Schabowy w płatkach kukurydzianych
- Schab wieprzowy bez kości - 4 plastry (400 g)
- Płatki kukurydziane bez cukru - 6 szklanek (180 g)
- Jajko (1 szt.)
- Oliwa z oliwek - 5 łyżek (75 ml)
Przepis na schabowego w płatkach kukurydzianych krok po kroku
Mięso oczyść, podziel na plastry i dobrze rozbij tłuczkiem.
Kotlety natrzyj przyprawami.
Na talerzyk wbij jajko i dokładnie rozmieszaj.
Każdy kotlet wymieszaj w jajku i płatkach.
Na patelni rozgrzej oliwę i smaż na niej kotlety, by się przyrumieniły.
Więcej informacji na temat schabowego w płatkach kukurydzianych
Schabowy w płatkach kukurydzianych jest świetną alternatywą dla tradycyjnej wersji tego dania. Ze względu na spory dodatek płatków kukurydzianych kotlety stają bardzo chrupiące i naprawdę smaczne. To świetny wybór dla miłośników tradycyjni, którzy szukają nieco bardziej nowoczesnej wersji ulubionej potrawy.
Przepis na schabowe w płatkach kukurydzianych pozwala na stworzenie tego klasycznego dania, w zupełnie nowej odsłonie. Sprawdzi się idealnie a niedzielny obiad, podany z ziemniakami, ryżem, czy kaszą. Warto również dodać do kotleta surówkę, by stworzyć w pełni zbilansowany zdrowy posiłek. To dobre rozwiązanie na naprawdę szybki posiłek dla całej rodziny. Głównym składnikiem jest oczywiście mięso. W tym wypadku jest to schab. Wieprzowina jest jednym z najpopularniejszych rodzajów mięs w polskiej kuchni. Dlatego wyprobowywanie coraz to nowych sposobów na jej przygotowanie jest bardzo pomocne. Ten przepis pozwala stworzyć kotlety schabowe, które, choć smakują tak samo, są nieco inne. Dobrze jest wybrać mięso, które nie będzie zbyt tłuste, ale również niezbyt żylaste. Kawałki powinny zostać dobrze rozbite, dzięki temu kotlety po usmażeniu będą niezwykle kruche.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić kotlety schabowe w płatkach kukurydzianych, by były bardzo chrupiące, a przy okazji naprawdę ciekawe, to ten przepis będzie idealnym rozwiązaniem. To doskonały pomysł na niedzielny posiłek. Sprawdzą się zarówno na obiad, jak i na kolację. Ich najciekawszą częścią jest panierka z płatków kukurydzianych, którą robi się bardzo łatwo. Można przygotować ją na dwa sposoby, używając całych płatków, albo pokruszonych. W obu wersjach kotlety smakują wyśmienicie. To dobre rozwiązanie szczególnie dla osób na diecie bezglutenowej, które nie mogą korzystać ze standardowej wersji, ze względu na udział pszenicy. Płatki kukurydziane pozbawione są glutenu, dlatego stanowią bezpieczną alternatywę. Należy jednak podczas przyprawiania mięsa nie przesadzać z dodatkiem soli, gdyż płatki również ją zawierają, przez co łatwo jest przekroczyć dozwoloną ilość.
Alergeny w schabowym w płatkach kukurydzianych
Lista alergenów dla schabowego w płatkach kukurydzianych przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- przyprawa do mięsa
Wartości odżywcze schabowego w płatkach kukurydzianych
To danie ze względu na spory udział tłuszczów nasyconych nie powinno gościć w menu zbyt często.
Energia i białka
(176g)
Węglowodany
(176g)
Tłuszcze
(176g)
Witaminy
(176g)
Składniki mineralne
(176g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.