Galareta drobiowa
- Piersi kurczaka bez skóry (700 g)
- Kukurydza konserwowa (250 g)
- Groszek zielony konserwowy (250 g)
- Marchewka - 2 małe sztuki (250 g)
- Koperek ogrodowy świeży - 1 pęczek (30 g)
- Natka pietruszki - 1 pęczek (30 g)
- Żelatyna - 3 płaskie łyżki stołowe (30 g)
- Masło (50 g)
Przepis na galareta drobiowa krok po kroku
Pierś z kurczaka pokrój w paski i umieść w garnku.
Wlej wodę, dodaj łyżeczkę soli, liść laurowy i ziele angielskie.
Gotuj przez 20 minut na wolnym ogniu.
Pierś pokrój drobno, skrop sokiem z cytryny.
Obierz marchew ze skórki i pokrój w kostkę.
Umieść w garnku i gotuj przez 15 minut.
Odcedź, dodaj masło i wymieszaj.
W gorącej wodzie (około 1,5 l) rozpuść żelatynę.
Posiekaj koper i natkę pietruszki.
Na dno miski wyłóż mięso, na nie kukurydzę i groszek.
Dodaj marchewkę oraz posiekany koper i natkę pietruszki.
Wlej ciepłą żelatynę i wstaw do lodówki.
Schłodź przez minimum 6 godzin.
Galaretę podawaj z octem oraz kromką świeżego pieczywa.
-
Karp w galarecie
-
Galareta wieprzowa
-
Galareta z kurczaka
-
Galaretka wieprzowa
-
Ryba w galarecie
-
Zimne nóżki w galarecie
-
Ryba faszerowana
-
Schab w galarecie
-
Szynka w galarecie
-
Łosoś w galarecie
-
Galaretki z golonki
-
Galareta z golonki
-
Pstrąg w galarecie
-
Galat
-
Galareta z nóżek
-
Ozorki w galarecie
-
Dorsz w galarecie
-
Roladki z szynki w galarecie
-
Galart
Więcej informacji na temat galarety drobiowej
Galareta drobiowa to bardzo dobry pomysł na pyszny galert drobiowy z żelatyną. Drobiowa galaretka sprawdzi się na imprezę oraz jako zagryzka do wódki. Drobiowa galareta jest prostsza do zrobienia niż tradycyjna galareta z nóżek wieprzowych. Przepis na galaretkę drobiową jest prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego, aby ją przygotować. Do zrobienia przekąski potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: pierś z kurczaka, kukurydza, groszek marchewka, koper, natka pietruszki, masło, żelatyna, sok z cytryny, sól, pieprz, liść laurowy, ziele angielskie.
Jak zrobić galaretkę drobiową? Pierś z kurczaka pokrój w paski i umieść w garnku. Wlej wodę, dodaj łyżeczkę soli, liść laurowy i ziele angielskie. Gotuj przez 20 minut na wolnym ogniu. Pierś pokrój drobno, skrop sokiem z cytryny. Obierz marchew ze skórki i pokrój w kostkę. Umieść w garnku i gotuj przez 15 minut. Odcedź, dodaj masło i wymieszaj. W gorącej wodzie rozpuść żelatynę. Posiekaj koper i natkę pietruszki. Na dno miski wyłóż mięso, na nie kukurydzę i groszek. Dodaj marchewkę oraz posiekany koper i natkę pietruszki. Wlej ciepłą żelatynę i wstaw do lodówki. Schłodź przez minimum 6 godzin. Galaretę podawaj z octem oraz kromką świeżego pieczywa.
Groszek zielony jest rośliną strączkową zawierającą dużą ilość błonnika pokarmowego. Błonnik pokarmowy wspomaga pracę jelit i zapobiega zaparciom. Błonnik pomaga regulować poziom glukozy we krwi oraz wspomaga usuwanie nadmiaru cholesterolu z naszej krwi. Groszek zielony jest bardzo dobrym źródłem żelaza, wapnia, cynku i potasu. Żelazo zawarte w roślinach nie wchłania się w tak dużym stopniu, jak żelazo zawarte w produktach pochodzenia zwierzęcego. Pierś z kurczaka jest bardzo dobrym źródłem białka pochodzenia zwierzęcego. Białko jest niezbędnym budulcem naszego ciała.
Podsumowując pyszna galareta to doskonała przekąska dla całej rodziny. Sprawdzony przepis gwarantuje wykonanie udanej potrawy. Galareta jest dobra do spożycia dopiero po schłodzeniu w lodówce. Można ją przechowywać przez 3-4 dni.
Alergeny w galarecie drobiowej
Lista alergenów dla galarety drobiowej przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
Wartości odżywcze galarety drobiowej
Galareta drobiowa to bardzo dobre źródło białka. Zawiera ona także sporą ilość błonnika pokarmowego. Galareta jest niskokaloryczna i świetnie sprawdzi się w diecie redukcyjnej. Galareta ma niski indeks glikemiczny.
Energia i białka
(300g)
Węglowodany
(300g)
Tłuszcze
(300g)
Witaminy
(300g)
Składniki mineralne
(300g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.