Piernik z dżemem
- Cukier wanilinowy (15 g)
- Mąka pszenna typ 500 - 4 szklanki (600 g)
- Soda oczyszczona (10 g)
- Olej rzepakowy - 1 szklanka (250 ml)
- Dżem porzeczkowy (280 g)
- Cukier (150 g)
- Kakao 16% (proszek) - 2 płaskie łyżki stołowe (20 g)
- Jajko (5 szt.)
- Mleko 2% - 2 szklanki (500 ml)
Przepis na piernik z dżemem krok po kroku
Jajka wbij do miski i ubij z dodatkiem cukru i cukru wanilinowego na puszystą masę.
Mleko przegotuj i wystudź.
Do masy dodawaj na zmianę wystudzone mleko oraz przesianą mąkę i miksuj do uzyskania gładkiej i jednolitej masy.
Do osobnej miski wlej olej, dodaj sodę, opakowanie przyprawy do piernika oraz kakao. Składniki dokładnie wymieszaj.
Mieszankę oleju z przyprawami dodaj do masy i dokładnie wymieszaj.
Następnie do masy na piernik dodaj po łyżce dżemu i za każdym razem miksuj, aby składniki połączyły się.
Gotową masę przelej do przygotowanej blaszki do pieczenia.
Ciasto piecz w piekarniku nagrzanym do 180 st. C przez około godzinę.
Po tym czasie ciasto wyciągnij i pozostaw do ostudzenia.
Gotowy piernik możesz posypać cukrem pudrem lub polać polewą czekoladową.
-
Domek z piernika
-
Piernik staropolski
-
Piernik dojrzewający
-
Piernik z powidłami
-
Ciasto piernikowe
-
Piernik Thermomix
-
Piernik pomidorowy
-
Tort piernikowy
-
Piernik przekładany
-
Chatka z piernika
-
Piernik z pomidorów
-
Piernik z jabłkami
-
Piernik z herbatą
-
Piernik alpejski
-
Szybki piernik na oleju
-
Piernik z powidłami śliwkowymi
-
Piernik długo dojrzewający
-
Piernik wegański
-
Piernik świąteczny
Więcej informacji na temat piernika z dżemem
Piernik z dżemem, który upieczesz w piekarniku to doskonała propozycja na pyszny placek, który doskonale smakuje z dodatkiem kawy oraz herbaty. Ciasto możesz przygotować bez okazji oraz przygotować je na święta Bożego Narodzenia lub na spotkania rodzinne. Przepis na piernik z dżemem jest bardzo prosty, dlatego nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Do przygotowania ciasta potrzebne będą następujące produkty spożywcze: mąka pszenna, cukier wanilinowy, soda oczyszczona, olej rzepakowy, dżem porzeczkowy, cukier, kakao, jajka, mleko oraz przyprawa do piernika. Produkty dostępne są w większości sklepów spożywczych w przystępnych cenach.
Jak zrobić piernik z dżemem? Jajka wbij do miski i ubij z dodatkiem cukru i cukru wanilinowego na puszystą masę. Mleko przegotuj i wystudź. Do masy dodawaj na zmianę wystudzone mleko oraz przesianą mąkę i miksuj do uzyskania gładkiej i jednolitej masy. Do osobnej miski wlej olej, dodaj sodę, opakowanie przyprawy do piernika oraz kakao. Składniki dokładnie wymieszaj. Mieszankę oleju z przyprawami dodaj do masy i dokładnie wymieszaj. Następnie do masy na piernik dodaj po łyżce dżemu i za każdym razem miksuj, aby składniki połączyły się. Gotową masę przelej do przygotowanej blaszki do pieczenia. Ciasto piecz w piekarniku nagrzanym do 180 st. C przez około godzinę. Po tym czasie ciasto wyciągnij i pozostaw do ostudzenia. Gotowy piernik możesz posypać cukrem pudrem lub polać polewą czekoladową.
Jajka użyte do przygotowania piernika są źródłem wielu cennych dla naszego zdrowia składników pokarmowych. Między innymi zawierają rozpuszczalne w tłuszczach witaminy (A, D, E i K). Dodatkowo białko jaja jest bogate w niezbędne i łatwo przyswajalne aminokwasy.
Podsumowując prosty przepis na najlepszy piernik świetnie sprawdzi się, aby przygotować pyszne ciasto do kawy i herbaty. Wiesz już jak upiec dobry piernik, który będzie delikatnie kwaśny (kwaśny smak nada dodatek dżemu porzeczkowego). Smaczny piernik możesz przygotować jako słodką przekąskę dla najmłodszych.
Alergeny w pierniku z dżemem
Lista alergenów dla piernika z dżemem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 2%
Wartości odżywcze piernika z dżemem
Piernik z dżemem to doskonały pomysł na smaczne i wilgotne ciasto. Piernik jest dość kaloryczny, dlatego osoby na diecie redukcyjnej powinny uważać z jego ilością w diecie.
Energia i białka
(180g)
Węglowodany
(180g)
Tłuszcze
(180g)
Składniki mineralne
(180g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.