Ciasto z krakersami
- Krakersy (200 g)
- Mascarpone (250 g)
- Śmietanka kremowa 30% (250 g)
- Mleko w proszku (50 g)
- Budyń (proszek) (40 g)
- Cukier puder (40 g)
- Wiórki kokosowe (40 g)
Przepis na ciasto z krakersami krok po kroku
W mice ubij ze sobą śmietankę i serek wraz z dodatkiem cukru.
Dodaj do nich mleko w proszku i budyń. Dokładnie przemieszaj.
Formę wyłóż papierem do pieczenia i poukładaj na nich krakersy.
Na wierzch wyłóż krem i kontynuuj układanie warstw, aż do wykorzystania wszystkich składników.
Wierzch ciasta udekoruj wiórkami kokosowymi.
Więcej informacji na temat ciasta z krakersami
Ciasto z krakersami to doskonała opcja dla wszystkich, którzy kochają kuchenne szaleństwa. Jest smaczne, ale również bardzo ciekawe. W dodatku powstaje w kilka chwil. Łączą się w nim słone krakersy i bardzo słodki krem na bazie mascarpone. Będzie doskonałym wyborem na bardzo szybkie wypieki, gdyż do jego przygotowania nie potrzeba obróbki termicznej.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić ciasto z krakersami, które jest smaczne, proste, a przy okazji niezwykle proste. Do jego przygotowania nie potrzeba obróbki termicznej, dlatego jest wspaniałą opcją nawet na awaryjny wypiek. Jego bazą jest smaczny krem na bazie mascarpone. Ten serek wspaniale nadaje się do wypieków ze względu na swoją gęstą i aksamitną konsystencję, ale również bardzo słodki smak. Nie trzeba go zagęszczać, co jest dużym plusem. To serek, który nie potrzebuje również mielenia, więc robienie kremów na jego bazie jest niezwykle proste. Krem układa się na krakersach. Te małe, słone ciastka, choć mogą wydawać niezbyt dobrym wyborem do słodkiego ciasta, to ze słodkim kremem tworzą naprawdę zgrany duet.
Ten przepis na ciasto z krakersami to gratka dla wszystkich miłośników ciekawych przepisów. Łączy w sobie słodkie i słone nuty i naprawdę zachwyca. To ciasto sprawdzi się idealnie na wszelkiego rodzaju imprezy ze względu na ciekawy smak, ale również łatwość przygotowania. Najlepiej smakuje po długim schłodzeniu. Choć jest proste, to wcale nie nudne. Ten deser sprawdzi się zarówno na duże okazje, jak i na co dzień. Wszystkie składniki, które są do niego potrzebne, można znaleźć w każdym większym sklepie. Najlepiej sprawdzają się w nim lekko słone pszenne krakersy. Osoby, którym zależy na bardziej fit opcji, mogą sięgnąć po wersję pełnoziarnistą, która dostarcza nieco więcej błonnika, więc działa prozdrowotnie na układ trawienny.
Ten sprawdzony przepis pozwala przygotować wspaniałe ciasto bez pieczenia, które podaje się na zimno. To dobre rozwiązanie dla początkujących cukierników, ale również osób, które nie posiadają piekarnika. To ciasto pyszne, ale również łatwe i bardzo szybkie.
Alergeny w cieście z krakersami
Lista alergenów dla ciasta z krakersami przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Krakersy
-
Jaja i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Krakersy
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Krakersy
- mascarpone
- Śmietanka kremowa 30%
- Mleko w proszku
Wartości odżywcze ciasta z krakersami
To ciasto, jak inne słodkości nie powinno gościć w menu zbyt często, ze względu na spory udział cukru prostego.
Energia i białka
(87g)
Węglowodany
(87g)
Tłuszcze
(87g)
Składniki mineralne
(87g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.