Pączki bez drożdży
- Mąka pszenna typ 500 - 1 szklanka (250 g)
- Mleko 2% - 3/4 szklanki (60 ml)
- Masło - 1/4 kostki (60 g)
- Olej rzepakowy - 1 szklanka (250 ml)
- Cukier puder - 1/2 szklanki (125 g)
- Sok z cytryny - 3 łyżki (30 ml)
Przepis na pączki bez drożdży krok po kroku
Mąkę wymieszaj z proszkiem do pieczenia.
W osobnej misce wymieszaj mleko, rozpuszczone masło i cukier.
Następnie połącz wszystkie składniki do uzyskania jednolitej masy.
Olej rozgrzej w głębokim rondelku, urywaj kawałki ciasta, uformuj w rękach i wrzuć na olej.
Po chwili przewróć je na drugą stronę.
Usmażone pączki połóż na ręczniku papierowym, dzięki temu pozbędziesz się nadmiaru tłuszczu.
Cukier puder wymieszaj z sokiem cytrynowym i posmaruj ostudzone pączki.
Więcej informacji na temat pączków bez drożdży
Pyszne, puszyste i delikatne pączki doczekały się wielu modyfikacji, te tradycyjne w charakterystycznym kształcie z marmoladą, pozostały dla prawdziwych tradycjonalistów. Dzisiaj możemy dostać pączki z dowolnym nadzieniem i dowolnej formie, a czas ich przygotowania nie jest już tak długi. Dlatego przedstawiam Ci przepis na szybkie pączki bez drożdży. Co ciekawe, wykonamy je w krótkim czasie, we własnym domu. Dzięki czemu będziemy mieli stuprocentową pewność, że są one wolne od barwników i konserwantów.
Zatem, jak zrobić pączki bez drożdży?
To bardzo prosty przepis, do którego będziesz potrzebować takie składniki jak: mąka pszenna, mleko, masło, cukier. Dodatkowo przygotuj sobie szklankę cukru pudru oraz sok z cytryny, z tych dwóch składników powstanie słodki lukier, którym posmarujemy pączki. W przepisie została użyta zwykła mąka pszenna, naturalnie zawierająca gluten w swoim składzie, będzie to ważna informacja dla osób z chorobami glutenozależnymi.
Wystarczy, że w jednej misce połączysz suche składniki, a w drugiej mokre, następnie wymieszaj całość, aż do połączenia się wszystkich składników. Po dokładnym wymieszaniu podziel ciasto na 12 w miarę równych części i uformuj z nich kule i rozgrzej olej rzepakowy w rondelku. Możesz też na bieżąco odrywać po kawałku ciasta i wrzucać na rozgrzany tłuszcz, usmaż pączki z obu stron. W momencie, gdy staną się rumiane, będą dobre, możesz je wyciągać za pomocą łyżki cedzakowej. Ważne jest, aby smażyć pączki po kolei lub nie więcej niż po trzy sztuki. Gotowe pączki połóż na papierowym ręczniku. W ten sposób pozbędziemy się nadmiaru tłuszczu. Gdy pączki bez drożdży delikatnie ostygną, możemy przejść do nadziewania ich za pomocą specjalnego szpikulca.
Możesz pozostawić je bez nadzienia i posmarować lukrem, wystarczy, że cukier puder utrzesz z sokiem z cytryny lub przygotować z marmolada, a nawet nutellą.
Te domowe, mini pączki, które są łatwe i proste do przygotowania świetnie sprawdzą się na przyjęcie lub jako deser. Koniecznie wykorzystaj mój prosty przepis nie tylko w Tłusty Czwartek. Nie pozostało mi nic innego jak życzyć Ci smacznego!
Alergeny w pączkach bez drożdży
Lista alergenów dla pączków bez drożdży przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
- proszek do pieczenia
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 2%
- Masło
Wartości odżywcze pączków bez drożdży
Pączki możesz przygotować z dowolnym nadzieniem, postaw na konfiturę dobrej jakości.
Energia i białka
(50g)
Węglowodany
(50g)
Tłuszcze
(50g)
Składniki mineralne
(50g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.