Szybki deser w pucharku
- Truskawki (100 g)
- Borówka amerykańska (70 g)
- Maliny (70 g)
- Galaretka - truskawkowa (40 g)
- Śmietanka kremowa 30% (450 g)
Przepis na szybki deser w pucharku krok po kroku
Galaretki rozpuść w 900 ml gorącej, przegotowanej wodzie. Przygotuj 6 pucharków i rozłóż w nich owoce.
Zalej pucharki galaretką i schłodź w lodówce, aby galaretka stężała.
Schłodzoną śmietanę ubij i udekoruj nią galaretki, dodatkowo na wierzch dodaj owoce.
Więcej informacji na temat szybkiego deseru w pucharku
Szybki deser w pucharku doskonale sprawdzi się na imprezy. Nie tylko te dla dzieci, ale również dorosłych. Jest prosty, smaczny, a przy okazji bardzo lekki. To deser, który kojarzy się z latem, nie tylko dzięki lekkości, ale również udziałowi dużej ilości świeżych owoców.
Przepis na szybki deser w pucharku to dobry pomysł na wykorzystanie galaretki i świeżych owoców w swoim codziennym menu. Przyda się, zwłaszcza jeśli chcemy przekonać do nich dzieci. W towarzystwie kolorowej i smacznej galaretki owoce znikają z miseczek w kilka chwil. Nic dziwnego, to idealne połączenie. Do przygotowania deseru możesz wykorzystać dowolne ulubione smaki galaretki. Możesz również sięgnąć po 2 różne, by desery wyglądały bardziej kolorowo i apetycznie. W takim wypadku najlepiej postawić na kontrastujące kolory. Jeśli chcesz, możesz wykorzystać do tego deseru wegańską galaretkę. W takiej wersji zamiast tradycyjnej bitej śmietany użyj tej na bazie mleczka kokosowego. By lepiej się ubiło możesz wykorzystać śmietan fix.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić szybki deser w pucharku, by był pyszny i dobry dla dzieci, to ten prosty przepis będzie doskonałym rozwiązaniem. Jak się robi deser w szklance z galaretką? Wystarczy przygotować owoce, a następnie według instrukcji zrobić galaretkę. Galaretką zalać owoce i wystudzić. Całość możesz dowolnie udekorować, według własnych upodobań. Sprawdzi się bita śmietana, kolorowa posypka, czy kruszone orzechy. Najlepszy deser jest zaraz po wyjęciu z lodówki. Jeśli nie wiesz, z jakimi owocami najlepiej podawać galaretkę, możesz zainspirować się przepisem. Jednak świetnie sprawdzą się inne, które są dostępne w sezonie. Pamiętaj jednak, by do galaretki nie dodawać kiwi, papai, czy ananasa. Ze względu na obecne w tych owocach enzymy trawienne, galaretka nie ścina się, więc deser będzie nieudany.
Do ozdobienia deseru możesz wykorzystać gotową śmietanę dostępną w sklepie lub przygotować ją samodzielnie w domu. By ułatwić sobie zadanie pamiętaj o odpowiednim schłodzeniu śmietanki. Najlepiej wyjmij ją z kartonika dopiero przed ubijaniem.
Alergeny w szybkim deserze w pucharku
Lista alergenów dla szybkiego deseru w pucharku przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Śmietanka kremowa 30%
Wartości odżywcze szybkiego deseru w pucharku
Ta opcja zawiera sporo cukru, dlatego nie powinna gościć zbyt często w naszej diecie.
Energia i białka
(122g)
Węglowodany
(122g)
Tłuszcze
(122g)
Składniki mineralne
(122g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.