Galareta z golonki
- Golonka wieprzowa - 1 sztuka (300 g)
- Marchewka - 3 sztuki (180 g)
- Jajko (3 szt.)
- Pietruszka - 1 sztuka (100 g)
- Żelatyna - 5 łyżek (50 g)
Przepis na galaretę z golonki krok po kroku
Dodatkowo przygotuj 2 litry wody.
Ugotuj golonkę w wodzie, co jakiś czas usuwając szumowiny.
Dodaj obrane warzywa i gotuj do miękkości mięsa.
Odcedź bulion i dodaj żelatynę. W tym czasie ugotuj jajka w osobnym garnku.
Mięso oddziel od kości i drobno posiekaj, podobnie z warzywami.
Ugotowane jajka obierz ze skorupy i pokrój w ćwiartki.
Do salaterek przełóż kawałki jajek, warzywa i mięso.
Zalej salaterki przygotowaną żelatynę.
Odstaw galart do lodówki.
- Golonka z indyka
- Golonka w piwie
- Golonka w kapuście
- Golonki w kapuście
- Golonka po bawarsku
- Galaretki z golonki
- Galat z golonki
- Golonka w kapuście kiszonej
- Golonka w pepitkę
- Golonka z indyka pieczona
- Marynata do golonki
- Golonki z indyka pieczone
- Gotowana golonka
- Golonka pieczona w rękawie
- Golonka pieczona w piwie
- Golonka z piekarnika
- Golonka z kociołka
- Golonka peklowana
- Golonka
Więcej informacji na temat galaretki z golonki
Galareta z golonki to danie, które się lubi albo nienawidzi. Jeśli nigdy nie próbowałeś galarety z samej golonki, koniecznie poznaj mój sprawdzony przepis i przekonaj się, jak pyszna ona jest.
Danie jest w 100% bezglutenowe, będzie to niezwykle ważna informacja dla wszystkich osób na diecie bezglutenowej, które zmagają się z chorobami glutenozależnymi. Do których należy celiakia, alergia na pszenicę czy nadwrażliwość na gluten. Osoby te powinny korzystać właśnie z takich produktów i zwracać szczególną uwagę na symbol przekreślonego kłosa, oznacza on, że produkt nie zawiera więcej niż 20 ppm (20 mg na kg produktu) glutenu w swoim składzie.
Gluten jest jak najbardziej bezpieczny i nieszkodliwy dla osób zdrowych i nie należy go wykluczać, bazując na modowych trenach. Odstawienie glutenu ze swojej diety na własną rękę może doprowadzić do zaburzeń wchłaniania.
Do jej przygotowania będą potrzebne Ci takie składniki jak: marchew, seler, pietruszka, nóżki wieprzowe i dodatkowo woda. Mój tak zwany galart powstał z mięsa z nóżek wieprzowych, jeśli chcesz aby był on delikatnie bardziej tłusty postaw na golonki. Smak będzie zdecydowanie bardziej wyrazisty. Im dłużej będziesz gotować wywar, tym bardziej aromatyczny on będzie.
Zatem, jak zrobić galaretę z golonki?
W pierwszej kolejności golonkę umyj i przełóż do garnka.
Dodaj liście laurowe, ziele angielskie oraz obrane warzywa. Następnie wlej 2 szklanki wody i zagotuj. Gotuj przez 2 godziny, w międzyczasie usuń szumowiny i dolej wodę, gdy wyparuje.
Mięso obierz i przełóż do salaterek, warzywa pokrój w mniejsze kawałki i dołóż do mięsa.
Całość zalej wywarem i odstaw do ostygnięcia. Następnie odłóż do lodówki na całą noc.
Nasz przepis na galaretę z golonki jest gotowy do spożycia, a galareta wieprzowa dobra. Będzie to idealny pomysł na posiłek taki jak śniadanie lub przekąska na imprezę. Idealnie będzie pasował tutaj chleb. Zwróć uwagę aby było ono dobre jakościowo z pełnego przemiału, najlepiej na zakwasie.
Nie pozostało mi nic innego jak życzyć Ci smacznego!
Alergeny w galaretce z golonki
Lista alergenów dla galaretki z golonki przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
- Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze galaretki z golonki
W podobny sposób możesz przygotować galart z innym mięsem.
Energia i białka
(200g)
Węglowodany
(200g)
Tłuszcze
(200g)
Witaminy
(200g)
Składniki mineralne
(200g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.