Kapusta zasmażana ze śmietaną
- Kapusta biała (600 g)
- Masło - 2 łyżki (20 g)
- Śmietana 12% - 1 opakowanie (250 g)
- Koperek - 1 pęczek (45 g)
Przepis na kapustę zasmażaną ze śmietaną krok po kroku
Kapustę poszatkuj drobno i przelej wrzątkiem.
Na patelni roztop masło i wrzuć na nią kapustę. Całość smaż przez 20 minut stale mieszając.
Do kapusty dodaj śmietanę, odrobinę octu i posiekany koperek.
Wszystko dopraw solą i pieprzem do smaku.
Więcej informacji na temat kapusty zasmażanej ze śmietaną
Kapusta zasmażana ze śmietaną jest prostą modyfikacją tradycyjnej wersji tego dania. Smakuje równie dobrze i pięknie się prezentuje, jednak pozbawiona jest kalorycznej zasmażki, która jest niezbyt zdrowa. W tej opcji do całości dodana została śmietana, która wspaniale wpływa na smak kapusty, dodaje jej więcej białka, dzięki czemu ta surówka jest bardziej sycąca. Choć zwykle traktowana jako dodatek do dania głównego, może równie dobrze stanowić osobną potrawę. Wspaniale sprawdzi się podawana ze świeżym pieczywem.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić młodą kapustę zasmażaną ze śmietaną to ten przepis pozwoli ci na odtworzenie tego dania we własnej kuchni, w niezwykle prosty sposób. W kilka chwil powstaje danie łatwe, a przy tym bardzo smaczne. To idealny wybór dla wszystkich miłośników kulinarnej prostoty i tradycji. Choć przepis jest nieco zmodyfikowany, to wciąż zaskakuje niezwykłym smakiem i aromatem. To za sprawą dodatku śmietany i dość sporej ilości koperku, który wspaniale współgra z całością.
Choć w tym wypadku kapusta jest smażone, równie smacznie sprawdzi się duszona wersja. Całość można udusić w bulionie, dla uzyskania bardziej wyrazistego smaku i lepszego aromatu. To danie choć bardzo łatwe, wcale nie jest banalne, czy nudne. Świetnie sprawdzi się zwłaszcza latem. W wersji z dodatkiem odrobiny mięsa świetnie zastąpi na przykład bigos, w znacznie lepszej i pyszniejszej formie.
Przepis na kapustę zasmażaną ze śmietaną jest naprawdę prosty, dlatego zawsze się udaje. Jednak całość zaskakuje wyrazistym smakiem. Tak przygotowana kapusta jest również zdrowa, gdyż dostarcza sporo witamin, w tym witaminę A, E, czy K, a także kwas foliowy niezbędny w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego.
Kapustę najlepiej podawać z koperkiem, który jest ziołem bardzo delikatnym i smacznym. Kapusta świetnie komponuje się również z natką pietruszki, jednak nie każdy lubi jej smak, dlatego spokojnie można wykorzystać tylko koperek. Choć delikatna w smaku, kapusta ze śmietaną jest niezwykle pyszna. To dobra alternatywa dla kapusty z zasmażką.
Alergeny w kapuście zasmażanej ze śmietaną
Lista alergenów dla kapusty zasmażanej ze śmietaną przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
- Śmietana 12%
Wartości odżywcze kapusty zasmażanej ze śmietaną
To dość kaloryczne dodatek dlatego nie powinien gościć zbyt często w diecie.
Energia i białka
(229g)
Węglowodany
(229g)
Tłuszcze
(229g)
Witaminy
(229g)
Składniki mineralne
(229g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.