Śledzie w sosie musztardowo miodowym
- Śledź filet (500 g)
- Mleko 3,2% - 2 szklanki (500 ml)
- Musztarda sarepska (60 g)
- Musztarda francuska (30 g)
- Cebula - 2 duże sztuki (200 g)
- Czosnek - 2 ząbki (10 g)
- Miód - 1 łyżka stołowa (20 g)
Przepis na śledzie w sosie musztardowo miodowym krok po kroku
Śledzie przełóż do miski, zalej je mlekiem i odstaw w chłodne miejsce na kilka godzin.
Po kilku godzinach śledzie osusz na ręczniku papierowym i pokrój je na 2-3 cm kawałki.
Cebulę obierz i drobno posiekaj. Następnie cebulę przelej na sicie wrzącą wodą i przełóż do miski.
Do cebuli dodaj przeciśnięty przez praskę czosnek, musztardy, miód, szczyptę kurkumy, soli oraz pieprzu. Składniki dokładnie wymieszaj do całkowitego połączenia.
Do miski z sosem dodaj śledzie. Dokładnie je wymieszaj, przykryj folią spożywczą i wstaw do lodówki na kilka godzin.
Po kilku godzinach śledzie przełóż do salaterki i podawaj ja na zimno w formie przystawki.
- Śledzie pod pierzynką
- Śledzie w occie
- Śledzie po japońsku
- Śledzie salsa na ostro
- Śledzie z żurawiną i czerwoną cebulą
- Śledzie salsa
- Śledzie po wiejsku
- Śledzie po kaszubsku
- Śledzie po giżycku
- Śledzie po cygańsku
- Tatar ze śledzia z majonezem
- Śledzie po meksykańsku
- Śledzie w śmietanie z jabłkiem
- Sałatka śledziowa z ziemniakami
- Matiasy
- Śledź w oleju
- Kiszone śledzie
- Rolmopsy
- Śledzie na wigilię
Więcej informacji na temat śledzi w sosie musztardowo miodowym
Śledzie w sosie musztardowo-miodowym doskonała propozycja na pyszną przystawkę, którą warto podać podczas spotkań rodzinnych lub ze znajomymi. Smaczne, domowe śledzie w sosie musztardowo-miodowym świetnie sprawdzą się również jako potrawa wielkanocna lub wigilijna. Sprawdzony przepis na śledzie w musztardzie i miodzie jest bardzo prosty i nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Do przygotowania potrawy potrzebne będą następujące produkty: filety śledziowe, mleko, musztarda sarepska, musztarda francuska, cebula, czosnek, miód, sól, pieprz oraz kurkuma.
A jak zrobić śledzie w sosie musztardowo-miodowym? Śledzie przełóż do miski, zalej je mlekiem i odstaw w chłodne miejsce na kilka godzin. Po kilku godzinach śledzie osusz na ręczniku papierowym i pokrój je na 2-3 cm kawałki. Cebulę obierz i drobno posiekaj. Następnie cebulę przelej na sicie wrzącą wodą i przełóż do miski. Do cebuli dodaj przeciśnięty przez praskę czosnek, musztardy, miód, szczyptę kurkumy, soli oraz pieprzu. Składniki dokładnie wymieszaj do całkowitego połączenia. Do miski z sosem dodaj śledzie. Dokładnie je wymieszaj, przykryj folią spożywczą i wstaw do lodówki na kilka godzin. Po kilku godzinach śledzie przełóż do salaterki i podawaj ja na zimno w formie przystawki.
Śledź to ryba stosunkowo niskokaloryczna. Jest również dobrym źródłem wielu witamin oraz składników mineralnych, które spożywane w odpowiedniej ilości pozytywnie wpływają na funkcjonowanie naszego organizmu. Śledzie są doskonałym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych, białka, jodu, żelaza i wapnia. Znajdziemy w nich również witaminę A, witaminę D oraz niektóre witaminy z grupy B. Śledź jest także doskonałym źródłem potasu.
Podsumowując: wiesz już, jak przygotować pyszne śledzie w sosie musztardowo-miodowym w domu. Śledzie w sosie warto podać jako przystawkę lub przekąskę świąteczną. Śledzie są dobre do spożycia po kilku godzinach od przygotowania, gdy smaki dobrze przegryzą się. Produkty niezbędne do przygotowania potrawy dostępne są w większości sklepów spożywczych w przystępnych cenach.
Alergeny w śledziach w sosie musztardowo miodowym
Lista alergenów dla śledzi w sosie musztardowo miodowym przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
- Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Śledź filet
- Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 3,2%
- Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Musztarda sarepska
- Musztarda francuska
Wartości odżywcze śledzi w sosie musztardowo miodowym
Śledzie w sosie musztardowo miodowym to doskonała propozycja na smaczną przystawkę. Śledzie to doskonałe źródło wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, dlatego warto włączyć je do jadłospisu.
Energia i białka
(80g)
Węglowodany
(80g)
Tłuszcze
(80g)
Witaminy
(80g)
Składniki mineralne
(80g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.