Pieczona papryka faszerowana
- Papryka czerwona - 2 duże sztuki (800 g)
- Kasza jęczmienna perłowa (300 g)
- Cebula - 3 duże sztuki (300 g)
- Olej rzepakowy (100 ml)
- Koperek ogrodowy świeży - 1 pęczek (30 g)
- Jajko (4 szt.)
- Ser Feta (150 g)
- Cukinia - 1 mała sztuka (250 g)
Przepis na pieczona papryka faszerowana krok po kroku
Kaszę wsyp do garnka, wlej wodę i dodaj sól.
Gotuj na wolnym ogniu przez 25 minut.
Odcedź kaszę i wystudź.
Cebulę obierz z łupiny i posiekaj drobno.
Przeciśnij czosnek przez praskę.
Cukinię zetrzyj na tarce.
Na patelni rozgrzej olej rzepakowy i zeszklij cebulę oraz czosnek.
Dodaj cukinię, dopraw solą, pieprzem i podsmaż przez 5-6 minut.
Farsz dodaj do kaszy i wymieszaj.
Dodaj jajka, posiekany koper i połącz dokładnie.
Papryki przekrój na pół, oczyść z gniazd nasiennych i napełnij farszem.
Na wierzch pokrusz ser feta.
Piecz w nagrzanym do 200 st. C piekarniku przez 30 minut.
-
Papryka faszerowana
-
Faszerowana papryka
-
Papryki faszerowane
-
Papryka faszerowana mięsem mielonym
-
Papryka faszerowana wege
-
Papryka faszerowana z piekarnika
-
Papryka faszerowana warzywami
-
Papryczki czereśniowe
-
Papryka faszerowana mięsem mielonym i ryżem
-
Papryka faszerowana surowym mięsem mielonym
-
Papryka faszerowana fit
-
Papryka faszerowana kaszą
-
Papryka faszerowana wegetariańska
-
Papryka faszerowana mięsem mielonym w sosie pomidorowym
-
Papryka faszerowana kurczakiem
-
Papryka faszerowana mięsem mielonym i pieczarkami
-
Papryka z mięsem mielonym
-
Papryka faszerowana pieczarkami
-
Papryka faszerowana
Więcej informacji na temat pieczonej papryki faszerowanej
Pieczona papryka faszerowana to świetny pomysł na pyszne danie obiadowe. Papryka może być nadziewana różnymi ulubionymi składnikami. Papryka nie musi być faszerowana mięsem, wersja bez dodatku mięsa jest równie smaczna. Przepis na pieczoną paprykę faszerowaną jest prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego, aby ją przygotować. Do zrobienia potrawy potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: papryka czerwona, kasza jęczmienna, cebula, czosnek, cukinia, jajko, ser feta, koper, sól, pieprz, olej rzepakowy.
Jak zrobić pieczoną paprykę faszerowaną? Kaszę wsyp do garnka, wlej wodę i dodaj sól. Gotuj na wolnym ogniu przez 25 minut. Odcedź kaszę i wystudź. Cebulę obierz z łupiny i posiekaj drobno. Przeciśnij czosnek przez praskę. Cukinię zetrzyj na tarce. Na patelni rozgrzej olej rzepakowy i zeszklij cebulę oraz czosnek. Dodaj cukinię, dopraw solą, pieprzem i podsmaż przez 5-6 minut. Farsz dodaj do kaszy i wymieszaj. Dodaj jajka i połącz dokładnie. Papryki przekrój na pół, oczyść z gniazd nasiennych i napełnij farszem. Na wierzch pokrusz ser feta. Piecz w nagrzanym do 200 stopni piekarniku przez 30 minut.
Cukinia jest warzywem sezonowym, posiada różne kolory i kształty. Cukinia jest hodowana w naszych ogrodach, jest źródłem witaminy C i K oraz mikroelementów takich jak potas, magnez czy żelazo, zawiera małą ilość kalorii. Cukinia jest dobrym źródłem błonnika pokarmowego. Błonnik wpływa na poprawę pracy jelit oraz zapobiega zaparciom. Cukinia wspomaga odchudzanie, ma właściwości antynowotworowe. Ma dobroczynny wpływ na plamkę żółtą dzięki zawartości luteiny. Są też przeciwwskazania do spożywania cukinii. Osoby, które mają problemy z nerkami, układem pokarmowym nie powinny jej spożywać.
Podsumowując jarska papryka jest pyszna i doskonale sprawdza się podana na wiele różnych okazji. Papryka jest dobra do spożycia od razu po upieczeniu. Można ją przechowywać w lodówce przez 2-3 dni. Papryka pieczona w piekarniku jest nisko kaloryczna i doskonale sprawdzi się dla osób na diecie redukcyjnej. Paprykę można wzbogacić dodatkiem roślin strączkowych takich jak soczewica czy fasola.
Alergeny w pieczonej papryce faszerowanej
Lista alergenów dla pieczonej papryki faszerowanej przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Kasza jęczmienna perłowa
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Ser Feta
Wartości odżywcze pieczonej papryki faszerowanej
Pieczona papryka faszerowana to bardzo dobre źródło błonnika pokarmowego. Potrawa zawiera węglowodany złożone, które powoli podnoszą poziom glukozy we krwi. Danie jest idealne dla osób chorujących na cukrzycę.
Energia i białka
(500g)
Węglowodany
(500g)
Tłuszcze
(500g)
Witaminy
(500g)
Składniki mineralne
(500g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.