Pesto z jarmużu
- Jarmuż (200 g)
- Czosnek (10 g)
- Orzeszki pinii - 3 łyżki (30 g)
- Ser parmezan (20 g)
- Oliwa z oliwek (60 ml)
- Pietruszka (45 g)
- Bazylia świeża (45 g)
- Pestki dyni (30 g)
Przepis na pesto z jarmużu krok po kroku
Jarmuż porwij na mniejsze kawałki i usuń zgrubiałe łodyżki.
Włóż do blendera i dodaj oliwę, orzeszki, pestki, czosnek, zioła i starty parmezan.
Całość zblenduj na gładką pastę.
-
Pesto
-
Makaron z pesto
-
Pesto z bazylii
-
Pesto bazyliowe
-
Makaron z fasolką szparagową, kurczakiem i pesto
-
Makaron z pesto i kurczakiem
-
Pesto z rukoli
-
Pesto z pietruszki
-
Pesto z czosnku niedźwiedziego
-
Pesto z liści rzodkiewki
-
Pesto z suszonych pomidorów
-
Pesto ze szpinaku
-
Czerwone pesto
-
Pesto pietruszkowe
-
Filet z kurczaka w cieście francuskim
-
Pesto czerwone
-
Makaron z pesto i tuńczykiem
-
Pesto z rzodkiewki
-
Pesto
Więcej informacji na temat pesto z jarmużu
Pesto z jarmużu jest świetną opcją dla wszystkich miłośników pysznych i zdrowych sosów. Całość jest łatwa w przygotowaniu, a dodatkowo zawiera sporo smaku. To niezwykle prosty sposób na przemycenie do swojego menu jarmużu w naprawdę atrakcyjnej formie, która przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom włoskich dań. Pesto można dodać do makaronu, naleśników, tostów czy kanapek. Ma bardzo uniwersalne zastosowanie, a przy tym wspaniały smak.
Przepis na pesto z jarmużu jest bardzo prosty, a przy tym szybki. Do jego przygotowania przyda się tylko blender. Całość wystarczy przełożyć do pojemnika i zblendować na gładką masę. Duży dodatek różnych składników sprawia, że sos ma naprawdę gęstą konsystencję, a przy tym pyszny smak.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić pesto z jarmużu w łatwy sposób we własnym domu, ten przepis sprawdzi się idealnie. To idealna opcja na użycie tego wspaniałego warzywa w prosty, ale również smaczny sposób. Jarmuż jest zaliczany do grupy super żywności, nic dziwnego, to świetne źródło wielu witamin i składników prozdrowotnych, które można dostać w każdym większym sklepie. Uprawiane jest również w Polsce, więc jego cena nie jest aż tak wysoka. Choć łatwo jest go kupić, to wiele osób nie ma pomysłu na jego przygotowanie. Dla innych jego specyficzny smak może być nieco odrzucający. Pesto to dobry sposób na danie jarmużowi zupełnie nowego życia i przygotowanie na jego bazie bardzo smacznego dodatku. W takiej wersji zachowuje swoje zdrowotne właściwości, a przy okazji wspaniale łączy się z innymi składnikami.
To również przepis, który świetnie sprawdzi się na zimę do słoików. Można przechowywać go naprawdę długi czas po odpowiedniej pasteryzacji, dzięki czemu będzie wspaniałą opcja na awaryjny posiłek zimą, gdy brakuje świeżych warzyw.
Pesto z jarmużu do makaronu można dostać również w sklepie, jednak najlepiej smakuje to domowe. To dlatego, że składają się na nie liczne dodatki. Znajdują się w nim bazylia, pietruszka, pestki dyni czy czosnek. Całość zblendowana na gładką masę będzie dobrym dodatkiem do wielu dań.
Alergeny w pesto z jarmużu
Lista alergenów dla pesto z jarmużu przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Orzechy, tj. migdały, orzechy laskowe, orzechy włoskie, orzechy nerkowca, orzeszki pekan, orzechy brazylijskie, pistacje/orzechy pistacjowe, orzechy makadamia lub orzechy Queensland, a także produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- orzeszki pinii
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Ser parmezan
Wartości odżywcze pesto z jarmużu
To bardzo zdrowy dodatek, który dostarcza wielu cennych składników odżywczych.
Energia i białka
(220g)
Węglowodany
(220g)
Tłuszcze
(220g)
Witaminy
(220g)
Składniki mineralne
(220g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.