Szaszłyki z łososiem
- Łosoś filet (400 g)
- Sok cytrynowy (15 ml)
- Oliwa z oliwek (180 ml)
- Papryka zielona (230 g)
- Cukinia (150 g)
- Cebula (100 g)
- Pieczarki (100 g)
Przepis na szaszłyki z łososiem krok po kroku
W misce zmieszaj oliwę z sokiem z cytryny i przeprawami. Ułóż w niej pokrojonego w kostkę łososia. Całość odstaw do lodówki na co najmniej 30 minut.
Warzywa z wyjątkiem papryki pokrój w plasterki. Paprykę posiekaj w dużą kostkę.
Rybę nabijaj na patyczki szaszłykowe wraz z warzywami.
Całość grilluj przez 25 minut, aż do zarumienienia.
-
Rolada szpinakowa
-
Łosoś z piekarnika
-
Rolada szpinakowa z łososia
-
Tortilla z łososiem
-
Ceviche
-
Tatar z łososia
-
Łosoś pieczony
-
Pieczony łosoś
-
Tortilla na zimno
-
Makaron z łososiem
-
Sałatka z wędzonego łososia
-
Łosoś z patelni
-
Rolada szpinakowa z łososiem
-
Łosoś smażony
-
Makaron z łososiem i szpinakiem
-
Kanapki z łososiem
-
Tarta z łososiem
-
Łosoś w cieście francuskim
-
Dania z łososiem
Więcej informacji na temat szaszłyków z łososiem
Szaszłyki z łososiem są naprawdę ciekawym sposobem na przyrządzenie tej ryby. To dobre rozwiązanie na lekkie danie, które sprawdzi się na grilla, a przy tym smakuje doskonale i jest zdrowe. Całość smakuje po prostu wybornie i sprawdzi się doskonale również jako ciekawa opcja na lunch, czy kolację. Szaszłyki mają mało kalorii, a pozwalają przemycić naprawdę dużo warzyw.
Przepis na szaszłyki z łososiem pozwala na przemycenie do swojego menu nieco więcej ryb. To dobre źródło pełnowartościowego białka, dlatego spokojnie mogą stanowić zamiennik dla mięsa. Są również dobrym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych, które wspaniale wpływają na układ krwionośny, ale również gospodarkę lipidową całego organizmu. Zawierają także selen i jod, dwa składniki, które są niezwykle cenne dla właściwego funkcjonowania układu hormonalnego. Im więcej ryb w menu, tym lepiej.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić szaszłyki z łososiem, które będą pyszne, a przy okazji dobre dla zdrowia, to ten sprawdzony przepis będzie doskonałym rozwiązaniem. Dania z rybą nie cieszą się zbyt dużą popularnością, a ta receptura pozwala to zmienić w naprawdę łatwy sposób. Całość robi się ze świeżym łososiem, który w połączeniu z warzywami staje się niezwykle aromatyczny. Cały proces przygotowania najlepiej podzielić na dwie części. Pierwszą, a przy tym tą, która trwa najdłużej, jest marynowanie. Choć wydaje się ono zbędne, nie warto z niego rezygnować, to właśnie ono wpływa na odpowiedni smak mięsa. Do przygotowania odpowiedniej marynaty potrzeba tylko kilku składników, w tym wypadku jednak najważniejsze są proporcje. Bez nich marynata nie będzie odpowiednio oddziaływać na rybę. Dlatego dobrze jest wykorzystać tą z przepisu, gdyż jest prosta, a przy okazji naprawdę efektowna. Druga część to odpowiednia obróbka termiczna. W tym przypadku jest to grillowanie, które gdy robione przy użyciu odpowiedniego sprzętu jest jak najbardziej zdrowe, więc może gościć na co dzień. Najlepiej użyć grilla elektrycznego, który pozwala zmniejszyć ilość dodanego tłuszczu.
Alergeny w szaszłykach z łososiem
Lista alergenów dla szaszłyków z łososiem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Łosoś filet
W przepisie na szaszłyki z łososiem nie posiadamy danych o alergiach dla następujących składników:
- płatki chilli
Wartości odżywcze szaszłyków z łososiem
To zdrowa opcja, która zawiera sporo białka i witamin oraz zdrowych kwasów tłuszczowych.
Energia i białka
(147g)
Węglowodany
(147g)
Tłuszcze
(147g)
Witaminy
(147g)
Składniki mineralne
(147g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.