Sernik gotowany na biszkopcie
- Jajko (9 szt.)
- Cukier - pół szklanki (100 g)
- Mąka pszenna typ 500 - 1 szklanka (150 g)
- Ser twarogowy chudy (1000 g)
- Masło - 1 kostka (200 g)
- Cukier puder - 1/4 szklanki (50 g)
- Budyń (proszek) - 2 szt (80 g)
- Mleko 2% (75 ml)
- Proszek do pieczenia - 1 łyżeczka (4 g)
- Rodzynki (150 g)
Przepis na sernik gotowany na biszkopcie krok po kroku
Do dużej miski wbij białka, żółtka przełóż do osobnej miseczki. Białka ubij z cukrem na gęstą pianę. Dodawaj po jednym żółtku, cały czas ubijając. Do miski przesiej mąkę i proszek do pieczenia.
Ciasto przelej do blaszki wyłożonej papierem i piecz w piekarniku nagrzanym do 180 stopni przez 25 minut. Po upieczeniu ostudź i przekrój ciasto na pół by stworzyć dwa blaty.
W garnku roztop masło z cukrem pudrem i cukrem waniliowym. Całość dokładnie wymieszaj.
Do garnka włóż cały twaróg i wbij jajka. Całość dokładnie wymieszaj. Ser gotuj przez 2 minuty.
W szklance zmieszaj mleko z budyniem, by nie było grudek. Masę przelej do twarogu i dokładnie wymieszaj. Całość gotuj przez kolejne 2 minuty i zdejmij garnek z kuchenki. Dodaj do masy rodzynki i dokładnie wymieszaj.
Masę wyłóż na jeden blat ciasta i przykryj kolejnym. Ciasto ostudź i przełóż do lodówki na 2 godziny.
Gotowe ciasto posyp cukrem pudrem.
-
Serniczki na zimno
-
Sernik
-
Sernik królewski
-
Sernik złota rosa
-
Sernik z brzoskwiniami
-
Sernik z rosą
-
Sernik wiedeński
-
Sernik z wiaderka
-
Sernik gotowany
-
Sernik z mleka w proszku
-
Serniczki oreo
-
Sernik na zimno z mascarpone mango
-
Sernik izaura
-
Sernik bez spodu
-
Sernik japoński
-
Sernik puszysty
-
Sernik krakowski
-
Sernik z mlekiem skondensowanym
-
Serniki
Więcej informacji na temat sernika gotowanego na biszkopcie
Sernik gotowany na biszkopcie to wspaniały pomysł na szybki i pyszny deser, który zawsze się udaje. Całość pięknie się prezentuje i smakuje naprawdę wspaniale, dlatego zyskuje naprawdę wielu fanów. To ciasto idealne na wszelkie uroczystość, ale także na co dzień, ze względu na dużą łatwość w przygotowaniu. Można je podawać oprószone cukrem pudrem lub cynamonem. Świetnie komponuje się z dodatkiem świeżych owoców, zwłaszcza jagodowych.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić sernik gotowany na biszkopcie, który zachwyca smakiem i teksturą, to ten przepis na pewno cię zadowoli. Ta receptura pozwala na przygotowanie wypieku idealnego. Powstaje z niego naprawdę puszysty i miękki biszkopt, który wspaniale łączy się z gęstym, ale bardzo delikatnym serowym nadzieniem. W takiej wersji ser jest niezwykle stały i nie opada, dlatego jest wspaniałą alternatywą dla sernika z piekarnika.
Przepis na sernik gotowany na biszkopcie pozwala przygotować wspaniały wypiek, w niezwykle prosty sposób, który jest również niezbyt pracochłonny. Tak powstałe ciasto pięknie się prezentuje, gdyż masa serowa jest bardzo puszysta i wygląda jak mlecznobiała chmurka. Dodatek budyniów sprawia, że ma wspaniały smak. Najlepiej jest użyć do ciasta budyniu waniliowego, który idealnie komponuje się ze słodkim biszkoptem. Jeśli chce się unowocześnić nieco to tradycyjne ciasto można też do sera dodać budyń kokosowy czy owocowy, dzięki temu za każdym razem można stworzyć zupełnie nowe połączenie, które wspaniale się sprawdzi.
Tak przygotowany sernik jest naprawdę pyszny i pełen smaku. Na pewno przypadnie do gustu nawet dzieciom ze względu na łagodność. Może być również częścią diety lekkostrawnej, gdyż przygotowany jest na bazie lekkiego biszkoptu. Jeśli chce się urozmaicić całość można do ciasta dodać kakao, które sprawi, że biszkopt i nadzienie będą ze sobą kontrastować i jeszcze bardziej przyciągać wzrok.
Ten prosty przepis świetnie sprawdzi się zwłaszcza dla osób, które chcą upiec dobry sernik po raz pierwszy. W tym przepisie nie trzeba się obawiać, że całość opadnie, dlatego ciasto zawsze pięknie się prezentuje i wychodzi. To dobry pomysł na deser, który jest niezwykle łatwy, a przy tym pełen smaku.
Alergeny w serniku gotowanym na biszkopcie
Lista alergenów dla sernika gotowanego na biszkopcie przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
- Proszek do pieczenia
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Ser twarogowy chudy
- Masło
- Mleko 2%
Wartości odżywcze sernika gotowanego na biszkopcie
To ciasto jest dobrą alternatywą dla sklepowych produktów, jednak wciąż nie powinno zbyt często gościć w menu ze względu na małą ilość cennych witamin czy składników mineralnych.
Energia i białka
(226g)
Węglowodany
(226g)
Tłuszcze
(226g)
Witaminy
(226g)
Składniki mineralne
(226g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.