Dutch baby
- Mąka pszenna - typ 450 (tortowa) - 2/3 szklanki (105 g)
- Jajko - 3 jajka rozmiar M (3 szt.)
- Mleko 2% - 1/2 szklanki (125 ml)
- Cukier wanilinowy - 1 opakowanie (16 g)
- Sól - 1/4 łyżeczki (1 g)
- Masło klarowane - 2 łyżeczki (16 g)
Przepis na dutch baby krok po kroku
Piekarnik rozgrzej do 210 stopni.
Do miski wbij jajka i dodaj szczyptę solę. Ubij mikserem do powstania jasnej masy z pęcherzykami powietrza. Dodaj cukier i po chwili wlej mleko i krótko ubij. Na koniec dodaj mąkę i miksuj tylko do połączenia składników.
Na patelni rozgrzej mało klarowane i rozlej je po całej powierzchni naczynia. Następnie wlej masę naleśnikową i rozlej ją równomiernie po całej patelni.
Patelnie umieść w piekarniku. Dutch baby piecz ok. 20 min (do mocnego zarumienienia).
Pieczony naleśnik wyciągnij z piekarnika i od razu umieść na nim wybrane dodatki (np. cukier puder, świeże owoce).
-
Naleśniki
-
Ciasto na naleśniki
-
Ciasto na naleśniki
-
Naleśniki z serem
-
Naleśniki ze szpinakiem
-
Krokiety
-
Krokiety z pieczarkami
-
Krokiety z mięsem
-
Ciasto naleśnikowe
-
Naleśniki bez jajek
-
Naleśniki ze szpinakiem i fetą
-
Okonomiyaki
-
Naleśniki bez mleka
-
Paszteciki wigilijne z pasztetem i pieczarkami w cieście naleśnikowym
-
Naleśniki po meksykańsku
-
Fit naleśniki
-
Naleśniki na słono
-
Naleśnik bezglutenowy
-
Naleśniki
Więcej informacji na temat dutch baby
Dutch baby to pieczony naleśnik, którzy przyciąga uwagę swoim wyglądem. Wbrew pozorom danie jest proste do przygotowania – trzeba tylko wiedzieć, jak je wykonać. Jest to pomysł na bardzo ciekawy deser. Dutch baby na słono można podać na lunch lub kolację.
Jak zrobić pieczony naleśnik dutch baby? Składniki muszą być w temperaturze pokojowej. Można je samemu ocieplić lub wyciągnąć wcześniej z lodówki. Aby dutch baby wyszło dobre, trzeba je odpowiednio ubić. Tak naprawdę robi się to szybko. Ważne jest to, aby masa była dobrze napowietrzona, ale zbyt długie miksowanie przyniosłoby odwrotny efekt. Jajka z solą trzeba ubijać tylko do powstania pierwszych pęcherzyków powietrza. Od razu należy dodać cukier, a gdy ten się rozpuści, trzeba wlać mleko. Po dodaniu mąki można miksować tylko do połączenia składników. Należy to robić na niskich obrotach. Gotową masę trzeba rozlać po całej patelni.
Piekarnik musi być dobrze nagrzany. Gdyby po 20 minutach okazało się, że ciasto nie jest jeszcze przyrumienione, należy je piec jeszcze chwilę dłużej (do 5 minut). Ten deser zazwyczaj podaje się na ciepło, więc wszelkie dodatki należy umieścić od razu po wyjęciu upieczonego naleśnika z piekarnika.
Ten przepis na dutch baby możesz przerobić. Dutch baby możesz podać z miodem lub polać syropem klonowym albo daktylowym. Odpowiednim dodatkiem będzie także bita śmietana i starta mleczna czekolada. Do tego deser pasują także sosy do lodów. Ciasto naleśnikowe pieczone w piekarniku najczęściej podawane jest z cukrem pudrem (samo ciasto jest mało słodkie) i owocami. Warto zdecydować się na świeże sezonowe owoce. Mogą to być śliwki, truskawki, jeżyny, jagody, brzoskwinie, porzeczki, maliny. Dutch baby można podać z jabłkami lub musem jabłkowym.
Wytrawny dutch baby należy przygotować bez dodatku cukru. Możesz go podać ze smażonym szpinakiem z czosnkiem i serem feta. Ten pieczony naleśnik będzie też dobry z rukolą, pomidorkami koktajlowymi oraz serem żółtym. Opcji jest wiele – warto wypróbować różne, aby sprawdzić, który smak dutch baby smakuje najlepiej!
Alergeny w dutch baby
Lista alergenów dla dutch baby przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna - typ 450 (tortowa)
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 2%
- Masło klarowane
Wartości odżywcze dutch baby
Energia i białka
(200g)
Węglowodany
(200g)
Tłuszcze
(200g)
Witaminy
(200g)
Składniki mineralne
(200g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.