Orzechy, tj. migdały, orzechy laskowe, orzechy włoskie, orzechy nerkowca, orzeszki pekan, orzechy brazylijskie, pistacje/orzechy pistacjowe, orzechy makadamia lub orzechy Queensland, a także produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Orzechy włoskie
Wartości odżywcze placka włoskiego
To opcja zawierająca sporo cukru, wiec nie powinna gościć w menu zbyt często.
Energia i białka
(106g)
Węglowodany
(106g)
Tłuszcze
(106g)
Witaminy
(106g)
Składniki mineralne
(106g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.