Pączki angielskie
- Serek homogenizowany waniliowy (350 g)
- Cukier wanilinowy - 1 opakowanie (16 g)
- Jajko - 3 jajka rozmiar M (3 szt.)
- Mąka pszenna - typ 450 (tortowa) - 2 szklanki (320 g)
- Sól - 1/2 łyżeczki (2 g)
- Proszek do pieczenia - 1 łyżeczka (4 g)
- Olej rzepakowy - 2 szklanki - do smażenia (500 ml)
- Cukier puder - 3 łyżki (30 g)
Przepis na pączki angielskie krok po kroku
Mąkę przesiej i wymieszaj z proszkiem do pieczenia, cukrem wanilinowym oraz solą.
W dużej misce roztrzep jajka i wymieszaj je z serkiem homogenizowanym. Następie dodaj do nich suche składniki i mieszaj do połączenia się składników.
W garnku bardzo dobrze rozgrzej olej. Łyżką nabieraj porcję masy i umieszczaj ją bezpośrednio w garnku. Pączki nie mogą się ze sobą stykać. Smaż je na rumiany kolor z obu stron.
Gotowe pączki wyciągnij łyżką cedzakową i odłóż na ręcznik papierowy.
Gdy pączki lekko przestygną, posyp je cukrem pudrem.
-
Naleśniki
-
Kopytka
-
Parówka w cieście francuskim
-
Ryż z jabłkami
-
Bułki cynamonowe
-
Kluseczki ziemniaczane
-
Kleik ryżowy
-
Pączki z serka homogenizowanego
-
Legumina
-
Budyń jaglany
-
Placki z serka wiejskiego
-
Omlet cesarski
-
Bananowe pancakes
-
Jak zrobić pancake
-
Bułeczki z jagodami
-
Babeczki wielkanocne
-
Grysik
-
Zacierki
-
Kolacja dla dzieci
Więcej informacji na temat pączków angielskich
Domowe pączki angielskie z serka homogenizowanego są szybkie (wręcz ekspresowe!) do zrobienia. Zazwyczaj składniki na te pączki można znaleźć w spiżarni lub lodówce, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby przygotować je dla niespodziewanych gości. Angielskie pączki to też dobry pomysł na szybką przekąskę dla dzieci.
Jak zrobić pączki angielskie? Te pączki przygotowuje się znacznie szybciej niż pączki tradycyjne. Pączki z ciasta drożdżowego muszą dwa razy wyrosnąć. Te z serem są też prostsze, ponieważ ciasta nie trzeba zagniatać minimum 10 minut, jak to jest w przypadku tych drugich pączków.
W jednej misce należy wymieszać suche składniki, a w drugiej trzeba połączyć serek homogenizowany z jajkami. Następnie należy połączyć zawartość obu misek. Masa będzie lejąca, więc nie da się z niej zrobić idealnych kulek. Za pomocą łyżki należy nabierać odpowiednią porcję masy i wrzucać bezpośrednio na rozgrzany olej.
Pamiętaj o tym, aby olej na pączki był rozgrzany. Pączki trzeba smażyć partiami, aby się ze sobą nie stykały. Zbyt dużo pączków może też ochłodzić olej, co spowoduje, że pączki pochłoną więcej tłuszczu. Należy stale kontrolować temperaturę oleju. Jeśli pączki będą bardzo szybko się smażyć na rumiano, to należy zmniejszyć płomień. Takie pączki z wierzchu będą przypieczone, ale środek pozostanie surowy.
Ten przepis na pączki angielskie możesz zmodyfikować. Zamiast waniliowego serka homogenizowanego możesz dodać jakiś inny smakowy serek, który bardziej ci odpowiada. Te pączki będą też pyszne z lukrem. Przygotowanie lukru nie jest trudne. Wystarczą dwa składniki: woda lub sok z cytryny (wtedy lukier będzie bardziej orzeźwiający) oraz cukier puder (w dużej ilości!). Na niezastygnięty lukier na pączkach możesz dodać kandyzowane owoce. Te pączki możesz też udekorować syropem czekoladowym.
Pączki angielskie przypominają nieco oponki serowe. Przygotowuje się je z tłustego twarogu, mąki pszennej, kwaśnej śmietany, cukru, żółtek, sody oczyszczonej, proszku do pieczenia i spirytusu. Ostatni składnik dodaje się po to, aby ograniczyć ilość tłuszczu wchłanianego przez oponki. Ciasto wystarczy zagnieść i rozwałkować, a potem wyciąć z niego odpowiedni kształt oponek i usmażyć je na głębokim oleju.
Alergeny w pączkach angielskich
Lista alergenów dla pączków angielskich przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Serek homogenizowany waniliowy
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna - typ 450 (tortowa)
- Proszek do pieczenia
Wartości odżywcze pączków angielskich
Energia i białka
(30g)
Węglowodany
(30g)
Tłuszcze
(30g)
Witaminy
(30g)
Składniki mineralne
(30g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.