Galaretka z piersią z kurczaka
- Piersi kurczaka bez skóry (100 g)
- Marchewka - 2 sztuki (90 g)
- Seler korzeniowy (100 g)
- Pietruszka - 1 sztuka (45 g)
- Żelatyna - 3 łyżki (30 g)
Przepis na galaretkę z piersią z kurczaka krok po kroku
Warzywa umyj, obierz i zetrzyj na tarce o grubych oczkach.
Starte warzywa włóż do garnka i dodaj pokrojoną na kawałki pierś kurczaka.
Zalej wodą (ok. 1,2 szklanki) dodaj przyprawy i zagotuj.
Odlej ok 1 litra wywaru i dodaj do niego żelatynę po rozpuszczeniu jej w zimnej wodzie.
Do filiżanek wlej lekko zastygniętą galaretę, dodaj mięso i warzywa.
Ponownie przykryj galaretą i odstaw do całkowitego zastygnięcia.
Więcej informacji na temat galaretki z piersią z kurczaka
Galaretka z piersią kurczaka to jedna z tradycyjnych potraw charakterystycznych dla kuchni polskiej. Podawana jest najczęściej na imprezach rodzinnych i okolicznościowych, takich jak wesela, komunie, urodziny, czy imieniny. Galaretka drobiowa jest jednak tak pyszna, że sprawdzi się nie tylko na imprezę, ale również bez większej okazji, nie musi być tylko daniem świątecznym i śmiało możesz go przygotować z warzywami na przykład na obiad lub kolację w tygodniu. Domowa galaretka z piersią kurczaka jest nie tylko smaczna, ale również niskokaloryczna, a jednocześnie dostarcza sporych ilości białka. Koniecznie poznaj nasz przepis na galaretkę z piersią kurczaka, na pewno się nie zawiedziesz i wyjdzie tak dobra, że zagości w Twojej kuchni na stałe. Co prawda, jest to przepis dość czasochłonny, ponieważ najpierw mięso warto odstawić do lodówki na kilka godzin, aby dobrze zamarynowało się w przyprawach i miało wyrazisty, aromatyczny smak. Również czas niezbędny do całkowitego stężenia galaretki wiąże się z kolejnym oczekiwaniem, dlatego, jeśli planujesz przygotować galaretkę z piersią kurczaka i z warzywami zaplanuj to odpowiednio wcześnie, ponieważ nie jest to przekąska, którą można przygotować i podać w ostatniej chwili. Do jej przygotowania będziesz potrzebować piersi z kurczaka, żelatyny, przypraw oraz warzyw. Z warzyw najczęstszym i najlepszym wyborem są warzywa korzeniowe - marchew, pietruszka i seler. Popularnym dodatkiem jest również zielony groszek. Jako przyprawy polecamy w szczególności liść laurowy oraz ziele angielskie. m bardziej esencjonalny wywar warzywny tym lepszy i intensywniejszy smak ryby w galarecie - im więcej warzyw tym lepiej. Galaretka drobiowa świetnie sprawdzi się na jako przystawka ponieważ bardzo lekka, a jednocześnie pyszna i aromatyczna. To świetna propozycja na lekkie, zdrowe danie dla całej rodziny, nie tylko od święta. Jeśli zastanawiasz się jak zrobić galaretkę z piersią kurczaka nasz przepis będzie dla Ciebie świetną inspiracją i wskazówką.
Alergeny w galaretce z piersią z kurczaka
Lista alergenów dla galaretki z piersią z kurczaka przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Seler korzeniowy
Wartości odżywcze galaretki z piersią z kurczaka
Potrawa jest dość lekka i niskokaloryczna dlatego sprawdzi się również na dietach odchudzających.
Energia i białka
(130g)
Węglowodany
(130g)
Tłuszcze
(130g)
Witaminy
(130g)
Składniki mineralne
(130g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.