Filet w płatkach kukurydzianych
- Piersi kurczaka bez skóry (400 g)
- Płatki kukurydziane bez cukru (180 g)
- Jajko (1 szt.)
- Oliwa z oliwek (75 ml)
Przepis na filet w płatkach kukurydzianych krok po kroku
Mięso oczyść, podziel na plastry i dobrze rozbij tłuczkiem.
Kotlety natrzyj przyprawami.
Na talerzyk wbij jajko i dokładnie rozmieszaj.
Każdy kotlet wymieszaj w jajku i płatkach.
Na patelni rozgrzej oliwę i smaż na niej kotlety, by się przyrumieniły.
Więcej informacji na temat fileta w płatkach kukurydzianych
Filet w płatkach kukurydzianych jest pyszną opcją na ciekawy posiłek. To dobra alternatywa dla tradycyjnych kotletów, zwłaszcza tych bazujących na czerwonym mięsie. Jest pyszny, a przy okazji naprawdę łatwy w przygotowaniu. Wspaniale komponuje się z ziemniakami, a także ryżem, czy kaszą. By stworzyć w pełni zbilansowane danie wystarczy dodać warzywa.
Przepis na filet w płatkach kukurydzianych jest niezwykle prosty, dlatego spokojnie poradzi sobie z nim nawet początkująca osoba. Do jego przygotowania kluczowe jest posiadanie dobrej jakości mięsa, gdyż to właśnie od niego zależy smak potrawy. Drób to lepszy wybór na co dzień, gdyż zawiera mniej nasyconych kwasów tłuszczowych, dzięki czemu jest bezpieczniejszy dla układu krwionośnego. Kurczak nie potrzebuje zbyt długiego czasu na obróbkę termiczną. Kilkanaście minut wystarczy, by cieszyć się wspaniałym smakiem. W tej opcji kurczaka smaży się, dlatego warto również zadbać o dobrej jakości olej roślinny. Najlepiej sprawdzi się oliwa z oliwek, choć można również użyć oleju rzepakowego. Oba tłuszcze są bezpieczne i nadają się do smażenia, nawet w wysokich temperaturach.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić filet w płatkach kukurydzianych, by był naprawę kruchy, soczysty i chrupiący, ten przepis sprawdzi się idealnie. Cały swój smak zawdzięcza on płatkom. Najlepiej wybierać te o jak najprostszym składzie. Dobrze, by nie miały dodanego cukru.
Filet z kurczaka to opcja, która świetnie nadaje się dla dzieci, gdyż mięso jest niezwykle delikatne i lekkostrawne. To dobry wybór na co dzień. Będą idealnym wyborem również dla niejadków, gdyż są niezwykle chrupiące, co zachęca najmłodszych do wypróbowania. To doskonały pomysł na bazę do wartościowego posiłku. Wystarczy dodać do kurczaka źródło węglowodanów złożonych, a także warzywa, by łatwo zbilansować menu i stworzyć zdrowe danie dla całej rodziny, które można zrobić w kilkanaście minut. To dobry pomysł dla zabieganych osób, które chcą poświęcić na gotowanie jak najmniej czasu. Filety w płatki pomogą stworzyć pyszny posiłek na obiad.
Alergeny w filecie w płatkach kukurydzianych
Lista alergenów dla fileta w płatkach kukurydzianych przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- przyprawa do kurczaka
Wartości odżywcze fileta w płatkach kukurydzianych
To zdrowa opcja, która może gościć w menu na co dzień.
Energia i białka
(176g)
Węglowodany
(176g)
Tłuszcze
(176g)
Witaminy
(176g)
Składniki mineralne
(176g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.