Biszkopt genueński
- Jajko (3 szt.)
- Masło (100 g)
- Mąka pszenna - typ 450 (tortowa) - 1/2 szklanki (125 g)
- Mąka ziemniaczana - 3 łyżki (30 g)
- Cukier - 1/2 szklanki (125 g)
Przepis na biszkopt genuański krok po kroku
W pierwszej kolejności podgrzej jajka. Możesz zrobić to w kąpieli wodnej lub w piekarniku (około 2 minut).
Ogrzane jajka ubij mikserem, stopniowo dodając cukier.
Do masy dodaj 2 łyżki wrzątku.
Ubijaj jajka około 10 minut, aż masa będzie puszysta i powiększy swoją objętość o połowę.
W tym czasie rozpuść masło w małym garnku i odstaw do ostudzenia.
Do ubitej piany dodaj przesianą mąkę (to ważne aby najpierw ją przesiać). Dodawaj ostrożnie cały czas delikatnie mieszając.
Na samym końcu dodaj wcześniej rozpuszczone masło.
Przelej masę do formy wyłożonej papierem do pieczenia lub posmarowanego masłem i upiecz w piecu przez około 40-50 minut w temperaturze 180 stopni.
-
Biszkopt
-
Biszkopty
-
Biszkopty na tort
-
Biszkopt na tort
-
Biszkopt z 4 jajek
-
Biszkopt czekoladowy
-
Ciasto biszkoptowe
-
Biszkopt rzucany
-
Biszkopt kakaowy
-
Biszkopt orzechowy
-
Biszkopt bezglutenowy
-
Biszkopty bez cukru
-
Biszkopt z makiem
-
Biszkopty do tiramisu
-
Ciasto z białek i budyniu
-
Biszkopt ze szpinakiem
-
Biszkopt bez mąki ziemniaczanej
-
Biszkopt z olejem
-
Biszkopt
Więcej informacji na temat biszkoptu genuańskiego
Przepis na tradycyjny biszkopt chyba każdy z nas zna, a na pewno każdy z nas miał okazje go spróbować. Ale czy znacie przepis na biszkopt genueński? Co to w ogóle jest biszkopt genueński? To po prostu biszkopt maślany. Różni się od tradycyjnego tym, że pieczemy go bez dodatku proszku do pieczenia, a ubite białka jajek zamienimy na całe jajka. Niektórzy mówią, że ten przepis jest łatwiejszy, ponieważ nie trzeba bawić się w rozdzielanie białka od żółtek co niekiedy kończy się pomieszaniem i piana nie ubija się na sztywno. Dodatkowo cale jajka ubijają się szybciej niż same białka ze szczypta soli. Jajka jednak przed ubijaniem powinny być nieco ciepłe, nie ugotowane ale lekko podgrzane delikatnie np. w kąpieli wodnej lub w piekarniku. Biszkopt jest niezwykle maślany, ponieważ jest z masłem. Tak naprawdę to forma w jakiej go dodajemy jest istotna. Ubite jajka i mąkę łączymy z roztopionym masłem
To wszystko sprawia, że biszkopt jest pyszny i wilgotny.
Od tradycyjnej wersji rożni się zdecydowanie tym, że jest mniej suchy. Należy do ciast, które są niesamowicie wilgotne, a przy tym puszyste. Taki rodzaj biszkoptu jeszcze lepiej nada się na tort. Możesz podawać go osobno jako pomysł na przekąskę w ciągu dnia np. ze świeżymi owocami. Ale ten rodzaj biszkoptu może posłużyć jako baza na tort. Wystarczy, że przygotujesz biszkopt genueński, który idealnie rośnie i z reguły nie opada. Przetnij go na pół, dodaj krem, który może być na bazie mascarpone lub słodkiej śmietany. Warto dodać świeże owoce idealnie sprawdzą się tutaj maliny, borówki lub truskawki. Co więcej możesz cały tort na bazie biszkoptu posmarować przygotowanym kremem. Wedy to już będzie prawdziwy tort. To dobry pomysł jest nie chcesz zamawiać ciasta na przyjęcie w cukierni, tylko chcesz postawić na samodzielność. Zawsze masz pewność co tak naprawdę znajduje się w środku. Dlatego tym bardziej warto spróbować. Bardzo Cię zachęcam, na pewno nie pożałujesz.
Poznaj prosty przepis na pyszny maślany biszkopt. Jak zrobić biszkopt genueński?
Alergeny w biszkopcie genuańskim
Lista alergenów dla biszkoptu genuańskiego przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna - typ 450 (tortowa)
Wartości odżywcze biszkoptu genuańskiego
Mąkę pszenną możesz zamienić na wersję bezglutenową, jeśli cierpisz na choroby glutenozależne.
Energia i białka
(150g)
Węglowodany
(150g)
Tłuszcze
(150g)
Witaminy
(150g)
Składniki mineralne
(150g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.